Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik oxitocinnal...

Anyukák, akik oxitocinnal szültek, ti tudtátok előre, hogy ettől majd a falra másztok, vagy "menet közben" jöttetek rá?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam, hogy oxitocinnal fogok szülni, de fájásgyengeségem volt, azért adták. Meg jól kell beállítani az adagot. Én nem éreztem, hogy falra mászom, örültem, hogy megvan a gyerek császár nélkül. Mondjuk szoptatáskor hetekig a falra másztam, az tény, mert mindig éreztem a fájásokat, ahogy összehúzódott a méhem. Én azt hittem, ez normális. De lehet, hogy az oxitocintól volt? Mindenesetre nem mindenkinek fáj.
2012. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én "felkészültem rá", hogy fájni fog, de erre nem lehetett, ez annyira durva volt... Nekem nagyon fájt...
2012. júl. 6. 23:39
 3/19 anonim ***** válasza:
Elhiszem.
2012. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én azt sem tudtam mit kapok! Kaptam infúziót,de nem tudtam minek,és mi van benne.

Simán azt hittem hogy ennyire fáj a vajúdás,és mivel tapasztalatom még nem volt nem sejtettem.


Utólag tudtam meg hogy oxitocint kaptam. Rettenetesen fájt,a derekam azt hittem kettészakad!:(

18órát vajúdtam,de a vége mégis császár lett elsődleges fájásgyengeség miatt.

2012. júl. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A vajúdás oxitocinnal, és anélkül is egyaránt piszkosul fáj!!!
2012. júl. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én sem másztam tőle falra.


Szültem természetesen is, pytocin nélkül is , és azzal is.

Egyik sem volt rosszabb a másiknál, viszont tény, hogy a természetes szülésem 18 órát vajúdtam, oxitocinosnál 3 óra alatt megvolt a bébi

2012. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Csak reméltem,hogy rövid és könnyű lesz majd,de ráfáztam.Már dupla adag oxytocint nyomtak belém,jött 4-5 fájás 2 percenként,aminek azt mondtam,na ez valójában fáj.Arra fogtam,azért mert feküdnöm kell.Aztán szépen ritkultak a fájások és én közöttük aludtam.Nem viccelek egyre kevesebb és gyengébb fájást éreztem az idő elteltével.Toltak át a műtőbe.
2012. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
mondták,h azért kapom,h rendszerezze,erősítse a fajasokat,rendszerezte is egy percesekre,de közben én is bealudtam és azért volt elviselhetetlen,mert nem voltam felkészülve,mikor magamnal voltam nem volt olyan vészes,aztan engem is tolták a mutobe...
2012. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát én nem másztam tőle falra. Háromszor állított rajta a dokim, hogy na majd most csinálunk fájásokat de szinte semmi nem volt. Jóformán úgy szültem meg a kisfiam,hogy semmi tolófájásom nem volt. A végén már ököllel nyomta ki belőlem. Friss még az élmény 7hete szültem.
2012. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy fájdalmasabb, mint a sima szülés, de el nem tudtam képzelni, hogy ez ennyire durva. Lehet, hogy falra is másztam volna, de megmozdulni nem tudtam! Első babómat oxi nélkül szültem, 19 óra alatt, de tized annyira nem fájt.

Szopizáshoz nem kötném, mert nekem mindkét esetben fájt a hasam mikor szoptattam.

2012. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!