Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beszéltek hozzátok császár...

Beszéltek hozzátok császár közben? Oda is bemegy a szülésznő?

Figyelt kérdés
Nem akarok családtagot hívni oda,de tudom,hogy nagyon félős vagyok.Lesz akire ránézhetek közben,vagy akihez szólhatok,beszél velem közben?Azelőtt ha nagyon megijedtem,pánikrohamot kaptam.Most tudtam meg,hogy császáros leszek.
2009. júl. 15. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettegtem,sokkos állapotban voltam.A műtős nagyon rendes volt,de az orvosok is mindent elmagyaráztak,én meg is mondtam hogy rettenetesen félek. A legjobban a személyes kontaktus hiányzott,a fejemnél állt egy kedves nő,megkértem hogy fogja meg a kezem,megfogta és csak a legvégén engedte el,ez hihetetlen jó érzés volt.Máig hálás vagyok neki,pedig az arcát se láttam.
2009. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az altató orvos végig mondta, hogy éppen mi történik, és az operációt végző orvos is beszélgetett velem. Én annyira pánikban voltam, egyfolytában zakatolt az agyam, ha egy kukkot nem szól hozzám senki, akkor sem lett volna gond.

Szülésznő nem volt bennt. Csak 2 orvos, akik műtőttek, 1 műtősfiú, nővér/asszisztens(nem tudom), aki az orvosok keze alá dolgozott, altatóorvos, másik nővér/asszisztens(ezt sem tudom), aki végig mérte a vérnyomásomat, és jött egy csecsemősnővér is.

2009. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

velem bent volt a párom, de az egész olyan volt mint a Grace klinika, ott csacsogtak a fejem(hasam) felett a doki, az altatóorvos, a műtőssegéd, voltak benn vagy 8an.

a szülésznő nem volt benn.

nekem jó volt, hogy ilyen "laza"hangulatú volt a mütét.

2009. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ragaszkodtam a páromhoz, de nem is kellett kérnem, ő maga mondta ellentmondást nem tűrve, hogy ha már apás szülést terveztünk, ő bizony a császárra is bejön (a 38. héten tudtuk meg, hogy császár lesz). Egyikőnk sem bánta meg. Én annyira ki voltam borulva a császár tényétől, hogy amikor 5-ére sem sikerült az aneszteziológusnak megszúrnia, azon gondolkodtam, hogy lemászok a műtőasztalról és kijövök apához bőgni egyet (csak az érzéstelenítés után engedték be). Végig a fejemnél ült, a csillagokat leígérte az égről. Nekem nagyon sokat számított lelkiekben, hogy nem hagyott akkor magamra. Ő pedig azt mondja, hogy élete legfantasztikusabb élménye volt, mikor először meglátta a kisfiát, s hogy a következőn is ott akar lenni (sajnos

úgy néz ki, hogy a kistestvér is csak császárral születhet).

2009. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem férjemet beengedték, de nem mellettem állt, leginkább az anaeszteziológus beszélt hozzám :) De olyan gyorsan zajlott minden, hogy időm sem volt beszélgetni :)
2009. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem (Margit) nem jöhetett be senki sajnos. Az orvosok beszéltek hozzám, de rajtuk kívül még volt bennt két hölgy (ápolónő, szülésznő? nem tudom) és ők állandóan jöttek hozzám, nyugtatgattak, nagyon aranyosak voltak, nem is számítottam ennyi kedvességre. Érezni nem éreztem semmit, igazából az egész műtét "jó" élmény volt (csak az a baromi erős remegés ne lett volna végig)
2009. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a remegés nekem is végig volt...

Egyébként mindenki nagyon kedves volt. A két orvoson kívül volt egy műtőssegéd, az altatóorvos és az asszisztense. Többször is megsimogatták a fejemet, az arcomat, kérdezték, jól vagyok-e stb. Mikor elkezdtem remegni, hoztak egy takarót a nyakamra-mellkasomra (már ami kilógott a műtéti leplek alól).

A szülésznő előtte volt velem, mármint a műtét előtt. Ő kötötte be az infúziót, tette fel a katétert. Mikor kivették a kicsit, ő vitte ki a csecsemősöknek. (Azt hiszem).

2009. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!