Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hallottatok már olyat,...

Ti hallottatok már olyat, hogy az ügyeletben lévő orvos nem megy be a szülő nőhöz, hanem csak a szülésznő van jelen?

Figyelt kérdés
És komplikáció esetén ilyenkor a kórház, az orvos felelősségre vonható? Konkrétan barátnőm kisbabája meghalt 5 naposan és bár lehet, hogy így alakul, ha az orvos is benn van, de lehet, hogy nem. Én végtelenül fel vagyok háborodva! Rohadt magyar egészségügy. Kíváncsi lennék ez az orvos tud e nyugodtan aludni. Én 6 hónapja szültem nála, az egekig magasztaltam, mert velem nagyon rendes volt. Ti hallottatok már ilyen esetről?
2012. márc. 7. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Igen. A Dél-pesti olyan kórház, hogy ha MINDEN RENDBEN VAN, akkor lehet, hogy nem is látsz orvost, mert a szülésznőknek van olyan végzettségük, hogy vághatnak, varrhatnak. Hangsúlyozom: komplikáció nélküli szülésről beszélünk.

A barátnőd esetére nem tudok mit mondani. Szomorú, de én inkább most a dühöt érzem a szavaidból, mint a tényeket. A barátnőd helyében természetesen mérlegelném, hogy a történtek ismeretének fényében lehet-e, érdemes-e ügyvédhez fordulni.

2012. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Az a szabály, hogy kitoláskor bent KELL lennie egy orvosnak is, aki ha van, akkor fogadott, ha nincs, akkor az ügyeletes.

Nálam a szülésznő gyorsan behívta kitolásra, de nem csinált semmit, "csak" végignézte, a szülésnő vezette le végig.


Nagyon sajnálom, ami történt, és a magyar egészségügyre is lehet cifrákat mondani okkal, de jelen esetben ezt nem tartom indokoltnak.

Legalábbis ennyi információ alapján nem.

2012. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Bocs az Off-ért,de azt tudhatnám helyileg hol is volt ez?

22 hetes km

2012. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Miskolcon. Leírom pontosan mi is történt. A kisfiú születés közben belélegezte a mekóniumos magzatvizet. Ez már önmagában sem túl szerencsés dolog. Nem benyelte ezt a vizet, hanem belélegezte. Ez olyan, hogy a tüdeje már felszakadt, tehát már levegőért kapkodott volna, de mivel még nem bújt ki így a magzatvizet lélegezte be levegő helyett. A helyzet súlyos volt, mert a tüdejébe ment és a kaki még jobban irritálta a tüdőben lévő valamiket. Sajnos intubálni is kellett és inkubátorban, lélegeztető gépen volt. A picit rögtön, mérés meg minden nélkül azonnal a GYEK-be vitték. 5 nap után feladta a baba. Szívatták a tüdejéről a váladékot.

Bemásolom a tudományos megfogalmazását a dolognak:

A terhesség során a magzat bélcsatornáját egy meconium (magzatszurok) elnevezésű, zöld színű, székletszerű anyag borítja. Amíg a magzat a méhben tartózkodik, bizonyos tényezők együttes hatása következtében megerősödhet a bélmozgás, a végbélzáró izom pedig elernyedhet, aminek hatására magzatszurok kerülhet a magzatvízbe. Ebben az esetben a magzatvíz és a magzatszurok összekeveredik és sűrű, piszkos zöld folyadékot alkot.

A meconium-aspirációs szindróma akkor alakulhat ki, ha gyermek a vajúdás vagy a szülés közben elkezd levegő után kapkodni, illetve belélegezni, mivel ekkor a magzatszurokkal szennyezett magzatvíz a gyermek tüdejébe kerül. A magzatszurok belélegzésének leggyakoribb okaként a magzati oxigénhiányt és a késői szülést tartják számon, de kialakulhat a kis születési súly, a köldökzsinórral kapcsolatos szövődmények, krónikus egészségügyi problémák, valamint a méh alulfejlettsége következtében is.

