Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális vagy hagyományos...

Epidurális vagy hagyományos szülés?

Figyelt kérdés
A szülésznőm és a dokim felvetette, hogy ha szeretnék van a kórházban lehetőség epidurális érzéstelenítésre. Mivel az első babámat várom, nincs összehasonlítási alapom. Mit gondoltok a 2 fajta szülésről?
2012. szept. 2. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Nehéz szülésem volt, 19 órát vajúdtam, az utolsó néhány órában azt hittem meghalok. Eszembe sem jutott volna fájdalomcsillapítót kérni. És úgy érzem jó döntést hoztam, nagyon büszke vagyok magamra hogy igenis, megcsináltam mindenféle csillapító nélkül!
2012. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Én meg úgy gondolom, hogy ha nem vagy olyan típus, ne szenvedj!

Nem leszel rosszabb,ha kérsz, és attól sem jobb, hogy ha nem!

Te ismered magad, hogy milyen a fájdalomküszöböd stb. Ennek fényében dönts!

2012. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Első vagyok. Azt kifelejtettem, hogy a mensinél terhesség előtt mindig ágyba dőltem, egyből gyógyszerrel indítottam mikor megjött, szó szerint szenvedtem az első napokon.
2012. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Az első szülésnél nem kértem (vagyis kértem volna de már annyira a végén jutottam el odáig, hogy nem bírom, hogy gyakorlatilag 20 percen belül megszületett a kicsi), nagyon büszke voltam magamra, és azt mondtam, hogy nem kell eda, simán meg lehet szülni anélkül.

Aztán a második szülésemnél átértékeltem ezt a gondolatmenetet, mert 1 percenként voltak egy percig tartó fájásaim, de ennek ellenére semmit nem tágultam másfél órán át. Ekkor mondta a szülésznőm, hogy gondolkozzak el az eda-n mert segít tágulni, én meg rábólintottam, hát mit ne mondjak, megváltás volt. Nem mellesleg egy óra alatt teljesen kitágultam, és 8 perc alatt toltam ki a kicsit.

Ez alapján azt javaslom, tartsd talonban az eda-t, és meglátod, hogy bírod, ha nagyon nem, akkor beadják, és kész, ha meg bírod, akkor nem.


Könnyű szülést!

2012. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Hagyományos. A rokonságban többen is pórul jártak vele (van akinek félreszúrták, és több hétig tartó hematómája és dúraleválása lett belőle, van akinek annyira leejtette a szívhangot, hogy rohantak császározni), szóval én ha nyúznának sem kérném. Én inkább az alternatívabb fájdalomcsillapítókra szavazok (masszírozás stb.), pedig menzesznél én is rögtön gyógyszerezek. Viszont itt nem jó, ha nincs fájdalom, mert érezni kell ahhoz, hogy tudd milyen pózban kell lenned, hogy minden jól menjen. A test tudja a dolgát, én hiszek az enyémben.
2012. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk népes családunk van. 3 nővérem van 8 unokaöcsém. (3-3-2gyerek) és nekem is van egy. Meg unokatesóim gyereke stb. Magyarok vagyunk! :D Na de nem ez a lényeg. Lehet hihetetlen, de nálunk mindenki természetesen szült. Mindenki túl élte. Én első fájástól 7 perc alatt kitágultam, 3 perc volt a toló. Szóval időm nem volt kérni sem, de nem is tettem volna. Brutális fájdalom, erre azért emlékszek, mert ahogy kibújt a kicsi ez volt az első mondatom. A második meg az hogy nem is fájt! :D Szóval furcsa dolog ez a szülés. Persze ha 2 napja szenvedsz és nem tágulsz akkor kérj. De szerintem tök felesleges. Voltak a családomban is nehéz szülések, de túl élték és lett nekik másik baba is. De ez a te döntésed. Én nem vagyok se ellene se mellette. Egyáltalán nem ítélem el aki kér, csak én nem tettem és nem is tenném. De te ismered a tested és magad. Neked kell eldönteni! :)
2012. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem attól, hogy valaki kér EDA-t nem lesz kevesebb, mint aki anélkül szül. Én is úgy gondoltam, hogy nem fogok kérni. Kikértem a nőgyógyászom véleményét, maximálisan ajánlotta. Segíti a tágulást, sokkal lazább leszel és a kitolási szakra már érezni fogod, amit kell. Ja, és kérdeztem a "mellékhatásairól" is (pl. hogy van aki hónapok után is érzi a helyét, stb), azt mondta, hogy ha az orvos tud JÓL EDA-t beadni, akkor semmi ilyesmi nem lép fel. Én ezt követően úgy döntöttem, hogy ha úgy alakul, akkor igenis segíteni fogok magamnak és a babámnak az epi beadatásával. Ettől nem leszek kevesebb, vagy gyengébb anyuka!
2012. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Az elsőnél rám tukmálták az áldott jó Péterfy kórházban az EDA-t, aki ott nem kéri, azt földönkívülinek nézik.

Azt éreztették velem, hogy nem nézik ki belőlem, hogy végig tudom csinálni fájdalomcsillapítás nélkül.

Pedig a szülésznőm is fogadott volt, nem ezt vártam volna tőle, hanem biztatást!

Az EDA nálam semmit nem enyhített a fájdalmakon, majd a kitolási szakban kezdett el hatni, akkor nem éreztem, hogy hova kell nyomni, az orvos könyökölt a hasamba, hogy ki tudjon jönni a kisfiam és kívül-belül szanaszét repedtem. Alig tudták elállítani a sérülésekből eredő vérzést, nagyon sok vért vesztettem, öt orvos ugrált körülöttem 3 óra hosszán keresztül.

A kitolásnál egyébként a feszítő érzés elviselhetetlen volt-ezt felerősítette az EDA, és ugye akkor szakadtam millió darabra, nem csak testileg.

Mindezek ellenére, vagy épp ezért bevállaltuk a következő babát, aki az első után 19 hónappal indult el kifelé.

Másodiknál természetesen dokit és kórházat váltottam, 7 cm-res méhszájtágassággal mentem szülni, addig otthon vajúdtam kádban és mindvégig függőleges testhelyzetben.

A kórházba érkezés után 1 óra múlva kinn volt a kislányom, fájdalomcsillapításra nem is lett volna idő és nem is akartam, ezért is mentem 3 perces fájásokkal szülni.

A második közel sem fájt annyira, nem történt semmi sérülés (nem kellett gátmetszés sem), minden ment a maga útján, ahogy kell!

Szóval én soha nem kérnék még egyszer EDA-t, viszont bármennyi sima szülést végigcsinálnék, csodálatos élmény volt a második! (Az utófájások nem annyira, mert azok úgy fájtak másodszor, mint a kitolásnál, de ez most nem ide tartozik és amúgy is csak 2 napig volt szörnyű, de a gyermekeimért bármit...bármennyiszer...)

2012. szept. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom h miért lettek lepontozva azok, akik eda nélkül szültek...
2012. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem, nálunk erre nincs lehetőség. Gyors szülésem volt hajnal 1kor ébredtem és 7-re már megvolt a fiam. Nagyon intenzív fájásaim voltak a vége maga a pokol volt , természetesen itt vagyok túl lehet élni, de ha valaki felajánlotta volna megmondom őszintén nem utasítottam volna vissza.
2012. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!