Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6 hete szültem, és most...

6 hete szültem, és most kb.6-8 kg plusz van rajtam. Kellene fogyóznom, vagy ez a szoptatás alatt le fog menni magától? Kb mennyi idő múlva lesz újra az alakom a régi?

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt ne fogyózz. Max majd utána, de szerintem le megy az magától is.
2008. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a szoptatás alatt egészségesen táplálkozol, kerülöd ill. minimálisra csökkented az üres kalóriákat(cukros üdítők-rostos is, nemcsak a savas!,édességek, zsíros cukros sütik,fehér kenyér, csokik,kekszek, chips-és még sok nagyon fincsi, de értéktelen kaja), akkor egész biztos, h magától rendeződik a dolog.

Sétálj jó nagyokat a babával, pár hónap múlva elkezdhetsz intenzívebben is mozogni, és nem hinném, h szükség lenne diétára.Az esti étkezésekre különösen figyelj oda, hogy addigra hagyd a legkönnyebb kajákat, joghurtot, gyümölcsöt, és ha mégis elcsábulsz, inkább napközben tedd.

Különben a Norbi étkezési elvei nagyon logikusak, és nem is nehéz betartani, nála is lehet enni mindent, de a nagyon hízlaló dolgokat csak kis mennyiségben, és a délelőtti órákban.Ahhoz, h Norbizz, nem kell feltétlenül megvenni az Ő müzlijeit, joghurtjait, felvágottjait, hagyományos ételekkel is el lehet érni ugyanazt a hatást.

Húst-hússal,zsírszegény fehérjét egész nap ehetsz, és ezek laktatók is. nem kell éhezni mellette, csak kis odafigyelést igényel, na meg kis önmegtartóztatást.

Attól, h sovány valaki, és bármit megehet, nem jelenti azt, h neki nem ártalmas a sok üres kalória, mert az ő szervezetét is ugyanúgy roncsolják az ilyen élelmiszerekben található adalékanyagok, max. az alakján nem látszik.

Tehát én mindenképp azon vagyok, h amennyire lehet, egészségesen kell táplálkozni.

2008. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, rajtad nem sok plusz van. Én hat hónapja szültem, és még van rajtam 10 kilócska. Én azt javaslom, ha már kicsit nagyobb a baba (mondjuk 3 hónapos), akkor járjatok el baba-mama tornára, ezek a gyakorlatok úgy vannak összeállítva, hogy nem túl megerőltetőek a szoptatás szempontjából, viszont jól formálják az alakot és a babának is jó az a mozgás. Ezen kívül táplálkozz egészségesen, egyél kevesebb tésztát, sok levest (a folyadék amúgy is kell). Ezek mellett hamar le fog menni.
2008. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mind azt ajánljátok, hogy ne egyen szénhidrát jellegű kajákat, pedig ahhoz, hogy jól legyen tejcsi ahhoz pont a szénhidrát a legfontosabb. Azt mondják, hogy aki szoptat általában úgyis könnyen fogy. 6 hét még nem mérvadó. Szerintem egyél nyugodtan, a baba mellett úgyis sokat és egyre többet kell mozogni, majd ha hónapok múlva is rajtad van az a 6-8 kg akkor elkezdhetsz gondolkodni azon, hogy is szabadulj meg tőlük. Amúgy én nem vagyok könnyen fogyó típus, viszont hízni még szinte a levegőtől is képes vagyok. 4 hete szültem, eszem mindent a mit szoptatás mellett lehet és elég sok kenzeret, tésztaféléket, még édeset is, mégis elég jól mennek le rólam a kilók. Szerintem még adj egy kis időt magadnak :-)
2008. máj. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!