Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki indítással?...

Szült valaki indítással? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

39+2 hétben járok. Ha a héten nem jön a babó, akkor a köv. héten megindítják mert terhességi diabéteszem van (nem inzulinos, teljesen jók az értékeim, de ez a szabály).

1 ujjnyira vagyok nyitva, dokim szerint a héten meglesz, de semmi jelét nem tapasztalom.

Nálatok hogy volt, indítás előtt hány nappal feküdtetek be? Milyen az indítás, hogyan történik? Minden érdekel!:)

Lehet így is szerencsés az ember és gyorsan megszülethet a kicsi?


2012. júl. 10. 08:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszi!

Szinte minden pillanatban a szülésre gondolok, elképzelem, próbálok felkészülni a fájdalomra, bár tudom, hogy nem lehet.

Jó babázást Neked is!:))

2012. júl. 10. 14:11
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én túlhordtam egy héttel babómat, megindították a szülést. Valamilyen zselét raktak fel a méhembe reggel 8-kor, amitől már egyből olyan fájásaim voltak, mint a legvégén. (Szörnyű volt) 4 órán keresztül fent kellett lennie, majd délben levették és már anélkül is voltak fájások, így fél egykor burkot repesztettek és 14:45-kor megérkezett az egyetlenem. Sokkal rosszabb volt így, mint ha magától beindult volna. Sok sikert a szüléshez, remélem nem kell majd indítani és boldog babázást! :))
2012. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, boldog babázást neked is!:)
2012. júl. 10. 15:49
 14/18 anonim ***** válasza:
41+3 napon, 2 ujjnyi tágulással, két burokleválasztási kísérlet után feküdtem be egyik este a kórházba, a méhszájam fölé helyeztek egy felfújt ballont, ami fájdalommentesen kitágított reggelre 5 centire. Még nem volt beilleszkeve a babám feje, így nem tudott tágítani, ezért délig sétáltam a folyosón, ez segített. Aztán megebédeltettek, hogy legyen erőm, majd 1-kor burokrepsztés, semmi fájás, 2-kor minimális oxi, ami egyből falkaparós fájásokat generált, szó szoros értelmében (ctg szinte semmit nem mutatott). Amikor látszott, hogy tágulok az oxitól, jött az aneszteziológus, akit úgy vártam, mint a gyerekek a Karácsonyt és bekötötte az EDA-t, ez kb. 3-kor volt. Kb. 18.30-ig félálomban voltam, olyan jól el tudtam lazulni, ekkor mondta a szülésznő, hogy eltűnt a méhszáj. Gyorsan felültettek (így kértem), összekészítettek mindent, 18.45-kor 3 fájás után a hasamon nyekergett a csodaszép kislányom.
2012. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anyács ***** válasza:

Nekem is indították, fájásgyengeség miatt( a magzatvíz elfolyás (hajnal 1) után volt egy pár fájásom, aztán órákig semmi). Fél 12-kor kötötték be, végül 17.31-kor született meg a kislányom, miután egy órácskára beszorult a feje a szülőcsatornába, így vákuummal szedték ki.

Emelett kértem egy méhszáj lazítót, és hihetetlen gyorsasággal tágultam ki a 0-ról, legalábbis a dokim (hozzáteszem, nem fiatal, megélt egy jó pár ezer szülést már) legnagyobb meglepődésére.

2012. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de 19-én megszületett a kislányom!:)))
2012. aug. 2. 07:21
 17/18 anonim ***** válasza:

Na és mi volt?Elmeséled??

Jól vagytok remélem!

Sok egészséget és türelmet kívánok!! :)

2012. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Szia, hát már a kórházban vtam, hogy másnap reggel fél 8kor indítsanak. De éjfélkor beindult magától, így fél 8ra meg is lett:) Az utolsó 1,5-2 órában gyengültek a fájásaim, a legnagyobb adag oxitocin sem hatott, majdnem vákum lett, de minden erőmet összeszedve sikerült megszülni.

Most alszik a babó, nagyon édes!

Fájni fájt a szülés, de örülök, hogy megtapasztalhattam ezt az élményt!:)

2012. aug. 2. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!