Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl hamar szültem? Bővebben lent!

Nikikke1990 kérdése:

Túl hamar szültem? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

23éves lány vagyok,20 évesen szültem meg a kisfiamat aki most három éves.A barátnőim szerint elhanyagolom őket mert nem megyek velük bulizni.Mivel megszületett a kisfiam én kimaradok azokból a bulikból amik ilyenkor a 20évesek között zajlanak.A barátnőim azt mondják hogy nagyon keveset vagyok velük.Ebben van egy kis igazság,mert a férjem minden nap dolgozik és én vagyok otthon a fiammal.Van úgy hogy a férjem éjszakára megy dolgozni,tehát nem tudok bulizni menni.Volt párszor,hogy édesanyámnál aludt a kisfiam amikor én buliztam és a férjem dolgozott,de nagyon sírt utánam tehát érte kellett mennem éjszaka.Ezért már nem nagyon járok bulizni,a barátnőim néha eljönnek beszélgetni,de én nem nagyon járok hozzájuk mert egyiknek sincs gyereke,és unatkozna a fiam.Mondták páran hogy nagyon korán szültem.Éppen ezért akarok minél többet lenni a férjemmel és a fiammal hogy lássák törődöm velük.A férjem pedig azt mondta,hogy nagyon jó anya vagyok!Ennek nagyon örültem :)

egyébként a tesóm is korán szülte meg a gyerekét mert ő 19évesen szült.de neki mégsem mondták hogy túl korán szült....(az ő gyereke már 8éves)

Kérlek benneteket segítsetek nekem!

Mit csináljak hogy ne érezzék úgy a barátnőim,hogy elhanyagolom őket?KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!

köszönöm!



2012. júl. 26. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Niki! (ha ez a neved, csak tipp)


Most őszinte leszek.

A barátnőid azért nyafognak, amit Te is leírtál, nincs gyerekük, nincs kötöttségük, akkor buliznak amikor csak akarnak.

Te (már) nem. Én nem mondom, h innentől vegyél bokáig tartó zsákruhát és a négy fal között tengődj, de a bulizást már hagyd .

Jól teszed, ha a kisfiad lesz az első. Tudod, neked sok olyan témád van,a mire a barátnőid baromira nem kíváncsiak (pl. miért nem eszi meg a zöldbabfőzeléket?, miért nem szobatiszta még éjjelre? , most írtam vmit).

Szóval ezeket a kapcsolatokat ne próbáld megmenteni. Keress újakat, szintén anyukákat.

Ez csak jótanács.

2012. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj szerintem nincs olyan, hogy valaki korán szül vagy se, magának érzi, hogy mikor akar gyereket. Barátaidnak meg mond meg, hogy ha gyerekük lesz megtudják, hogy miért nem jársz bulizini velük. Mellesleg lehetne olyanokat csinálni, hogy kimentek dumálni valahova vagy valami programot csinálni ahova viszed a kölyköt is. Hátha nem érzik magukat annyira hanyagolva.
2012. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,hogy te,hogy érzed.Tehát,ha téged még vonz az éjszakai élet,a bulik,az egész napos barátnős-csavargások-akkor igen,korán szültél.De ha te már jobban érzed magad a családoddal,kisfiaddal és nem hiáyoznak a 20-23 éveseknek a megszokott élete(bulik..stb)akkor viszont pont jókor szültél!Egyszerűen neked kell ezt érezned,nem másnak!Egyébként nem baj az sem,ha hiányzik-én 28 évesen szültem,most már 30 vagyok,de néha bizony elmennék egy-egy igazi régi csajbulira!De ne felejtsük el,hogy ez egyénenként változó.Továbbá,nem marad így örökké,hisz nekik(a gyereknélküli barátnőknek)is hamarosan lesz majd és akkor érezni fogják,hogy miért is fontosabb a családod most,mint ők!
2012. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy gondolom ezek a lányok nem igazi barátok. Nem hiszem, hogy csak bulizni lehet együtt, úgy gondolom, ha tényleg érdekelné őket, hogy mi van veled csinálnának olyan programot, ahova simán gyerekkel el tudsz menni.(pl. sétálni, beülni vhova beszélget, strandra...stb)

Egyébként szerintem az a normális, hogy a családod az első, ha ezt ők nem értik meg, akkor nagyon rosszul gondolkodnak.

