Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után a seb...

Császármetszés után a seb alatt kemény végig egy csíkban, és két oldalt duzzanat van, a bal oldali eléggé látszódik is oldalról, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Azt már megtaláltam, hogy a kemény csík természetes, többen is írták itt, hogy nekik is van, de a duzzanatról nem találtam semmit... olyan, mintha a kemény csík két oldalt folytatódni felfelé ívelve. Szimmetrikus nagyjából, de amíg a jobb oldali alig látszik, bal oldalon rendesen kidudorodik, oldalról nagyon szembetűnő.... 9 napja volt a császár, a duzzanat pár napja jelent meg, a dokim szerint egyelőre várjunk, nem tudja, mi az, szerinte nem gyulladás, mert normális színe van, de azért felírt antibiotikumot. Arra gyanakszom, talán hegsérv alakulhatott ki... vagy volt másnak is ilyenje, és simán felszívódik egyszercsak??
2009. júl. 17. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, két hónap után teljesen eltűnt.
2009. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm, akkor nem csak kemény csíkod, hanem puklid-duzzanatod is volt, ami eltűnt? (mármint annak örülök ennyire, hogy ezek szerint nekem is eltűnhet:)
2009. júl. 17. 19:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalduzzanat a belső varrás vége, ahol elkötötték, ne aggódj :) Nekem jobb oldalon van, de lapul idővel, aztán majd akár végleg le is lapul. A népi bölcsek azt mondják, egy tél kell a sebgyógyuláshoz, akármikor is volt. Sok boldogságot a picihez :)
2009. júl. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt dudorom, több is. Kisebb is, nagyobb is a heg alatt.

Meg is ijedtem, de szerencsére idővel elmúltak. Arra már nem emlékszem, hogy mikor, közel 9 hónapja volt császárom.

2009. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen dudorom, az erölködéstől van szerintem. Mert az elején fáj amikor mozogsz. De elmúlt, mára teljesen lelapult és nem is fáj.
2009. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is ott belső, felszívódó varratok vannak, amik természetes szöveti reakciót váltanak ki majd szépen lassan (akár 3 hónap is) felszívódnak. Ne aggódj, elmúlik. Gyors gyógyulást kívánok!
2009. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia! majdnem 6 hónap volt, mire elmúltak a dudorok. Ne aggódj!
2009. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, most megnyugodtam, így maradok ä várakozó állásponton
2009. júl. 22. 09:48
 9/11 anonim válasza:

Nekem két hete volt császárom, és most varratszedés után vettem észre hogy a seb felett van egy duzzanat ami elég duci, és ha megnyomom kemény is mintha izom lenne, és nem tudom miért van. Még nem hívtam fel a dokit, mert nem fáj meg nem piros, remélem nem marad így mert oldalról kidudorodik nagyon!!

Akkor nem csak nekem van ilyen??? Biztos elmúlik??

2011. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia, nekem már teljesen elmúlt, de szerintem fél év tutira volt, lehet még több is.

Most már alig látszik valami, egy nagyon halvány rózsaszín csík pár centi hosszan:)

Én is aggódtam, még sérvet is beleképzeltem, de ez a kemény csak a heg, ahogy belülről varasodik, és idővel felszívódik!

2011. szept. 19. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!