Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kisbabának is fáj a szülés?

A kisbabának is fáj a szülés?

Figyelt kérdés

remélem érthető.

ö is szenved amíg megszűlöm??



2012. aug. 28. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet neki kellemes akkora helyen átpréselődnie,de nem feltétlen fáj neki.

30hkm

2012. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Fájni nem fáj neki, de azért nem annyira lehet kellemes egy olyan keskeny úton végigkúszni úgy, hogy közben szinte minden oldalról "lökik" kifelé a méhösszehúzódások. Ő is "dolgozik" rajta h minél gyorsabban kipréselődjön onnan.
2012. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fájhat neki, hisz addig bent kényelmesen elvolt, aztán hirtelen csak össze szorítja a hüvely ahogy kijön.
2012. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fájhat. Gondolj bele, annyira összepréselődik, hogy még a kis koponyája is csúcsosra deformálódik.
2012. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 porcukormókus ***** válasza:
Szerintem igen, fájhat nekik is világrajönni. Ha csak abba gondolok bele, hogy a kislányom fejecskéje is milyen hosszúkásra deformálódott, amikor kibújt. Biztosan nekik is küzdelmes lehet megszületni. És milyen ijesztőek lehetnek az első órák idekint.. Húzzák-vonják, zajok, fények, hideg, kipucolják az orrát, megfürdetik..
2012. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
A koponyacsontok elcsúsznak egymáson, a "természet" így védi a legfontosabbat: az agyat, tehát ezért "formás" sok baba feje, igazodik a szülőcsatornához;de ettől ez még nem fáj. Inkább kellemetlen, h végig lökdösi őket "vmi".
2012. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sztem meg igen is fáj. Sok baba kék foltos lesz mire kibújik, vagy előfordul, hogy kulcs csontja törik. Ez fájdalom nélkül nem "megy"... Valószínű nekik valamivel kevésbé intenzív pl a csont törése, de én úgy hiszem, hogy igen is megviseli őket is.
2012. aug. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A csontjuk nem attól törik el, és nem attól kék zöldek, h "megszületnek" Attól törik el csont, ha a doki pl. jó erősen belenyomja a könyökét a hasba, vagy ráncigálja kifelé a babát. Ezt így tanulják, nem vagyok orvos, nem tartom jónak. De gondolom ott mérlegelnek, h vagy bentmarad, vagy kiszedik....Kék -zöld meg ugyanez: az erőlködéstől van. Normál szülés esetén, ahol minden jól alakul, nem törik csont és nem kék zöld a baba. Most miért akarjátok annyira elfogadtatni velem, hogy deeeeefááájaazneeeki. Nem fáj. Kellemetlen lehet, mert mindig kifelé löki vmi erő, de ez nem fáj a babának..Ha fájna nem kifelé akarna jönni, hanem "megijedne" és bent akarna maradni.
2012. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vica senki nem akar téged győzködni, te csak hajtod a magadét. A kérdező kérdésére válaszolunk. Mert te nem értesz egyet az nem azt jelenti, hogy a döntőbíró szerepét játszd....

A kulcs csont törés spec azért van, mert elakad a baba, és néha csak ennek árán lehet a hüvelyi szülést befejezni...

2012. aug. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem játszom döntőbírót, csak 2x szültem. Elsőnél beakadt a babám, mégsem tört el a csontja , és nem lett kék-zöld. Én csak erre reagáltam. Meg hogy fáj-e neki. Én is a kérdésre válaszoltam. És nem vagyok orvos ugyan, de ha csak gondolatilag belemélyedsz, mondjuk a baba is várja h mi lesz azután , h "ő készen áll"....és amikor elindulnak az összehúzodások azokkal "együttműködve" jön kifelé. Igen, kellemetlen lehet h préseli valami erő kifelé, de ettől még nem törik csontja. A koponya se véletlenül olyan, mint egy gumilabda (leegyszerűsítve persze), azért ilyen, h alakulni tudjon a szülőcsatornához. (Ez a test legsúlypontibb része a babánál). Milyen nagy gáz lenne, ha kemény és vastag lenne a koponyája, és pl. a szűk medencecsonton nem tudna csak hatalmas erőfeszítésekkel végigvégighaladni , na akkor az tényleg fájna neki. Mindegy is. Ez nem meggyőzés, tudom, mindenki úgy véli ahogy akarja, de azért (is) van aGYK, h ne mindig egy véleményen legyünk...... ;)
2012. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!