Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel találkozhat a gyerkőc idegenekkel?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha egy héttel a születés után az anyósom hozzánk költözne, az ugye nem baj? Mikor lehetne legkorábban bemutatni őt a barátoknak, rokonoknak?

2012. jún. 19. 09:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy semmi nem baj, amit te nem tartasz annak. Arra azonban gondolj, hogy te szülés után fáradékonyabb leszel mint előtte. Ha úgy érzed, hogy bírod a vendégjárást akkor hajrá, azonban a saját és a baba konfortja a legfontosabb!
2012. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezzel, hogy külföldre mész vele pláne egy influenzás időszakban én várnék vele. Ugyan is az ő immunrendszerük sokkal gyengébbek én ha vissza gondolok arra milyen volt amikor a lányom 6 hetes volt akkor én egy nagy alvásra vágytam és nem utazgatásra. Az én lányommal már bőven elmúlt 6 hetes amikor vonattal utaztunk belföldre.

Konzutálj a gyerek orvosoddal ő mit javasol, mert ugyan én vittem sétálni mert kell azért vele menni de arra kényesen ügyelek még most is, hogy influenza járvány közepén ne vigyem be zárt térre ahol sok ember van kis helyen.

2012. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most biztosan le fognak hurrogni, hogy milyen felelotlen vagyok, de az apám orvos, egészségügyben nőttem fel, és talán emiatt kicsit kevésbé tartok a betegségtől, mert mindig is az életem része volt. Szóval hozzám az egyetemista barátaim már a szülés másnapján bejöttek hozzám, az sem zavarta őket, hogy éppen szoptattam, meg igazából engem sem, örültem nekik, büszke voltam a babára. Engedtem nekik, hogy eltolják a kocsival a csecsemősökhöz fürdetésre. Ugyanezek a barátaim egy hétre rá otthon is meglátogattak, szintén csapatostól, egyik lány barátom segített a fürdetésben is, ő fogta ki a babát, és az öltöztetést is ő csinálta. A köldökcsonkot persze én ápoltam. akkor senki nem is lehetett közel. Már az első héten ki-ki lépegettem a földszintünk udvarára levegőzni, 10-15 percre, az összes szomszéd legnagyobb örömére. Azt mondják a nagyon "steril" babák később az ovodában kapnak el mindent, míg azok akiket kevésbé védenek jobban megedődnek. Én is igy gondolom. Most vagyunk 3 hetesek, a nagyszülőkkel egy házban élünk, amikor nekem tejlázam lett, ők látták el, mert én nem bírtam. A baba élvezte. Érdeklődve pislogott mindenre és mindenkire. ő makk egészséges, hízik. És igen, mi is most tervezünk lassan mediterrán kirándulást. Szerintem a 6 hét bőven oké ha jól vagytok, de még nem tudod mennyire leszel te vagy a baba jól. Elég húzós szopásilag azért ez az első időszak. Most konkrétan 24 órája vagyok ébren a baba miatt... megyek is aludni. Ja, és vigyázz a januárral, mert nagyon hideg van, ez rengeteget jelent.
2012. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó igazad van nem szabad sterilben nevelni a babát, de azért ne felejtsd el, hogy a nyári babák és a téli babák között van külömbség olyan szempontból, hogy nyáron kevésbé vannak cseppfertőzéssel terjedő betegségek. Én is sokat megyek a munkahelyemre (eü-ben dolgozom) de azért egy 6 hetes babát nem piszkálnám azzal, hogy kivigyem külföldre. Neki még a saját otthon is elég nem kell még bekavarni más környezettel.
2012. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na hát köszönöm szépen a válazokat! Az a helyzet, hogy alapból Ázsiában élünk, és a szülés előtt három hónappal megyünk Mo.ra, illetve a baba három hónapos korában jövünk vissza. SZóval három hónaposan így is úgy is utaznia kell. A szüleim egybéként orvosok, anyu belgyógyász, természetgyógyász, apu meg patológus... :D Szóval ők mondják, hogy áá, nem lesz semmi baj, csak hát az orvosokra jellemző, hogy elbagatelizálnak dolgokat, hogyha magukról vagy a családjukról van szó (engem pl 38 fokos lázzal is iskolába küldtek még régen, aztán csodálkoztak, hogy délutánra felmeng negyvenre). Tehát ezért gondoltam, hogy megkérdezlek titeket, mert ti azért a másik oldal vagytok, és van köztetek olyan, aki tapasztalt anyuka és lerótta már ezeket a köröket a gyerekorvosnál. De tényleg azt hiszem, az a legjobb, ha a saját gyerekorvost kérdezem, illetve ha már korán szoktatom a picurt a sok ember látványához (jó, mondjuk nem fogok vele 4 hetesen metróra szálni). Remélem a gépen nem lesz senki megfázva. Egyébként úgy tudom, hogy a pici az anyatejjel szívja magába az immunitást egy csomó dologra... Vagy ezt rosszul tudom?

Minden esetre még egyszer köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! Szép babavárást annak, aki még várja és boldog babázást annak, akinek már megszületett a szeme fénye!

2012. jún. 20. 05:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!