Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egy kórház bevállt, váltaná...

Ha egy kórház bevállt, váltanátok hogy a tesó máshol szülessen meg?

Figyelt kérdés
A lányunk a Szent Imrében született,annál a dokinál akinél anno én is. Szülésznő nem volt,de szerencsére abból is jó fej és segitőkész volt az ügyeletes. Most gondolkodtam azon,hogy mi lenne ha csak az Sztk-s dokihoz járnék.Mert a magándoki az kb 10havonta,de ő biztos jó doki!
2012. aug. 18. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Maradnék ahol voltam,fő hogy jó kezekben legyek,és rendes ellátást kapjak. Sajnos a mai világban ez az sztk-n nem mindig adatik meg :/
2012. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Járt utat ....
2012. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én váltottam. De azért mert sem a dokim, sem pedig a kórház nem volt olyan nagy szám. Most Sztk-ba járok, de mindig uahhoz a dokihoz, aki mellesleg nagyon jó orvos.
2012. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem anno bevállt a doki. S ő már sztkban nem dolgozik,igy ha vizsgálatot akar csináltatni akkor el kell menni a körzetihez hogy adjon rá beutalót.A probléma az,hogy ha ha sztkba megyek ki tudja ki lesz a doki mert vagy a Bajcsyba mehetnék,vagy a Délpestibe vagy a Szent Istvánba mehetnék.S ezek nem annyira szimpik.. (állandó cimem 10.kerület,ideiglenes pedig 19.kerület)

Nem tudom,de szerintem szép volt a szülésem...Mondjuk lehet ez inkább csak a szülésznő érdeme...S a Délpestiben az tetszik hogy nem muszáj dokit választani..

2012. aug. 18. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mennél a Szt.Istvánba?Én szeptemberben szülöm ott a 3. gyerekemet,egyáltalán nem oda tartozom(XVI.kerületi vagyok),de nem mennék máshová.Nekem ugyan fogadott a dokim és a szülésznőm is,de sokaktól hallottam,hogy enélkül is profin látták el őket.Különben ha nem tartozol oda,már nem is mehetsz(a júliusi változások óta),csak ha van fogadott dokid/szülésznőd.De ha a X. és a XIX.kerületbe vagy bejelentve,nem is tartozhatsz az Istvához,nem?
2012. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan... Akkor hova tartoznék? Melyik korházba? Mondjuk dokim lenne valszeg..Mi változott júliustól?
2012. aug. 18. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak kérdeztem,hogy alapból oda tartozol-e.Az változott,hogy ha nem tartozol oda,és nincs se fogadott szülésznőd,se orvosod,akkor a területileg illetékes kórházba fognak irányítani.Természetesen nem akkor,ha már beindult a szülésed és beesel oda,hanem amikor oda mész,hogy itt szeretnék szülni,és ide járnék terhesgondozásra.Ezzel a rendelettel akarják kiküszöbölni,hogy a közkedvelt kórházak dugig legyenek betegekkel,ami nem annyira jó kongjon az ürességtől.
2012. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint az a kórház,amelyik nem annyira jó,kongjon az ürességtől.
2012. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem dokim lenne.Eddig is igy volt hogy a területi kórházba akar vinni a mentő.Elöző alkalommal is az Istvánba akartak vinni,de mondta a párom,hogy van dokim az Imrében.Szerencsére ezt be is irta a kiskönyvbe,igy oda vittek.
2012. aug. 20. 11:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a mentő az Istvánba akart vinni,akkor Neked az a területileg illetékes.Ezt nem tudtam,ezért is kérdeztem.De eddig bemehettél bármelyik kórházba,hogy Te szeretnél ott szülni-területileg nem illetékesben is-oda jártál terhesrendelésre stb.Most már ez nincs,csak akkor,ha van ott dokid,aki intézi.Volt itt egy kismama,aki hasonlóan járt.Ő pont az Istvánban szeretett volna szülni(az elsőt is ott szülte),ám átirányították a Péterfybe,mert területileg oda tartozik.Nincs dokija,szülésznője,így marad a ter.illetékes.Én a helyedben maradnék a fogadott dokinál,és beíratnám megint,hogy a Szt.Imrébe vigyenek(ha ennyire nem szeretnél máshol szülni).És igaz,hogy elég sok a 10 ezer ft/hó,de valamit valamiért.Pláne,ha jó a doki,és a kórházzal is elégedett vagy,akkor inkább valahogy kigazdálkodnám az összeget.
2012. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!