Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aranyér szülés után - elmúlhat...

Aranyér szülés után - elmúlhat még?

Figyelt kérdés
2 hete szültem azóta kint van egy kb 2 cm-es aranyér, nagyon rossz...elmúlhat ez még vagy majd menni kell a proctológiára?
2012. szept. 7. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elmúlt de csak 2-3 hónap után.

Addig kegyetlen székrekedésem is volt, gondolhatod.

2012. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
elmúlhat, de azért próbálj vigyázni rá. kend be nagy wc előtt zsíros krémmel meg használj popsitörlőt. az nekem sokat segített
2012. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél olyan kúpot és kenőcsöt amit lehet használni terhesség és szülés alatt is. Nekem segített,aranyeres vagyok és is. El fog múlni,csak idő kérdése..
2012. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem terhesen a 36. héten volt brutál aranyerem (nagy diónyi méretű). Muszáj volt vele elmennem proctológiára. A kocsiban vezetés közben zokogtam a fájdalomtól, lázas is voltam. Ott vissza nyomták, és sós vizes gézlappal kellett borogatnom. Kb fél liter vízbe 4 evőkanálnyi sót kell elkeverni. Addig az volt a legolcsóbb és leghatékonyabb. Előtte másfél hétig szenvedtem az aranyérrel, voltam sebészeten, és csak "szuper" krémeket, kúpokat adtak, ami egy picit átmenetileg csökkentette a fájdalmat, de nem lett jobb. A sós vizes borogatás (naponta többször cserélve) kb 3 nap alatt helyre hozta. Vettem még köröm virág krémet és azzal kenegettem utána, mert a sós víz kissé kikezdte az érzékeny tájékomat, de az kutya füle az aranyérhez képest.

Szülés után egy babszemnyi aranyerem lett csak, és szerencsére nem is fájt. Az magától vissza húzódott (kb 2 hónap alatt).

2012. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szülés után nagyon gyakori, hogy még az is szenved az aranyértől, akinek azt megelőzően nem volt. Nekem már előtte is volt minimális, szüléskor természetesen sokkal jobban kijött. A reparon kenőcsöt használtam, ez akkor hatott is, úgy emlékszem 3-4 hét alatt ment vissza az eredeti állapotra - gyakorlatilag tünetmentes lett.( Nálam sajnos a szülés után pár évvel rosszabb lett a helyzet, így végül ambulánsan műtötték) Tehát szerintem szülés után érdemes próbálkozni a gyógyszertárban kapható készítményekkel, mostmár rengeteg féle van, ahogy látom mindenkinél más "jön be". Kis türelemmel és kenegetéssel javulhat a helyzet és lehet, hogy a későbbiekben egyáltalán nem okoz majd neked problémát (talán csak egy következő szülésnél) Ugyanakkor ha hetekig nem javul a kenőcs/kúp hatására és már nagyon zavar érdemesebb bejelentkezni egy proctológushoz, mintsem hónapokig szenvedni és kísérletezni, mert az egész nem ér annyit.
2012. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 annie1 válasza:
Szia, én szülés előtt is évekig, majd szülés után még 5 hónapig szenvedtem vele. Már én is terveztem műttetni. A lényeg, hogy kipróbáltam a házi készítésű joghurtot. Leporoltam a soha nem használt joghurtkészítőt a polcról (5e ft), azóta minden este egyet megeszek. Bár hozzá kell tenni, hogy alkat kérdése, kinek mi használ, de egy próbát a műtéti megoldás előtt megér. Nekem csodát tett, pedig szinte egész életemben szenvedtem ettől. Azóta természetesen rendben vagyok.
2012. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!