Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülés? Erre minden...

Vízben szülés? Erre minden kórházban lehetőség van?

Figyelt kérdés

még nem várok babát, de pár év múlva már nagyon szeretnék (igazából akár most, de nincs hova:( ).

Szóval. Nagyon nagyon szeretnék babát, de annyira félek a szüléstől, hogy nagyon. Nyitott szívvel születtem, erre hivatkozva valószínű kérhetnék császárt, lehet így is lesz.

Most olvastam a vízben szülésről, ami nekem, nem tudom megmondani, hogy miért, de nagyon szimpatikus.

Van ebben valakinek tapasztalata? Esetleg összehasonlítás, mennyivel jobb, könnyebb mint a rendes háton-ágyon szülés?


Ezt, vagy a császárt választanátok, ha lenne lehetőségetek a választásra?


Plusz költséget jelent majd, a így szeretném?

Ilyenkor végig vízben van a kismama, vagy csak a vajúdási szakasz alatt?


Minden érdekelne ezzel kapcsolatban!!


Más: valóban több nő szül egyszerre egymás mellet csak egy függönnyel elválasztva?? Ezt ki lehet kerülni (némi pénzért) ??


Köszönöm!!


2012. júl. 1. 00:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a vízben szülés (vagy vajúdás) negatív jellemzőihez írjuk hozzá, h tulképp miért "találták ki". Mert a víz jótékonyan hat az izmokra, könnyebb lehet a vajúdás, ...És ha épp jön a baba kifelé, igen, nem fogják kiszedni onnan, és nem fog belefulladni sem, mivel búvárreflexxel születik, no meg a köldökzsinór míg pulzál (kb. 2-3 perc) kintlétkor is ad még neki oxigénes vért.
2012. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A 3. vagyok.A Szt.Istvánban is LEHET vízben szülni,nem csak vajúdni.
2012. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a szülésre felkészítőn mondták, és a szülésznőm is, hogy nálunk nem lehet, bár én nem is akartam. Neked is mást mondtak és nekem is, na bumm, attól még nem kell leharapni az ember fejét, csak azt írtam le ami nálunk van.
2012. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedve előző válaszoló, én is csak azt írtam le, amit nekünk mondtak, de a szülés módját nem a szülésznő dönti el, a felkészítőt egy szülész orvos tartotta, aki elmondta márciusban, hogy még nem tud nyilatkozni, de kb 2 hét múlva lesz egy vízben szülése. Az ismerősöm pedig pont 2 hete szült így. Nem haraptam le a fejed, én is leírtam azokat az információkat, amikre a Kérdező Baranyával kapcsolatban kíváncsi volt.

40 hetes kismama

2012. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 3. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!