Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent szülészorvost fogadni?

Mit jelent szülészorvost fogadni?

Figyelt kérdés
ha hozzá járok terhesgondozásra akkor már meg van fogadva?és ha csak ugy megjelenek a korházban szüléskor(pl szt margitba mert az közel van)akkor foglalkoznak velem vagy elküldenek?30 hetes km
2009. júl. 3. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy foglalkoznak veled, a körzetedhez tartozó korházba kell menned, erröl érdeklödj elötte, melyik mert nem tuti hogy a legközelebbi az vagy ott van szülészet. Ugyan úgy mint sok sok más anyuka megszülsz az ügyeleten. De az ügyeletes orvostól ne várd el hogy ott üljön melletted, elvileg orvosi beavatkozásra nincs szükség egy normál szülésnel, az orvos már csak a kipottyanásnál aláfirkant egy papírt ennyire van rá szükség, vagy ha komplikáció merül fel. Akinek feladata a bába hogy jelen legyen, meg az ápolók figyeljenek rád.


Akinek viszont igénye van arra hogy egy orvos mellette üljön az fogadjon magának. A legtöbb kismama elsem tudja képzelni, hogy mikor megkérdezik melyik orvosnál szült, azt kelljen mondani hogy az ügyeletesnél. Magyarországon ez prestizs kérdés, amit soha egy magánorvosnál szült anyuka sem fog beismerni. Ugyan úgy mint azok akik tele veszik a bevásárló kocsit a tescoba baromsággal, azok sem ísmernék el hogy mennyi baromságot vettek.


Szóval ha csak bemész a korházba szülni, ugyan olyan ellátást kapsz mint bárki más.

2009. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.az van hogy a dokim akihez eddig jártam elutazott és idén nem fog visszajönni.van egy másik doki(még nem ismerem)aki helyettesíti de ugy gondolom nem érdemes megfogadni mert már kevés idö van hátra.helyesen gondolom?irjatok véleményt kérlek
2009. júl. 3. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pont a Margitban szültem és nem volt fogadott orvosom.Szerencsémre pont az a doki volt akihez jártam végig (hangsúlyozom egy forintot nem kapott és szó sem volt arról,hogy nála szülök). Mellettem ült,biztatott a vajúdás alatt. A vége császár lett,de nagyon humánusak,rendesek voltak velem.Mind az orvosok mind a szülésznő és a csecsemősök.

A végén persze akartam az orvosnak pénzt adni,ha már ilyen rendes volt,DE nem fogadta el.

Úgyhogy a Margit kh-tól nem félj,rendesek!!!!!!

2009. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ügyeleten szültem, és nem volt ebből semmi gond, két rendes szülésznő levezette ,aztán ahogy az előttem lévő is írta az orvos odajött aláírni, meg össze varrni.Azt nem is tehetnék meg ,hogy ne lássanak el vagy bármi hasonló.Sokan rengeteg pénzt fizetnek az orvosnak, pedig a szülésznők sokkal jobban megérdemelnék.Orvost egyébként csak akkor érdemes fogadni ha veszélyeztetett terhes lennél,hogy intenzívebben el lássa a terhesgondozást.Így meg szimplán elég ha bejársz de nem kell megfogadni ennyi idős terhesen meg már pláne nem hiszem ,hogy életbevágó lenne :)

2009. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!