Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miután kijött a baba már...

Miután kijött a baba már egyböl elmujik a fájás a hasadban? Milyen érzés mikor a baba feje jön ki? Miket varrnak szülés után ami annyira fáj?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A fájás a hasban nem múlikel teljesen, mert utánna még a lepényt is megkell szülni és a méh összehúzódása még másnap is fájhat. Persze ez már semmi a szüléshez képest.

Amikor a baba feje jön ki, az feszitő érzés.

Sok mindent varhatnak szülés után, ami sérült odabenn, pl. méhszáj, hüvelyfal és persze a gátmetszés, ha volt. De ez nem törvényszerű. Nekem a harmadik szülés után nem kellett semmit varni.

2009. júl. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam sem múlt el a fájás, igaz én annyira kimerültem a szülésben, hogy nem nagyon figyeltem ezt a fajta fájást. A tolófájásokhoz képest az már semmi.

Mikor a feje jön ki az tényleg feszítő érzés, soha nem éreztem ilyet azelőtt. Nekem fájt, kellemetlen volt, de nem akarlak ijesztgetni, minden szülés más. Azért ki lehet bírni. Szülés utánra is megmaradnak az alhasi fájdalmak, főleg mikor szopizik a babád, mert a szoptatás elősegíti a méhösszehúzódásokat, az még eltarthat pár napig, de nem vészes.

2009. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden fájás megszűnt, amint kibújt a kisfiam :) Nekem nagyon elhúzódott a kitolási szak..másfél óra...úgyhogy sajna nem éreztem, mikor kijött, csak már azt láttam, ahogy magasba tartják :). Gátmetszést varrják, attól függ, hogy repedsz, mennyire..akár fájhat is, nekem pici metszésem volt, akkor egyáltalán nem fájt...aztán éjszaka.,.húúú meg utána még pár napig.
2009. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia én múlthét pénteken szültem meg a kislányomat,szülés után még sokáig fájt a hasam! Viszont hála istennek nem kellett vágni és nem is repedtem,pedig 3800g és 55cm lett a kislányom!Az első babámnál viszont sokat vágtak pedig csak 2900g volt a fiam!!aztán kb:2 hétig még ülni is alig tudtam!

helyzetfüggő, hogy vágnak e vagy sem mindenesetre akkor már nem arra figyelsz, hanem arra,hogy kibújjon a babóka!

Könnyű szülést!

6napos kislány anyukája

2009. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!