Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel találkozhat a gyerkőc idegenekkel?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha egy héttel a születés után az anyósom hozzánk költözne, az ugye nem baj? Mikor lehetne legkorábban bemutatni őt a barátoknak, rokonoknak?

2012. jún. 19. 09:04
1 2
 1/15 nittababy ***** válasza:
hozzám szülés után egy héttel jöttek már látogatni nem történt semmi baj nyugodtan jöhet!!
2012. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg szülés után 6 hét a gyerekágy, ez idő alatt nem illik idegeneknek babalátogatóba menni. Nyilván az anyós más, főleg, ha segít is. Velem anyukám volt 3 hétig. De általában azt mondják, hogy a 6 hét gyerekágy az az anyukájé és babájáé, hogy összeszokjanak, anyuka is kipihenje a szülés fáradalmait és a pici is hozzászokjon a külvilághoz, erősödjön az immunrendszere kicsit. Aztán a 6 hetes kontrollon úgyis megvizsgálnak mindenkit és utána már jöhetnek az idegenek. De a 6 hét alatt csak a közeli családtagok szoktak látogatni.
2012. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy manapság nem ez a divat, de másodikkal értek egyet.

Nálunk az első 6 hétben csak a szülők (friss nagyszülők) és a tesvérek jöhettek, mindenki más (nagynéni, szomszédok, kollégák stb. csak ezután)

2012. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akik jöhettek az első 6 hétben az a párom szülei két testvére én szüleim és a testvérem meg a dédik. Mivel nem voltak itt hosszú időt és messze laknak tőlünk mi nem mondtuk, hogy a testvéreink ne jöjjenek. Szerintem ez olyan idétlenül is nézett volna ki, hogy egy háztartásban élők nem jöhettek volna el egyszerre. Amit én kikötöttem az az, chogy senki sem legyen beteg, ha cak egy poici náthát érez valaki akkor inkább halasszuk el a látogatást. Novemberben szültem.
2012. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2. Héttől folyamatosan jöttek rokonok, barátok.

A család már a kórházba jött mánap a születése után.

2012. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is novemberben fogok szülni, huszadika környékén. Azért kérdezem, mert szüleim január közepén el akarnak minket vinni a párommal és a poronttyal külföldre, egy melegebb éghajlatra, hogy egy hónapig friss levegőt kapjon, tengerpart mellett, ami állítólag külön jó is. Ha jól számolom, akkor kb már 6 hetes lenne, vagy egy kicsit több, szóval elvileg nem lenne akadálya, ugye?
2012. jún. 19. 10:38
 7/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt inkább a gyerekorvostól kérdezném meg, ebbe az időszakba két kötelező védőoltás is beleesik.

Másrészt ha itthon terveztek majd élni, a kicsinek is meg kell szokni a hideget, az évszakok változását.

2012. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt én is inkább a gyerekorvostól kérdezném meg. :) Az biztos, hogy a tengerparti levegő nagyon egészséges, de hogy egy csecsemőnek mi a jobb, ha itthon szokja meg az itteni klímát, vagy kiviszed 1 hónapra külföldre, azt nem tudom. Amúgy alapból az, hogy utatztok vele 6 hetesen nem hiszem, hogy probléma lehet.
2012. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hat en egy 6 hetes csecsemot nem cincalnek meg kulfoldre ha nem muszaj. neki eloszor is az otthont kell megszoknia hiszen az is teljesen uj neki.
2012. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én addig nem viszem sehova, amíg a lényeges oltásokat meg nem kapta, és a fontosabb szűréseken át nem esett, az pedig későbbre esik.

Bármennyire is egészséges a tengeri levegő, de a fertőzésveszély az komoly dolog. (még sima rövid repülős útnál is légkondi, amit nem tudsz állítani ahogy a kocsiban, meg hát más az egész klíma, ha hazajöttök neki nehezebb megszokni 20 fok különbséget. Szegény babák még a frontra is érzékenyek, hát még ha egy nap alatt kell 25 fokról átszokni a minuszra...)


Na a kérdésre válaszolva: nálunk a nagyszülők jönnek csak a kórházba, sógoromék pár héttel később hozzánk, de a többieknek a kapu 6 hét után nyílik :))


36hkm

2012. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!