Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babánál is olyan szörnyűe...

Első babánál is olyan szörnyűek a császár utáni utófájások? Volt aki még sírt is? Milyen hamar tudtatok felkelni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 11:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Én sirtam,de szerintem nem(csak)a fájdalomtól,hanem maga az a tehetetlenség idegesitett,hogy semmit nem tudtam csinálni,felkelni a babához,stb.Olyan tehetetlennek éreztem magam.Első baba volt amugy,24-órával a csaászár után fel kellett kelni.Első 2-3nap a legrosszabb.
2009. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a vajúdás fájt a legjobban, programozott császáros voltam, de 1 nappal előbb beindult, és míg beért a dokim, na addig szenvedtem. Még aznap 6 órával a műtét után kötelező felkelni, fáj persze, de azért más, mert tudod, hogy fájni fog és addig csinálod, amíg bírod. A méhösszehúzódásokat alig éreztem. A 4. nap, amikor hazamentünk azért a kórházból a kiutat csak két részletben tudtam megtenni, de rövid szakaszok már egész jól mentek. Kérdezz nyugodtan a császárral kapcsolatban priviben is.
2009. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Szia.nekem 3 császim volt.gerincérzéstelenitövel és utána 12 orán át még a fejemet se emelhettem fel.Én elég jol viseltem ,hamar felkeltem,sétáltam.Minden eltelt nappal egyre jobb és jobb lessz.Ne félj nem olyan vészes.
2009. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Első vagyok,szerintem ez nagyon egyéni,nekem a második válaszolóval ellentétben teljesen más élményem vannak,nekem is voltak fájásaim,tiz órán át,a végén egypercesek,mégis kevésbé fájt mint a csaászár utáni másnap.Amikor meg húzódott össze a méhem a császár után,az rosszabb volt mint a vájudás,meg mint ahogy a sebem fájt...De negyedik napra már én is jól voltam
2009. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Programozott császárom lesz,mert haránt fekszik a baba,de a tegnapi vihar után megfordult...még mindig nincs jó helyen,ma voltam orvosnál,azt mondta császár lesz,ha nem fordul be.Viszont még jövő héten kell mennem hozzá tanácsadásra.Azt hittem,a belgyógyászati vizsgálatokat már most megcsináljuk.Most töltöm a 37-et.
2009. júl. 16. 12:12
 6/29 anonim ***** válasza:

hát nekem 6óra vajúdás után megváltás volt ,mikor toltak a műtőbe.és a másnap sem volt szörnyű.elég hamar felépültem,másnap már a szobatársamnak sgítettem a picit mellre tenni, mert ő bizony nagyon rosszul volt, nagyon fájt neki.5nap után engedtek ki, akkor már rendesen tudtam menni.

szóval ez nagyon egyén függő.

2009. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ja...és ugye azért tettem fel a kérdést,mert ugye nagyon félek!!! :-( Remélem nem hagyom el magam,erős leszek.Nem tudom milyen egy műtét,még soha ilyesmim nem volt.
2009. júl. 16. 12:13
 8/29 anonim ***** válasza:
Szia, 2. vagyok, hát igen mindenki más, reméljük, hogy te az egészet nagyon könnyen fogod viselni.
2009. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Fáj és nagyon hülye érzés, de hidd el ki lehet bírni, az én babámat át kellett vinni másik kórház koraszülött osztályára 3. napon átautóztam a várost, hogy mellette lehessek, nem volt könnyű és elhúzódott a gyógyulás, de szerintem ha fekszel vele állandóan nem biztos, hogy jót tesz. És tényleg igaz, hogy a kiszolgáltatottság érzése a rosszabb benne!
2009. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nekem semmi különösebb gondom nem volt: a műtét után 12 órával kellett felkelnem. A nővér segített felülni, de utána már nem igen volt probléma, csak a magas kórházi ágyra való fel-és lemászáshoz a látogatók kisszékét kellett használnom, és az ember hasizma egy ideig szinte használhatatlan. Nálunk fájdalomcsillapítót bármikor lehetett kérni, nem kell feleslegesen szenvedni. De nem a seb miatt volt rá szükségem az első 1-2 napban, hanem azért, mert oxitocin szurit adtak a méh összehúzódásának elősegítésére, és az elég erős fájdalommal jár. Mivel a baba egy emelettel lejjebb volt a csecsemőosztályon, én nem nagyon feküdtem napközben, hanem vele voltam. Ha mozogsz, könnyebben regenerálódsz. Én úgy álltam hozzá, h' ha a fájás közbeni manuális méhszájtágítást ép ésszel kibírtam, akkor az a "kis tompa fájdalom" a hasamon már semmi. Az első 12 órában, amíg feküdni kell, jó ideig hat még az EDA, és ha sokat iszol, nem lesz fejfájásod sem. Előre ne félj a császártól, így legalább előre fel tudsz készülni lelkileg, és az nagyon sokat számít (nálunk a tolófájásoknál döntöttek róla sürgősséggel majd' egy nap vajúdás után, ezért abban a pillanatban iszonyatos csalódás és kudarcélmény volt maga a tény, de inkább vágjanak fel százszor, minthogy baja legyen a kicsinek). A legtöbb, amit tehetsz, h' elfogadod a helyzetet, és fejben eldöntöd, h' hamar felépülsz. Minden jót kívánok, és azért drukkolok, hátha megfordul!
2009. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!