Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem a szülést levezető orvos...

Nem a szülést levezető orvos felelős a Győri kismamáért! Tudtok róla?

Figyelt kérdés
Teljesen kizárt,hogy dr.Fülöp József hibájából halt volna meg a kismama.A HELLP szindróma vitte el szegényt,amiból azzal a kórképpel,ami neki volt a világon egy orvos nem menthette meg.30 hetesen bevizesedett nagyon,és sok fehérje volt a vizeletében,illetve vér és genny.Terhességi toxémiát kapott,de mivel ikreket várt,ha azonnal megműtik,meghalnak ők is.32.-ik héten megműtötték,NEM VÁGTAK EL SEMMIT!!!!A toxémia azért veszélyes,mert mérgezést kaphat az anya is meg a baba is,ami halálhoz vezet.Itt az anya kapta.48 órán belül kivették a méhét,de ez sem segitett,meg a gyógyszerek sem.A család nem tájékoztatta az orvosokat,hogy nincs széklet,és ezért kilyukadt a vékonybél,ami a hasüregbe ürült,és már előtte megkezdődött a vérmérgezés,mert a terhességi toxémia(minden terhes,illetve volt terhes nő tudja),hogy milyen veszéllyel jár,és azért kell megelőzni,mert a mai orvostudomány sajnos még csak előtte mentheti meg a kismamát,illtve a kisbabát,egyébként az esetek 90%-ában halállal végződik,ha elindul a mérgezés,és ezellen orvos nem tehet semmit még ebben a fejlett világban sem sajnos.Megrendítő ez az eset,és persze,hibást keres mindenki,de itt nincs hibás.És hogy az orvos mellett szóljak.Ő egy elég idős,jó pozicióban lévő,megbecsült,jól dolgozó orvos,aki eddig semmi hibát nem vétett,és nem utolsó sorban ha ő nincs,én sem ülhetnék most itt,mert az én életemet is ő mentette meg 10 hónapja.Másfél héttel szülés után senki nem vette észre,hogy bennem hagyott egy pancser bar.m egy méhlepény darabkát,holott tiszta csomós mellekkel,meg 40 fokos lázzal mentem vissza,és hazazavart MINDENKI,mire szerencsére dr.Fülöp Józsefhez kerültem,és akkor már vérmérgezéses voltam,és max fél órám volt,hogy ne kerüljek menthetetlen állapotba,és lám,megmentett,sőt,még szoptatni is tudok,mert még azt is figyelembe vette,hogy szoptatok,és nagyon hatásos gyógyszereket válogatott össze,ami nem árt a kicsinek sem,és el se apad tőle a tejem.A többi orvos meg lázcsillapitóra is olyan t adott,hogy véletlen se szoptathassak.És az is kizárt,hogy nem vették komolyan a széklet dolgot,mert hozzám napi háromszor jöttek be szülés után,hogy volt-e székletem,ha nem hashajtó,ha utána sem kivizsgálások,pedig NEM volt fogadott dokim sem,és nem császárral szültem.A császárosoknál olyan komolyan vették,hogy egy csomó dolgot nem ehettek,meg csak vizet ihattak,mig nem volt széklet!!!Az egy dolog,hogy sokan nem mondják meg hogy nem volt székletük,mert a szobatársam sem mondta meg,ő is azt hazudta,hogy volt neki,hogy békénhagyják.Amyugy én természetesen szültem,nem császárral.Ugyhogy nem nem érdekelte őket,hogy nem volt széklete,mert elég komolyan veszik,hanem max.nem mondták el,mert nem tudták,hogy fontos.De mindenki hibást keresne a család helyében.Ha én lennék ebben a szomorú,és nehéz helyzetben,mint amibe az apa került,én is hibáztatnám az orvost.És az már elég sokat elárul,hogy a család ügyvédje is azt mondta,hogy ezeket a férj állitja,mert is nem valószinü,hogy hibázott az orvos.
2009. júl. 17. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy hogy leírtad ezeket. Igen a család most bűnbakot keres. Nem ítélem el őket ezért, mert nagyon szomorú és nehéz helyzetbe került az apuka. Milyen szívszorító, két újszülött baba anya nélkül maradt...

