Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tolófájás nélkül szülni?

Tolófájás nélkül szülni?

Figyelt kérdés
5 hónapja szültem, igaz apró tolófájást éreztem, de ez nem volt elegendő szerintem. Ennek ellenére nyomtam-nyomtam (jóformán erős fájásom sem volt) és sikerült megszülnöm a babámat. Más is volt így?
2012. jún. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az elsőnél mire eljutottam a toláshoz (pedig nem volt annyira hosszú folyamat kb 6 óra) úgy elfáradtam, hogy nem éreztem a tolófájást. A doki fogta a hasamat és nézte mikor jön a a fájás majd mondta, hogy nyomjak...és nyomtam.

A 2.-nál viszont már éreztem, de a 2. szülésem igaz sokkal gyorsabb és fájdalmasabb volt mint az első mégis jobban jelen voltam. Az elsőnél sodródtam a 2.-nál azt éreztem, hogy én irányítok.

2012. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálam is pont úgy volt ahogy leírtad és az első válaszoló mondja. Bár hamarosan sor kerül a 2. szülésemre, és nagyon de nagyon kíváncsi vagyok most milyen lesz :)
2012. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is utólag jöttem rá, hogy az elsőnél nem is volt rendes tolófájásom. Viszont hála a karatés multnak, a hasprésem nagyon jó, így mikor szóltak hogy nyomjak, 3 nyomásra kint volt a lányom. Mondjuk szakadt a méhszájam is, mert mint mondták utólag, ők gondolták hogy kicsit rányomok aztán majd eltűnik a méhszály és jönnek a tolók. Hát én jól rányomtam :)
2012. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A helyesírásomat meg elhagytam útközben. méhszáj
2012. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 szülésből csak a 2.-nál volt rendes tolófájásom. Na ott kinn is volt két nyomásra a baba, de szerintem nem is nyomtam szinte, a fájás ereje kitolta a babát. Az volt a legkönnyebb szülésem :) Az elsőnél se és a 3. nál sem volt valamiért ilyen fájásom, pedig kaptam oxitocint is. A 3. szülésnél viszont abból a szempontból jó volt, hogy nem volt ilyen erejű tolófájás, mert így lassú volt a kitolási szak, és sikerült a gátvédelem. Pedig 4 kilós volt a baba.
2012. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Döbbenetes, de azt sem tudom, mi az. A borzalmak borzalma (az egybefüggő fájások) után egyszerre csak...mintha elvágták volna. Minden fájdalom megszűnt - és csak határozott, jól "lereagálható" nyomási ingert éreztem - azaz tudtam, mikor kell a hasprésemet működtetni. A lányom 3-4 nyomásra meg is született.
2012. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, Első lányommal egy tolófáját éreztem, de gyenge volt, igazából én nem is tudtam hogy ez az e, de a szülésznő mondta hogy ez már az. Nyíomtam, majd azt mondták, hogy ha nem érzem az ingert, akkor is nyomhatok, úgy előbb kinn lesz a baba. Kinn volt, két nyomással. A második szülésemnél meg olyan gyorsan jött a baba, hogy abszolút nem éreztem semmi ingert, nem is nyomtam, a baba feje mégis elindult, aztán azt mondták hogy nyomjak, és már kinn is volt a picúr.
2012. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt tolófájásom. Fájásgyengeség. Oxitocint injekcióztak a hüvelyembe. Na, egyből kellett nyomnom...
2012. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!