Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki indítással?...

Szült valaki indítással? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

39+2 hétben járok. Ha a héten nem jön a babó, akkor a köv. héten megindítják mert terhességi diabéteszem van (nem inzulinos, teljesen jók az értékeim, de ez a szabály).

1 ujjnyira vagyok nyitva, dokim szerint a héten meglesz, de semmi jelét nem tapasztalom.

Nálatok hogy volt, indítás előtt hány nappal feküdtetek be? Milyen az indítás, hogyan történik? Minden érdekel!:)

Lehet így is szerencsés az ember és gyorsan megszülethet a kicsi?


2012. júl. 10. 08:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem indították, mert nem volt jó a babám szívhangja!

Befektettek, kaptam beöntést.Aztán burkot repesztettek, és beszúrták az Oxitocint.Miután elkezdték adni az oxit, rá 1-1,5 órára már kegyetlen fájdalmaim voltak, úgy hogy szabályosan ordítottam a gerincérzéstelenítésért, amit meg is kaptam egy idő után.Innentől minden szép és jó volt.Miután megkaptam az Epidurálist, rá 1,5 órára már kint is volt a pici lányom.Burokrepesztéstől az előbukkanásig 9 óra telt el...

2012. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem indították és nagyon örülök neki! :)

40. hetet betöltöttem, mindennap kellett mennem a klinikára, egyik nap méhszájnézés, másnap nst. Hétfőn még teljesen zárt volt a méhszájam, péntekre már bő 2 ujjnyira kitágultam. Nem voltak jóslóim, csak néha-néha estére már be-begörcsöltem, de aztán reggelre mindig elmúlt. Amúgy szinte egész nap keményedett a hasam már, mást nem éreztem.

Szóval pénteken reggel megvizsgáltak és mondták, hogy bő 2 ujjnyi tágulás, mehetünk a szülőszobára. 11 körül értünk oda, kitöltöttük a sok papírt, beöntés, borotválás. Dél körül rámkötötték az oxitocin infúziót, amitől egyből jöttek a fájások. Eleinte csak kis menzis, de egyre erősebb lett. Azt mondták nagyon jól reagál a szervezetem az oxira, szépen tágulok, így 13 óra körül repesztették a burkot. Na, onnantól kezdtek egyre intenzívebb fájásaim lenni. Mikor már azt éreztem, hogy nem bírom tovább, adjanak valami fájdalomcsillapítót, akkor mondta a szülésznő, hogy már mindjárt kint van a baba. :) 16:35 perckor megszületett a 4 kg-os kisfiam. :D

Én attól paráztam nagyon, hogy otthon jön rám a szülés, vagy az utcán folyik el a magzatvizsem, szóval én nagyon örülök, hogy végül indított szülésem volt, így vigyorogva mentem szülni. A párom is jött velem. Én úgy gondolom elég hamar megszületett a babám. :D

Kívánok neked könnyű, gyors szülést és jó egészségest!

2012. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy OTT-t csinálnak először. Ilyenkor oxitocinos infúziót adnak, addig, míg a fájások el nem érek egy bizonyos erősséget. Utána leveszik és ha a baba készen van akkor beindul a szülés. Nekem 39. héten zselével indítottak. GDM, retardáció és oligohydramnion(kevés magzatvíz) miatt. Délbe fölrakták, de még este nyolckor is harmatosak voltak a fájások és nem nyíltam. Akkor kaptam egy koktélt,megrepedt a burok, majd negyed tízkor már kint volt a kislányom.
2012. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem azért beindul magától!:) Már nagyon izgatott és türelmetlen vagyok!:)

Az oxi beadása, bekötése fájdalmas? És a burokrepesztést mivel csinálják?

2012. júl. 10. 08:49
 5/18 anonim ***** válasza:

Az oxitocint infúzióval adják, úgy hogy az egy szúrás.A burkot valami hosszú kampó félével (vagy nem biztos, mert nem sokat láttam belőle) repesztik meg.Semmit nem érzel belőle, mert ott nincs érző ideg.

Elhiszem, hogy türelmetlen vagy!!!Én is az voltam...konkrétan minden óra olyan volt, mint 1 nap, de hidd el olyan pikk-pakk eljön az idő amikor kint van a babád, hogy észre sem veszed, hogy már 1 éves!!! :)

Könnyű szülést!

2012. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:) Most olyan hihetetlennek tűnik, hogy egyszer beindul a szülés, pedig bármelyik pillanatban lehetséges!

Boldog babázást mindenkinek!:)

2012. júl. 10. 09:07
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia! 2 hét túlhordás után indították. Nem kellett befeküdnöm előtte. Szombaton de.9-re mentem, vizsgálat borotválás, kúp / nálunk nincs beöntés/, vizsgálat, burokrepesztés. Vártak 2 órát hátha ettől beindul, de nem ekkor kaptam egy szurit, majd egy óra múlva megint, 3 óra múlva még egyet, de egyiktől sem indult be a szülés. Ekkor, már megkérdeztem, hogy most mi lesz, mert egy fájásom sincs és most már nagyon éhes vagyok. :) Du. 4-kor rákötöttek az oxis infúzióra. Meg akartam kérdezni, hogy mikor kell hatni, de nem tudtam végigmondani, mert már éreztem is. Az első fájás már erősek voltak. Du 6,13-kor meglett a lányom.

Tehát én "szerencsés" voltam, mert az első fájástól a szülés végéig kicsivel több mint 2 óra telet el.

Könnyű szülés, sok boldogságot, erőt, egészséget kívánok!

2012. júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad!:) Remélem én is ilyen ügyesen túl leszek rajta!
2012. júl. 10. 10:50
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a második szülésem indított volt. Dismaturitas gyanúja miatt hetente jártam NST-re, uh-ra a kórházban, és egyik nap rossz lett az NST-m. Benn fogott a dokim indításra. Fel kellett mennem a szülészetre ahol fokozatosan kezdte adagolni a szülésznőm az oxytocint infúzióban, közben pedig néztük a baba szívhangját, hogy reagál rá. (2 ujjnyira nyitva voltam mikor kezdtük)Mivel jól reagált a baba, és kezdtem tágulni ezért burkot repesztett a doki, majd beöntést kaptam(mert kértem), és közben emeltük az adagot. Kb. 3 óra múlva 12-es oxytocinnál már szép fájásaim voltak, akkor kaptam egy Papaverin-No Spa injekciót, és felemelték 15-re az oxyt, akkor már csak feküdni tudtam, jött 3 fájás, és éreztem, hogy nyomnom kell, 3. nyomásra kinn volt a babuci. Igaz picit vágni kellett, de legalább nem akkorát mint az elsőnél. És az is igaz, hogy 2. babánál már kb.tudtam, hogy kell nyomni, nem gyomorból próbáltam.
2012. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. 4 óra alatt meszületett a babó, nagyon szép élmény volt a szülés. Fokozatosan jöttek a fájások, nem hirtelen adtak sok oxyt,hanem tényleg fokozatosan, hogy a babát se terhelje.

Ne félj, minden rendben lesz!

Szerintem kezdj el inni málnalevél teát,és homeós bogyókat,nekem segítettek, és beszélgess sokat a babáddal, hogy segítsen, Te is segítessz majd neki, ill.minden nap képzeld el, hogy bújik ki a baba.

Könnyű szülést!

2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!