Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Orvosok tudják, hogy halott...

Orvosok tudják, hogy halott lesz a csecsemő, minek születtetik meg az anyával rendesen?

Figyelt kérdés
Szerintem ennek semmi értelme egy olyan babával vajúdni meg szenvedni 10-20 órákat ami sajnos nem fog élni. Van 3 ilyen nő ismerősöm és többé nem is vállaltak emiatt gyereket, pedig lehetne nekik. Most ez jobb?

2012. szept. 9. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez fizikailag kevésbé árt az anyuka szervezetének. Lelkileg viszont... :-(
2012. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem nem igazán érdekelne a fizikai része. Szabad választásnak kéne ennek lennie. Nagyon kevés nő fog így még egyszer gyereket vállalni! Ha teherbe is esik el is veteti, mint a 3 ismim közül az egyik. Nem szenvedünk mi épp eleget?
2012. szept. 9. 09:58
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz téma ez mindenkinek hidd el. Aki végig csinálta annak igazából nem a dolog testi része hanem a leki része a nehezebb. Az orvosi indok az, hogy ugyan a köztudatban az van benne, hogy egy császármetszés rutin műtét. Nem szokták hangsúlyozni, hogy a második legbonyolultabb hasi műtét, ami hatással lehet a későbbi terhességek kimenetelére illetve limitálja a gyermekek számát. Három császárnál többet nem szívesen vállalnak az orvosok, ( még akkor sem ha én is tudok olyat akinek ennél több volt)nem akarnak elvenni egy lehetőséget automatikusan az anyukától.
2012. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem könnyítik meg maximálisan az anyuka dolgát szülés közben, hogy a lehető legkevésbé fájjon? A leghamarabb vége legyen? A lehető legkevesebbet érezzen az egészből? Ennek semmi értelme, élő gyerek az teljesen más, utána van a nagy öröm elfelejt az ember mindent (mindenki ezt mondja én még nem szültem, de szeretnék babát).
2012. szept. 9. 10:02
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

mashogy hogy szednek ki belole a halott csecsemot?

Testileg igy egy no hamarabb regeneralodik hidd el.

2012. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Testileg. Na de lelkileg? De ha meg is kell szülnie, mert nem műtik ki akkor miért nem lehet a lehető legfájdalommentesebben?
2012. szept. 9. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom azért nem császározzák meg a halott magzatok anyukáit, mert a fertőzésveszély sokkal nagyobb mint a "hagyományos" szülésnél. Szörnyű lehet ilyet átélni! :,(
2012. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Azt se hagyd ki a számításból, hogy a császármetszés után nem biztos, hogy tud még 3 gyereket szülni, és jó eséllyel lesz a következő baba is császáros.

Anyukának testileg a legkevésbé megerőltető ha megszüli normál úton.

Lelkileg meg mindegy, hogy császár, vagy természetes, borzalmasan megviseli.


Normális kórházakban az ilyen esetekben érzéstelenítést végeznek, hogy minél kevésbé szenvedjen az anyuka.

2012. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm ikerterhességénél az egyik baba a 34. hét környékén meghalt, még 2 hétig kellett bent feküdnie, hogy a másik baba ne legyen koraszülött.... protokoll, mert az orvosok nem vállalták, hogy a másik babának is esetleg valami baja legyen....Szerencsére ő egészséges, de lelkileg az a 2 hét borzalmas volt. Császárral szült.

Szerencsére egészséges a kisfiam, 2 hónapja császárral született. Bocs, de nem tudok egyetérteni azokkal, akik ennyire negatívan állítják be a császárt, délután 5-kor császároztak, másnap vizit után felkeltettek, fürödtem és onnantól végig velem volt a kisfiam és egyedül voltunk egy szobában, mindent megcsináltam. A hegem nem fájt, 1 hét alatt kitisztultam, ha lenne még babánk (de nem tervezzük), akkor is a császár mellett döntenék. Nem progis volt, indítottak túlhordás miatt, oxira sem tágultam, fájásom egy sem volt. Ez a fizikai része. A lelki részéhez annyit, hogy az sem jobb, ha a szülés közben történik valami: lenne egy bátyám, megnyomták a fejét szülésnél, 28 napot élt Anyukám a mai napig nem tudta feldolgozni és ha ez nem történik meg, teljesen egészséges lett volna. Egy baba, aki nem éli túl, mindenképpen tragédia.

A vajúdás (ha nincs életveszélyben az anya vagy a baba) pedig szükséges bizonyos élettani folyamatokhoz: méh regenerálódása, hormonok stb, nálam is tudták 11-kor, hogy valószínűleg császár lesz, de mivel minden érték rendben volt csak 5-kor műtöttek.

2012. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, neked értelmezési gondjaid vannak szerintem.

Senki nem a császár ELLEN ágált ebben az esetben, hanem az ellen, hogy halott csecsemőt vegyenek ki műtéttel. Azért van különbség nem is kevés...


Ahogy írták előttem, ha mondjuk 4 gyereket szeretnél, és az első babád elhal, ha császárral veszik ki, akkor lehet, hogy kettő után már nem lehet több babád, mert volt 3 császárod...

Itt nem az a lényeg, hogyan születik egy egészséges baba, hanem az, hogy testileg a legkevesebb megrázkódtatással járjon a halott csecsemő világra hozása.

Lelkileg nyilván brutális így is, de császárral is az lenne, és az orvosok nem a lelki könnyebbséget nézik, hanem kevesebb egészségügyi kockázatot. Ezért kell megszülni a halott csecsemőt.

2012. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!