Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek az nagy baj, ha...

Szerintetek az nagy baj, ha én nem akarok gyereket szülni? 22 éves vagyok és nem szeretnék.

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem :-)


És neked sem, bár még fiatal vagy. Egy biztos: ha később is így érzed, ne hagyd magad meggyőzni, ne engedj a szülői, társadalmi nyomásnak! Csak akkor vállalj gyereket, ha tényleg szeretnéd.

2012. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Akkor nem szülsz. Kinek és miért lenne ez baj????
2012. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez még tudod mennyit változhat?!Ha találsz magadnak megfelelő partnert/nem tudom most van-e/,aztán egyre jobban összecsiszolódtok,összeköltöztök,és idővel már minden vágyad beteljesül.Kiutazhatod magad,bulizhattok,munkában is sok mindent elérsz,akkor nem lesz más vágyad,mint egy kisbaba.Ebben a korban a nők többsége,még nem akar egyáltalán gyereket,fiatalok,szinglik,élnek,buliznak,tanulnak,és egyszer csak természetessé válik egy kisbaba.Ha mondjuk a 27 évet vesszük "normális szülési kornak",akkor is van még 5 éves,de,ha 38-ig az is tök normális.Még,akár 20 éved is lehet,hogy szülj.22 évesen én is úgy gondoltam,hogy nem akarok gyereket,most 29 évesen van egy hároméves gyönyörű kislányom,és 34 hetes kismama vagyok.
2012. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Így is fogyóban van a magyar nép:) nem tudom, hogy fog e változni, 9 hónapig nem szeretnék szenvedni, és a szüléstől is rosszul lennék szerintem, köszönöm h írtatok
2012. szept. 4. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
még fiatal vagy, ezerszer meggondolhatod magad. sztem meg is fogod. mondjuk azokat a nőket nem értem, akik 40 évesen sem bánják, hogy nem vállaltak gyereket. ez számomra felfoghatatlan, hogy nem hiányzik az életükből egy gyerek. de hát nem vagyunk egyformák
2012. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen én is pont így gondoltam. 28 évesen még próbáltam meggyőzni a páromat, hogy inkább vegyünk még egy kutyát. 29 évesen egyszercsak jött az érzés, hogy gyereket akarok, szerencsére hamar össze is jött és ma én vagyok a világ legboldogabb anyukája.

Viszont abban igaza van egy előttem szólónak, hogy ha ezt később is így érzed, ne hagyd meggyőzni magad, az senkinek sem lenne jó.

2012. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem nagy baj, magánügy.
2012. szept. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha a kilenc hónapot szenvedésnek nevezed, akkor tényleg ne is vállalj.Örülj, hogy anyukád vállalta érted anno a "szenvedést".De ezt majd a leendő pároddal is tisztázd, mert nem mindenki fogadja el, ha nem akar babát a párja.Egyébként még tényleg fiatal vagy nagy eséllyel változik ez még.
2012. szept. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

egyáltalán nem baj. Demográfiailag aggasztó ugyan, hogy egyre többen így gondolkodnak, és helyettük pl. a kisebbség szaporodik. De az egyént, a személyt általában nem érdeklik, hogy mi lesz 50-100-150 év múlva.

Ne aggódj, majd mások szaporodnak, ez mindannyiunk számára egy út, amire vagy rálépünk, vagy nem. De aztán nem kell 50 évesen siránkozni mikor meghal majd anyád-apád, hogy senkid sincs. Ha vállalod, hogy te nem akarsz gyermeket nevelni, előbb át kéne gondolnod, mivel jár, ha nem lesz! Szerintem több benne az élvezet meg a boldogság, mintha nem lenne. Bár lehet, hogy ez téged nem boldogítana. Amíg másoknak nem ártasz, addig nyugodtan, magánügy.

2012. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22 évesen még én is azt gondoltam, hogy nem kell se férj, se gyerek. 30 évesen már egy éve férjnél vagyok és most várjuk az első babánkat... Soha semmit nem vártam még ennyire. És most minden eddigi dolog háttérbe szorul, ami miatt eddig nem akartam szülni (pl. alakom, bulizás, munkám, másoddiploma). Csak a baba számít, meg az, hogy boldog kis család legyünk.
2012. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!