2012. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Csak a baráti köröd nem megfelelő. Te más életszakaszban tartasz, mint ők. Ahogy nem tudnál jó barátja lenni egy 17 éves tininek, úgy egy 70 éves maminak sem. Felszínes barátság igen, létezhet, de nem azonos az életritmusotok és szórakozási körötök. Ez a baráti kör le fog morzsolódni. Fájdalmas, de igaz. Sajnos. Nem egy gyermekes anyukának való baráti kör, ahol a rendszeres bulizás és ivás a szórakozás. Idővel lesz majd nekik is gyerekük és akkor majd megértik, amire most képtelenek!
2012. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
A barátok nem érzik át a helyzetedet, ezért is mondanak Neked ilyet! Ha majd lesz gyerekük megtudják, (reméljük!) hogy mivel jár ez a csodás anyaszerep! :) Ahogy leírtad Te ilyen fiatalon gyönyörűen megállod a helyedet! Azért nem kell Őket elhanyagolni, de szerintem is keresni kéne kis gyerekes ismerősöket, akik aztán lehet, hogy a barátaid lesznek....
2012. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ilyenkor már nem a buli a fontos,hanem a gyerek és a család,ha ezt ők nem értik meg,nem is igazi barátok. Ennyi a véleményem.

Én is Niki vagyok,és talán még egy idősek is /22 vagyok/ és már van 2 gyerekem,egy kislány és egy kisfiú. Az én barátnőim már akkor elpártoltak tőlem,mikor összejöttem a jelenlegi férjemmel,de én kitartottam mellette,így ők elmehettek a búsba,nem foglalkoztam velük. Most már csak olyanokkal tartom a kapcsolatot,akiknek vannak gyerekeik, és az egyetlen barátnőmmel.

Ezt tudom javasolni neked is,keress olyan barátokat ,akiknek már nem a buli,pia,szórakozás jár a fejében,hanem első neki is /mint neked/ a család.

Ha gondolod lehetünk barátok :))

2012. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából,ha nem tartanak ki melletted,nem is igazi barátok!innentől viszont nem is kár értük.Én 28 voltam,amikor szültem,1-2 szingli barátnőm,rögtön lekoccolt.Ha összefutunk igérgetik,hogy majd feljönnek dumálni,stb,de sosem jönnek.Egy ideig fájt,most már nem érdekel.Rájönnek ám majd,de akkorra már téged is hidege hagynak majd!
2012. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akinek fontos a társaságod, azok nem nyafognak, hogy te miért nem mész velük, hanem felfogják, hogy nekik kellene most éppen többet tenni, mert ez egy ilyen időszak.

Példa, párom barátai (pasik) soha nem verik az asztalt, hogy miért nem jár velük kocsmázni, hanem átjönnek, vagy csatlakoznak hozzánk, ha visszük a kicsiket a játszótérre. Időnként persze elmennek ide-oda, de nem megy a bocsánat, de picsogás.

Én ezért nem bánkódom az olyan "barátnőim" eltűnése miatt, akikről te is írsz, mert a srácokon látom, hogy ha ők is képesek lennének egy kis áldozatot hozni a barátságért, akkor működne.

2012. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

1.Ha a barátnőid nem képesek megérteni azt, hogy a család az első akkor ők nem is a barátaid.


2. Igen. Szerintem korán szültél. Bár én nem tudom. Sajnos csak a saját szemszögemből látom a dolgokat.

Meg a kortársaiméból. Az a gond, hogy mi szeretjük a gyerekeket de sajátot akarjon a fene :D

2012. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!