Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni Miskolcon a...

Mit kell vinni Miskolcon a Semmelweis kórházba szülésre?

Figyelt kérdés
a babának is meg nekem is.Pelus kell a babának,ha igen kb mennyi?Hálóinget adnak,vagy vigyek?Ruha a babának kell,vagy csak az amibe majd hazajön?Cumit "kell"bevinni,vagy szokás itt?Nem szólnak érte?És mellszívót kell?Ha igen,hogy "sterilizáljam"?Vagy csak minden fejés után mossam el?Krémek a babónak?Vagy adnak mindent?Hirtelen ezek jutotta eszembe amik fontosak,nyilván még törölköző,papucs,bugyi,betét..stb.Ha van még valami,írjatok nyugodtan,meköszönném,mert első baba,és nemtudom mik kellenek,meg minden kórházba más szinte.Remélem lesz olyan aki szült itt és tud segíteni:) (31h)
2010. jún. 13. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Bocsi,de ez engem is érdekelne,ugyanis pénteken szülök ott indítással!:)38 hetes kismama
2010. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na,gartulálok:)Bár én is ott tartanék már,mert nem bírom már ezt a hőséget..:( Remélem lesz aki válaszol:)
2010. jún. 13. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:

hálóinget vihetsz ha akarod abba várhatod a látogatókat. de adnak bent is ami jobb mert ha beindul a tej, meg amikor szülés után tisztulsz és folyik a vér - már bocsi- akkor inkább jobb azt koszolni. gomb és tű meg cérna kell mert ezekről a hálóingeken a mosatáskor lejönnek. mellszívó jó ha van elég ha előtte lesterilizálod és ott csak elmosod. papír vécéülőke, betét ( én vettem tenát de jobb volt a dm.ben kapható jessa ) vettem eldobható bugyit is de jobb volt a pamutbugyi. kínaiba ha veszel kb. 5 db-ot vagy otthon megnézed hogy van-e ami esetleg eldobható. a pamutbugyi jobban fogja a betétet. kispárna nekem jó volt mert elég ramaty a garnitúra de én a babát is arra fektettem. cumiért biztos szólnak ha beviszed. pelenkát, ruhát adnak. krémet is. csak popsitölrő kell. textilpelenkát is vihetsz mert azt is csak 1-et hoznak és azért jobb azt leteríteni a gyerek alá. ja reggelire is vegyél valamit ( jó reggelt keksz vagy ilyesmi ) én programozott császárral szültem. hétfő éjféltől nem ehettem semmit kedd reggel műtöttek és szerdán 9 után már könyörögtem az ételért. és már napokon se hozzák a reggelit csak kb. fél 9 után. persze 5-kor felkeltenek a nővérek. és bírd ki fél 9-ig. és akkor így induljon be a tej.... bonbonokat vagy kekszeket is vehetsz majd és azt a műszakban lévő csecsemősöknek, nővéreknek odaadhatod ( ha pénzt nem akarsz adni ) elég bunkó némelyik. papucsból kettőt vigyél mert ha zuhanyzol akkor nem kell a vizeset felvenni és ha császár lesz akkor az ágy 2 oldalán hagyhatod és nem kell átbotorkálni az ágy másik oldalára a papucsodért. ennyi jutott eszembe ha valami van még írok

gratulálok a babához

11 hós kisfiú anyukája

2010. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Ezt én is hallottam, sok helyről,hogy a nővéreknek,vagy csecsemősöknek pénzt "kell"adni,hogy legalább "foglalkozzanak"veled,megmutassák mit hogy kell..(mivel első baba).De ez annyira gisztustalan már hogy pénz nélkül nem végzik "rendesen"a munkájukat..nem elég az orvosnak adni,még a nővéreknek is...:S És hogy,vagy mikor adjak nekik pénzt?Meg hánynak?Gondolom nem mindig ugyanaz a nővér fog bejönni,mindegyiknek adjak vagy hogy?És mennyit?Csak fogjam a pénzt és nyomjam a kezébe?Vagy mit mondjak?Bocsi ha sok hülyeséget kérdezek,de nemtudom ezek hogy mennek,mert nem voltam még ilyen helyzetbe.Mikor a dokinak is adom a pénzt,az is olyan kellemetlen nekem,de az ott más,mert fekszek "tehetetlenül",azért nemtudom hogy kéne.
2010. jún. 13. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:

