Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés uta´nn miért nem...

Szülés uta´nn miért nem javasolják a tampon használatát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy 1 évig nem ajánkják a tampont.Csak nem igazá étem miért.ok,hogy bacik,meg fertözés miatt.De ha 6 hét után szabad a szex,akkor a tampon???
2008. máj. 13. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
a tampon órákat van benned, míg a párod hímvesszője alószínű kevesebbet :). A tampon magába szívja a dolgokat, amik ott pangnak a hüvelyedben általa=fertőzésveszély. hidd el, nem véletlen találták ezt ki.
2008. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fertözés vesze´je eddíg is fenn állt,a szülés elött.De mára,3,5 hónappal a szülés után,miután minden a helyére állt????vagy senki sem használja a tampont??
2008. máj. 13. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónappal szülés után jött meg először és azóta tampont használok. Semmi bajom. Én sem értem, miért lenne nagyobb a fertőzésveszély, ha egyszer már minden helyreállt. Szerintem ez túlzott óvatosság.
2008. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ma,15héttel szülés után jött meg.Akkor nyugodtan használhatok tampont én is.Elég kényelmetlen a betét.Pláne ebben a melegben.
2008. máj. 13. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
A szülés utáni tisztulás idején nem javasolják, mert nem záródik vissza azonnal a méhszáj, nem gyógyult be a méhben lévő seb sem, így nagy a fertőzés kockázata. Utána miért ne lehetne???
2008. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem sokan tudják, hogy a tampont fehérítik, olyan anyagot tartalmaz, ami erősíti a vérzést (külföldi vélemények szerint, hogy többet vegyél belőle - én nem tudom, mert nekem tamponnal együtt is tök gyenge volt mindig a vérzésem) és ez így szülés után igazán nem hiányzik.

Nem tudom nálunk lehet-e, Angliában lehet kapni fehérítetlen tampont.

2008. máj. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!