Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha indítják a szülést nem...

Ha indítják a szülést nem magától indúlnak meg a fájások, az sokkal rosszabb?

Figyelt kérdés

Holnapra vagyok kiírva,sose volt ennyi energiám mint az elmúlt pár napban.Semmi jele,h szülni kéne.

Pedig tuti az időpont és nem vagyok elszámolva.

Attól félek h mivel nem is vagyok nyitva-vagyis az értékem 2100,így majd meg kell indítani.

Vannak tapasztalataitok?


2009. júl. 4. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem indították. Semmi előjelem nem volt, se fájások, se jóslók. A méhszájam bő 2 ujjnyira volt nyitva. Megkaptam az oxitocint, amire egyből reagált a szervezetem, elkezdődtek a fájások, ez 11-12 körül volt. 13 körül burkot repesztettek, szépen tágultam. Olyan erős menzis görcsökhöz tudnám hasonlítani, amik egyre erősödtek, végül már a térdemig hatolt a fájdalom. Nem tudom milyen másképp, mert első baba. Ami nagyon-nagyon fájdalmas volt, az kb. 2 óra volt, 16:35-kor megszületett a babám. Fájdalomcsillapításként gázt kértem. Mikor már azt mondtam nem bírom tovább és adjanak valamit még, akkor már mondták, hogy kifutottam az időből, már nem sok van hátra. :) Nyugi, nem lesz semmi baj!


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is úgy volt, hogy indítják,szépen összepakolatam, hogy másnap reggel megyünk, éjfélig aludtam mint a bunda, akkor felébredtem, és oltári fájdalmat éreztem.3-kor bementünk, 8-ig nem történt semmi, fájásaim voltak, de nem veszélyesek, és akkor burkot repesztettek. Nekem ezután se erősödtek a fájások, bekötötték az oxitocint. No, miután ez megtörtént akkor megtudtam mik azok az igazi fájások, de ez nem tartott tovább 1,5 óránál, és megszületett a babánk! Szóval nekem indították, de tényleg nem volt vészes! Kérdezték kérek-e fájdalomcsillapítót, de mikor pici fájások voltak, akkor még nem kértem, amikor meg jöttek a nagy fájások akkor eszembe se jutott, hogy kérjek, de Te kérj nyugodtan! Könnyű szülést kívánok! Ja, és én napra pontosan a kiírt időpontban szültem!
2009. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
SZia! Én is kaptam oxitocint és burokrepesztés is volt, de nem kell félni mert sok helyen olvasom itt is hogy az mennyire fájdalmas, én meg sem éreztem. Az oxitocin meg tényleg nem poénból van kitalálva:) Megindítja amit meg kell :) Könnyű szülést kívánok
2009. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is burkot repesztettek... Én úgy tudom,hogy az lehet hogy tényleg fájdalmasabb,de viszont sokkal rövidebb ideig tart a szülés.Nekem legalábbis igy volt... :)

2009. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!