azt még elfelejtettem megírni hogy a szülőszobára készíts saját hálóinget mert amikor én voltam már aki utánam jött elfogyott. én pénzt nem adtam. csokit sem. így utólag csokit adnék. azok akik pénzt adtak kb. 10000-et szétosztottak mire mindenki kapott. nem nagyon segítettek a csecsemőök. majd a szobatársaktól többet tanulsz. majd ők segítenek. pénzt csak akkor adj ha szívességet kérsz. pl. éjszaka közepén mész tápszerért. bár volt olyan csecsemős aki adott "ingyen" is de jártam úgy is hogy az előttem lévőnek adtam pótlást nekem már csak teát akartak. én úgy voltam vele hogy már csak azért sem adtam pénzt. de ha műszakba adsz valami kekszet ( pilóta ) vagy bonbon az elég

programozott császár lesz neked ?

ki a dokid ?

2010. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell nekik pénzt adni, nem tdom, ki híresztelte el, de ez nem igaz. A csecsemősök egytől egyig tüneményesek. Soha egyiknek se adtam egy szem bonbont se, pénzt meg eszembe se jutott adni, mégis jöttek, ha szóltam, mutatták, hogy kell mellre tenni, segítettek, aranyosak és türelmesek voltak. Én az éjszaka közepén is mentem pótlásért, illetve később éjjel is beadtam az inkubátorban lévő fiamnak a lefejt tejet. Hajnal kettőkor is kedvesek voltak.


Persze amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Én is kedves voltam velük.


A normál kórházi nővérek viszont baromira rugalmatlanok és pokrócok. (Egy kivételével.) A mi szobánkban egy hokedli pótolta az asztalt. Alacsonyabb volt, mint a székek... Mi az ágyon ettünk épp ezért, a hokedlin pedig szárítottuk a mellszívót, babaetető poharat. Azok az idióta nővérek meg lepakoltatták velünk az egész cuccost, és miért? Hogy arra tehessék le a kajás tálcákat napi háromszor. Ez naponta háromszor 10 másodpercet jelentett, mert ennyi időt töltött a tálca a hokedlin... Kérdésemre, hogy akkor mégis hol szárítsuk a mellszívót, annyit felelt a nő vállat vonva, hogy oldjuk meg, de a hokeldire nem tehetjük, mert az az asztal. :-(((


Cumit ne vigyél, tényleg ne, amíg a babád nem szopik stabilan, mert rontja a szopás hatékonyságát. Ez kb egy hónap.


Itt mindent összeszedtünk pár hete: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Hát ez a pénzes dolog szerintem még mielőtt átköltözött,akkor volt.Bár azóta az új helyen szült egy ismerős,ős is adott pénzt az egyik csecsemősnek,de csak egy ezrest.Remélem tényleg normálisak lesznek,és nem kellesz pénzelni őket.Nem szeretném "cumiztatni"a babómat majd,csak sokan mondták hogy visznek,(ha netán kellene)ezért kérdeztem nálunk szokás-e itt Miskolcon,vagy nem,de akkor nem viszek.Nekem nem progis császárom lesz,sőt,még császárom se,legalábbis eddig:)Eddig úgynézki "simán"szülök,de hogy ponrtosan mikor..az rejtély...mivel nekem össze-vissza számolnak mindig,(nem rendszeres volt a menstruációm,volt hogy 2hónapig megvolt,volt hogy 2hó kimaradt..)úgyhogy 3héttel előbb is jöhet elvileg ha az utolsó menstr.-t nézzük,na de majd elválik:)Ja az orvosom pedig Fenesi István.
2010. jún. 13. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én még gyerekként voltam ott pár éve a gyerekosztályon,de olyan szinten megaláztak és nem törődtek velem,hogy sírva jöttem haza 2 hét után...öröm volt:)(jah igen ez nnyiből állt,hogy a hosszú korpásodásra hajlamos hajamra azthitték tetves és mindenki szeme láttára vizsgálták és kenték be, plusz amikor befulladtam rám sem csesztek, ha anya nincs ott döglök meg,mert még porlasztást sem adtak volna,ráadásul a kezdő nővérkék nem találták a szemmel jól látható vénám és a csontomba nyomták azt a kicseszett tűt...)


Szóval készülj lelkileg:)

2010. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!