A magzatszurok belélegzése a gyermek légútjainak részleges vagy teljes elzáródását okozhatja, mivel kilélegzéskor elakadhat a légutakban. Eközben a tüdő vagy annak egy része túlságosan kitágulhat, aminek következtében a tüdő megrepedhet, majd összeeshet. A magzatszurok emellett irritálja a gyermek légútjait és tüdejét.

Az Meconium-aspirációs szindróma lehetséges kezelési módjai közé tartozik a légutak leszívása, az antibiotikumos kezelés, lélegeztető gép alkalmazása, illetve a mellkasi fizioterápia.


Teljesen zavartalan terhesség volt, 39.hétre szült. A szülés utáni bánásmódról meg inkább nem is beszélnék, mert az meg aztán észveszejtő!!!!

2012. márc. 7. 14:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami a barátnődékkel történt!!! Én is úgy tudom, hogy legkésőbb a kitolásnál, de jelen KELL lennie az orvosnak.
2012. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Mindenképpen szakértői véleményt kérnék az anyuka helyében. A doki tudott egyáltalán erről az egészről?


Az én első babámnál is ilyen volt a magzatvíz, de ezt már tudtuk a vajúdás alatt. Emiatt és az egyszer leesett szívhangja miatt EDA-t javasolt a doki vagy császárt. Én az EDA-t választottam azzal, hogy ha látja a doki, hogy itt gond lehet, akkor azonnal vigyen a műtőbe. Végül nem kellett császározni. Amikor a kitolás elkezdődött már ott álltak a gyerekorvosok a lábamnál. Így azzal a lendülettel vitték is el a babát vizsgálni. Nálunk semmi gond nem lett belőle.

2012. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Persze. Mi a csudának menne be? Persze, mikor bemész, akkor megnéz egy orvos és ha szól a szülésznő, hogy helyzet van, akkor bemegy, vagy valami protokoll szerint időnként be kell néznie, de amúgy a szülésznő teljesen elég, amíg csak szenvedsz. :)
2012. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, végig gondolva tényleg a düh beszél belőlem, mert a vajúdáshoz nem kell a doki. De valamelyest ezt látni kellett, hogy nincs minden rendben. De amit a szülés után csináltak, az tényleg embertelen. Eleve ugyanott volt, ahol a többi megszült nő a babájával az övé meg tök máshol lélegeztetőgépen. Szerintem már ezt sem így kellett volna. Már másnap ment a nővérke, hogy hozta a szurit elapasztani a tejet. Ekkor még ugye nagyon reménykedtek, de ez egyből sugallta a rosszat. Tudom, hogy fel akarták készíteni, ők már sejtették mi lesz a vége, de ez mire volt jó? Igazából a kérdés kiírásának sem volt értelem, mert tényleg a düh beszél sokszor belőlem, de kíváncsi voltam mások hogyan látják a dolgot. Meg én tényleg úgy érzem nem így kellett volna hozzá állniuk az egészhez.
2012. márc. 7. 14:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Első szülésemnél komplikáció volt, ügyeletesnél szültem. Bár nagyon rossz stílusa volt a dokinak, 101%osan megtett mindent, hogy oké legyen a vége. (Az is lett, hála az égnek)

2. baba problémamentes vajúdásnál indult kifelé, csak a szülésznő volt bent, olyan gyorsan jött a babám, hogy szó szerint nem volt ideje szólni az ügyeletes dokinak, pedig ott kellett volna lennie. Elméletileg. Ugyanaz a kórház volt!-ezt hozzáteszem.

Tudod az a baj, h mindegyik jól induló szülésnél lehet probléma, és lehet hogy nem az orvoson múlik, sajnos csak "szerencse".(?)

De mindenesetre, amikor eltávozik egy ilyen pici baba, POFÁTLANSÁGNAK tartom, ha úgy megy oda egy nővér, hogy "jöttem elapasztani a tejet". Elküldeném a jó büdös,,,,,,,,,,,

2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
.....vagyis nem is pofátlanságnak írnám, hanem lelketlenségnek. Ez is nagyon dühítő, hogy egy anya (a szülők) lelkéről így "gondoskodnak":((
2012. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!