Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire lehet igaz ti...

Ez mennyire lehet igaz ti hallottatok már ilyesmit?

Figyelt kérdés
Nekem a védőnőm azt mondta hogyha hirtelen elfolyik a magzatvíz akkor csak mentő vihet be mert fekve lehet szállítani!!
2012. jún. 18. 16:31
1 2
 1/12 Sókristály ***** válasza:
100%
A hirtelen elfolyó magzatvíznek akkor van veszélye, ha a baba feje még nem illeszkedett be rendesen. Ilyenkor hely maradhat, és előre tud sodródni a köldökzsinór. Tényleg célszerű lefeküdni, mert ha a baba feje a gravitáció miatt lejjebb csúszik, el tudja szorítani a köldökzsinórt.
2012. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
:O A sógórnőmnek, miután elfolyt a magzatvíz, 3 órával később ment be a kórházba kocsival, a baba meg rá 18 órára lett meg. Én még nem hallottam ilyenről!
2012. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az úgy van, hogyha elfolyik a magzatvíz, nem szabad egyből ösztönösen felpattanni és kirohanni a fürdőszobába, hanem vagy felülni, vagy feküdni tovább...de sehova nem rohanni.

Ti. a köldökzsínór nagyon könnyen besodródhat a baba feje és a méhszáj közé, ami akkor is így van, ha be van ékelődve a feje, hiszen a feje nem 1mmes távolságban van akkor sem a méhszájtól.

Utána ha már csak folydogál, szépen fel lehet kelni, felhívni a szülésznőt, nőgyógyászt...vagy a mentőket. (Azzal is be lehet menni)

2012. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Úgy van, ahogy az első válaszoló írja: ha előre esik a köldökzsinór, az nagyon veszélyes a babára és a mamára nézve is.
2012. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sókristály ***** válasza:
100%
Bocs 3-as, de a köldökzsinórnak sem elég az 1 mm :-) Ezért mondják, ha már be van ékelődve a fej, akkor nem akkora gáz. Viszont az is tény, hogy teljesen beékelődött fejnél nem is tud hirtelen elfolyni a magzatvíz, csak csordogálni.
2012. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Nekem két esetben is elfolyt a magzatvizem és igaz hogy mentővel mentem be szülni,de végig ültem.25km re volt a kórház.Sőt a második szülésemnél magzatvíz elfolyástól függetlenül 7 órán keresztül voltam szülőszobán.Volt fogadott orvosom is.Tény hogy a baba és az anyuka érdekében a lehető legtöbbet meg kell tenni.Fő a biztonság.
2012. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írta. A hirtelen nagy mennyiségű magzatvíz arra utal, hogy a baba feje még nincs megfelelő helyen, és a köldökzsinór előre sodródhat, elszorulhat. Célszerű feküdni (kiemelném, hogy oldalt feküdni, nem hanyatt!). Nem csak mentő vihet be, de a kocsi hátsó ülésén is lehet feküdni. A mentőben sem tennének mást mint fektetnek és futnak veled. Sokat nem tehetnek ha esik a szívhang, mint sietni. Extrém példákat nem hoznék fel.

(mentős, leendő kismama)

2012. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
addig kell feküdni, amíg folyik belőled a magzatvíz, utána már fel lehet kelni, a szivárgás nem fogja a köldökzsinórt előre sodorni már. Ha pedig csak szivárog, akkor szülésznő értesít, kórházba indulás.
2012. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

halljátok! ezt találtam!


"Ha elment a magzatvíz…


Vagyis, ha burokrepedés történt, de fájások még sehol, irány a kórház! Akkor, ha a kismama érez is valamit hüvelyében, az a legjobb megoldás, ha mentővel viszik őt kórházba, fekvő testhelyzetben."

2012. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk az apás szüléses tanfolyamon mondta a szülésznő, hogy az ilyen esetekben egyből hívni kell a mentőt és fekve maradni. Na mármost nekem is a magzatvíz folyt el, hívtam a mentőt ott ültem mikor a kórházhoz értünk mondta a mentős, hogy feküdjek már le, mert betolnak majd. Láttam a mosolyán, hogy inkább nem akarta azt mondani, hogy ne a saját lábamon menjek már be, miközben folyik a magzatvíz. Mindenesetre lezuhanyozhattam, meg pisilni is felkelhettem. Én amondó vagyok, hogy biztos ami biztos, inkább maradjon fekve a leendő anyuka ilyenkor!
2012. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!