Remélem Te már jól vagy

Üdv 8 hónapos baba anyukája

2009. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan nem tudom, de elgondolkodtam rajta, hogy akár én is meghalhattam volna. A gyereket fél óránként vizsgálgattak, engem egyszer sem. Pedig én másnap elájultam a WC-ben, de azzal sem foglalkoztak különösebben. 2 nap múlva mehettem haza, pedig 1 hétig fel sem tudtam kelni.

Annyira rutin dolog ez a szülés, hogy nem is veszik komolyan. Ha az anyuka panaszkodik, hogy nem érzi jól magát, akkor az csak nyafogás. Sajnos én is ezt tapasztaltam, meg másoktól is hallottam. Remélem ezek után majd komolyabban veszik, hogy szülés után nem árt az anyukára is odafigyelni.

2009. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nehezen tudom elhinni hogy ha egy asszony ennyire rosszul van akkor nem árulja el,hogy nem volt széklete.Hisz egészen biztosan aggódott ő is és a család is,miért titkolták volna,hogy nem WCzett?
2009. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én voltam kórházban,ott is sokan voltak,akik eltitkolták,hogy nincs székletük.Én megmondtam,nekem adtak hashajtót másnap meg kúpot.Ők féltek a kúptól.Azt viszont nem értem,hogyan fajulhat el odáig a terhességi mérgezés,hogy abba bele kell halni.Nekem nem volt,nem értek hozzá,de azt nem lehet valahogy féken tartani?
2009. júl. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A toxémiába nem kell belehalni. Ilyen esetben azonnal meginditják a szülést, pont azért, hogy ne forduljon elő a tragédia. Szerintem soha nem fog kiderülni, hogy hibázott-e valaki.
2009. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is nagyon sajnálom ezt a dolgot ; de muszáj mindig "bűnbakot " találni...Azt én sem értem, hogy a széklet dolgot miért kell eltitkolni? Sajnos a beöntés ugye választható opció...Na jó, nem ezen akarok lovagolni. A vérmérgezés pedig sajnos egy olyan állapot, ami gyors, kegyetlen és sokszor megállíthatatlan. Ez nem az orvos hibája szerintem. Ha egy gézdarab vagy bármi bent maradt volna és az fertőződik el, azt gondolom, komoly mulasztás történt...de így?:(

2009. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom bántani az orvos, biztos millió anyuka és baba életét mentette már meg! Viszont tudták, hogy baj van, sokkal fokozottabbban oda kellett volna figyelni rá, illetbe, amikor elkezdett felfújódni szegény akkor mire gondoltak mitől van?! És ez nem az orvos hibája, hanem a nővéreké sok kórházban a nővér nagyobb mellénnyel jár, mint az orvos, sajnos ezt tapasztaltam. Az orvos tudott türelmesen, normálisan beszélni az emberrel néhány nővér meg/a fiatalabbak/ úgy beszélt, mintha ő lenne az atyaúristen!
2009. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék állást foglalni, de nálunk is napjában minimum 2x kérdezték, hogy volt-e széklet, és itt is sokan eltitkolták, hogy nem volt még.

Csak azt tudnám, ha utána ne adj' isten baj van, akkor mit csinálnak? Egy kúp nem a világ szerintem.

Ezért fura ez a sztori, mert még a kaja is más volt egy spontán szülőnek, meg egy császárosnak, és az sem volt mindegy, hogy hány napja szültem, aszerint kaptam a kaját.

De az is tény, hogy sokszor adódhat nagy baj az orvosi vagy ápolószemélyzet figyelmetlenségéből vagy éppen az alacsony létszám miatt.

Sajnálom a családot, óriási veszteség nekik.

2009. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én erről azt hallottam, hogy császármetszés közben felvágta véletlenül a beleit, és ezért halt meg. Jó, lehet, hogy eltitkolta, hogy nem volt széklete, de szülés után 3 napig nekem sem, és mégsem lett semmi bajom. Ez csak kifogás, mert az orvosok soha nem ismerik el a felelősséget. Meg mindig egymást védik. Orvost felesleges is beperelni, mert úgysem neked lesz igazad.
2009. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!