Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek már egy ideje nincs...

Akinek már egy ideje nincs fizetve a TB-je, azt ellátják a kórházban, szüléskor?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ellátják, de a számlát neki kell fizetni. Amikor szültem tavaj, a szülés 93400 Ft volt, a baba ellátása 60888 Ft volt.
2009. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ellátni-ellátják,azt utána küldik a csekket...
2009. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem komplikáció nélküli szülésem volt és a babám sem igényelt speciáli ellátást. Ha mondjuk császározni kell vagy besárgul a baba, akkor többe kerül az ellátás.
2009. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem császároztak. Összesen (babával együtt) 180.000.-be került.
2009. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ingyenes. Barátnőmnek nem volt TB-je, császárral szült, nem kapott csekket.
2009. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de fizess tb-t és akkor nem kell ezen hezitálni. Tényleg bocsánatot kérek, de én fizetem, nem nagy fizetésemből -marha rosszul esik, amikor levonják- és nem akarom, hogy másokat ingyen lássanak el. Tényleg bocsánatot kérek, de semmi sincs ingyen. Ha te nem fizetsz tb-t, valakinek ki kell fizetni a Te költségedet is. Nem tudom, milyen helyzetben vagy, ezért kértem többször is bocsánatot, de ezt gondolom.
2009. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok olyan helyzetben h ne tudjam kifizetni, csak január óta tp-en vagyok. Közben becsődölt a cég ahol dolgoztam, vagyis ahová be voltam jelentve. (Műkörmöztem szalonban, és egy kis cséghez, egy barátunkhoz voltam bejelentve) De a minap szólt, h kb március óta nincs rendezve a TB-m. Nem az összeg miatt van bajom, hanem inkább a biztonságérzet, h ellássanak. De a többség azt mondja, vagyis mindenki, h ellátnak. Ennek ellenére hétfőn az első dolgom az lesz, h a fennmaradó összeget rendezzem az OEP-nél. max 30 ezer ft.

De ha befizetem, akkor ugye + költség már nem érhet?


Mégegyszer köszi mindenkinek a választ.

2009. júl. 25. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!