Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan szabaduljak ettől az...

Hogyan szabaduljak ettől az érzéstől? Császár után.

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, de most kezdem érezni, hogy miért nem tudtam megszülni? Császároztak, és agyban tudom is, hogy nem én tehetek róla, mégis most kezd zavarni, hogy miért nem sikerült spontán? Főleg, ha hallom, hogy ismerős spontán szült, akkor arra gondolok, hogy "Még neki is sikerült, csak nekem nem:(" Tök rossz érzés...
2012. júl. 10. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon ráérsz,hogy ezen agyalsz? Nem tehetsz arról,hogy nem tudtad spontán megszülni. Ez nem valami szégyelni való,vagy csökkent értékűség! Ne gondolkodj ilyen ostobaságon! Törődj a lányoddal, a férjeddel helyette.
2012. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azok, akik simán szültek nem tudhatják, milyen érzés ez.

Én maximálisan megértelek, pont a fiam 1 éves kora körül jöttek nekem is ezek a gondolatok.

Ráadásul ő inszeminációval fogant, tehát se 'normál' úton tehere esni, se 'normál' úton szülni nem tudtam. És akármilyen hihetetlen is ez másoknak, az ember valahogy 'selejtesebbnek' érzi magát ettől.

A fiam már 2,5 éves, most tervezzük a kistesót, kevesebbet foglakozom ezzel, inkább annak drukkolok, hogy beavatkozás nélkül sikerüljön teherbe esni.

2012. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is császároztak,és nem zavar,hogy nem spontán szültem! Mindegy hogy hogy szülöm meg a gyereket,a lényeg az,hogy egészséges legyen!
2012. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elsőt nehezen, majdnem császárral, de végülis természetes úton szültem meg. A másodikat hirtelen kellett kivenni, így császárral. Most a 3. szintén nagy valószínűséggel császára lesz, igaz programozott január közepe vége felé. Én nem agyalok ilyeneken, hisz nekem az számít, hogy szerencsére egészségesek a gyerekeim.

Terveztek mostanában kistestvért a kislányodnak? Nem lehet, hogy tudat alatt a következő szüléstől félsz inkább?

Sok boldogságot a Kislányodhoz :)

2 kisfiú anyukája, 11 hetes várandós

2012. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2 császárom volt, mindkettőért hálát adok az égnek, hogy van 2 egészséges gyerekem és én is élek. Ez nem kudarc, hanem egy mód, amellyel megelőzték a bajt. Ennyi. Ne hagyd magad az agymosás áldozatává válni. De akkor, halljuk, miért nem sikerült neked spontán? Egész biztos meg volt az oka.

Az elsővel nálam korábban beindult gyógyszert kaptam, hogy visszatartsák. Majd a 39. héten 16 óra vajúdás után sem tágultam semmit, pont a gyógyszer miatt, és a tolófájásoknál végre megcsászároztak. A másodiknál sokáig rendes szülésre készültünk, aztán kiderült, hogy az is császár lesz. Nem érdekelt. Végül megindult, majd lepényleválás miatt életmentő műtét lett belőle. Ha harmadik lenne, egyértelmű a császár, semmi rossz érzés nincs bennem emiatt. Fel a fejjel!:)

2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De, tervezzük a kistesót, remélem úton van:) s ahogy írtad, most belémhasított...lehet, hogy ezért van..Igazából most jönnek fel pillanatképek, hogy hogyan is volt. Ha nem fektetnek le, nem megy el az erőm, húzza a babát a gravitáció, stb. de nem úgy alakult, több órát feküdtem, s a tolófájásoknál elment az erőm, oxigénhiányom volt, s zsibbadni kezdtem, nem bírtam már tolni, s akkor úgy döntöttek...előtte 10 órát vajúdtam..

S nem kéne ezen agyalni, tény, de nem tehetek róla...valószínű a következő baba hozta ezt most ki...

Köszi a válaszokat! Remélem nem lesz gond agyban:)))a második babűnál ...

2012. júl. 10. 20:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én teljesen megértelek, nekem két programozott császárom volt. Emiatt nekem még olyan hülye gondolataim is vannak, hogy "van két gyerekem, de még azt se tudom milyen a szülési fájdalom, vagy a vajúdás"... Anyukám persze erre azt mondja, hogy örüljek neki! Na, azért bőven elég volt fájdalomból a császár utáni 24 óra, nem hiányzott, hogy még előtte is (igazán sajnálom azokat, akik így járnak, az iszonyú pocsék lehet).


Szóval fel a fejjel, előbb-utóbb megszabadulsz ettől a hülye érzéstől. Már én is se agyalok annyit...

2012. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

gondolj arra hogy az a lényeg hogy mindketten jól vagytok

régen mikor még nem volt császár akkor vagy belehaltak mindketten, vagy fogóval született a baba és sokszor annyira megsérülhetett a feje közben hogy vagy meghalt vagy nyomorék lett.

nem vagy te ettől kevesebb a természetesen szülő anyukáknál, egyszerűen rengeteg dolognak kell szerencsésen alakulnia ahhoz hogy komplikációmentes szülés legyen, pl. jó ha az anya csípője széles, a baba feje kicsi, jól helyezkedik, a méhlepény nem túl elől fekszik, a köldökzsinór nem tekeredik a baba köré, a tágulás gyors, a vajúdás nem húzódik el túl hosszan, a fájások nem állnak le, a baba szívhangja nem esik ... tényleg ezek mind olyan dolgok amiket nem lehet befolyásolni.

2012. júl. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom és egyáltalán nem megbántásként!!! LÉPJ KI AZ ÖNSAJNÁLATBÓL! Én is abban a cipőben jártam amiben Te. Minden megjegyzést amit mások tettek véresen komolyan vettem és bebeszéltem magamnak, hogy az én hibám, hogy nem tudtam megszülni. De a császár is szülés! örülj, hogy egészséges a babád!!!! Ma már csak ennyit mondok azoknak, akik azt mondják, hogy jól jártam a császárral és, hogy az a könnyebb út: majd akkor nyitok Veled vitát, ha a Te hasad is felvágták. Csak rajtad áll, hogy túl tudsz e ezen lépni. Először én is rosszul éreztem magam, ha egy ismerősöm hüvelyi úton szült. Féltékeny voltam. De ez butaság. Ki így, ki úgy, de ha valaki életet ad egy kisbabának akkor egyformán édesanyának nevezhető!
2012. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Össze kell szdenem magamat!

:O)

2012. júl. 12. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!