Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rooming in szobában vagyok...

Ha rooming in szobában vagyok a babámmal és kiállok a jogaim mellett, hogy nem vihetik el tőlem a picimet, azaz bárhová kísérhetem őt vizsgálatokra, ahová szeretném, akkor nem kényszeríthetnek ennek ellenkezőjére ugye?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy cukros vizet adjanak, vagy beadják neki a bcg-t a kórházban, mivel az orvosommal le van beszélve, hogy majd 6 hetes koráig elviszem hozzá. Sok rosszat hallottam már csecsemős nővérekről és tudni szeretném, hogy ha elég karakán vagyok, akkor elérhetem e, hogy ne vigyék el a kíséretem nélkül (persze ha problémamentes a szülésem). Az volna még a kérdésem, hogy ha minden rendben ment szüléssel, legkorábban mikor mehetek haza? Saját felelősségre el lehet hagyni a kórházat?

köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 5. 19:59
1 2 3 4 5
 1/49 Jubilee ***** válasza:
53%
Te elhagyhatod a kórházat, de a babádnak bent kell maradnia 72 órát. A többi kérdésedre nem tudok válaszolni érdemben.
2012. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
nyilván nélküle nem mennénk el, szerintem ez magától értetődő, hogy együtt megyünk el :)
2012. szept. 5. 20:07
 3/49 Jubilee ***** válasza:
68%
Gondoltam, hogy vele együtt szeretnél hazamenni. :) Ha nem sárgul be a babád, akkor legkorábban 72 óra után mehettek haza együtt.
2012. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%

Te haza mehetsz, de a gyermekedet nem adják ki.

Természetes szülésnél 3 nap, császárosnál 4 nap a bent töltött idő.

Komplikált szülésnél akár 5-10 nap is lehet.


Elhiszem, hogy nem szeretnéd a cukros vizet és egyéb "finomságokat", de hidd el, hogy beleegyezésed nélkül (amit alá is kell írnod!) semmit sem adhatnak a gyereknek. Még akkor sem, ha fejre áll!


A BCG oltást pedig be fogják neki adni, mert anélkül meg ki sem engedik. Ha tiltakozol, akkor a kórház védőnője eljárást fog indítani és ez a gyámhatóság bevonásával jár. Ergo, el is vehetik tőled a gyermeket.


Én elhiszem, hogy te megbeszéltél mindent az orvosoddal, de vannak törvények, amit be kell tartani! Ilyen a BCG oltás is!


Én a helyedben - még ha simán megy a szülés is - pihennék és elvezném, ahogy szuszog a gyermekem mellettem.

Nem kell ettől függetlenül nélküle töltened 1 percet sem, de hagyd dolgozni az alkalmazottakat!


Egyik kórház sem jobb a nővéreket illetően, de túl lehet élni azt a 3-4 napot!


Sok boldogságot!

2012. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
orvosod igazolásával nem adhatják be bent a kórházban, mivel a háziorvosod vállalja a felelősséget. sógornőm is így volt a gyerekeivel. vannak helyek, ahol tojnak erre és ennek ellenére megcsinálják, de ezzel jogot sértenek, amiért lehet indítani ellenük ügyet, ha valakinek akkor van kedve/ideje rá. tehát igen, kötelező,muszáj beadni, de ha rendelkezel igazolással, akkor nem adhatják be.
2012. szept. 5. 20:16
 6/49 Snapette ***** válasza:
41%
Miért nem akarod beadatni az oltást? Nem véletlenül adják rögtön születés után, akkor kell, nem hat hét múlva. Hat hét alatt sok minden történhet.
2012. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
6 héten belül kell beadatni,ez a határidő, a védőnőm is mondta. 1 napos babának van elég sok stressze, és még az immunrendszere sem fejlődött ki, ráér az akkor ha hazajöttünk és elviszem az orvosomhoz. szeretném normális körülmények között beadatni neki.
2012. szept. 5. 20:23
 8/49 anonim ***** válasza:
83%
Az hülyeség, hogy a beleegyezés kell ahhoz, hogy cukros vizet-tápszert adjanak a gyereknek! Az enyémet is megittaták-etették, úgy hozták be szoptatásra. Ez tavaly volt!
2012. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
nem ahhoz kell beleegyezés, a bcg hez, ha házidokival akarod beadatni! :)
2012. szept. 5. 20:33
 10/49 anonim ***** válasza:
81%

Nem előbb nem mehetsz el,max a babád nélkül,saját felelősségedre,de őt bent tartják minimum 72 órára.Ha császáros akkor 4 nap.Egyéb esetekben a kórház/orvos dönt.

Én megértem,hogy te szépen,mindent előre elterveztél,és ez marha jó,meg minden,de ez az életbe egészen másképp működik.A kórház sem véletlen adja be rögtön az oltást.Ha az nincs beadva neki a babádat jóformán semmi nem védi.És,hidd el sok veszély leselkedik,minden halandó lényre,legyen szó akár felnőttről,akár újszülöttről.A terveidbe nagyon sok minden közbejöhet.Akár maga a szülés is.Könnyen előfordulhat,hogy ne adj'Isten nem álom szülésed lesz(nekem pl 12 órás vajúdás,fájdalomcsillapító,oxitocin,majd a kitolásnál altatásos császár)akkor pedig elképzelhető nem az lesz az első dolgod,hogy ezek után nézz.Lehet fel se fogsz bírni kelni.Vagy mi van,ha besárgul a babád?Megvárod még szépen kijöttök a kórházból,majd lebattyogtok a gyerekorvoshoz,ahonnan elküldnek vérvételre?Ez így "szuper",de sajnos a kórház az a hely,ahol inkább te vagy a kiszolgáltatott nekik,és nem ők neked.Mert könnyen lehet,hogy ha ott megjelenik az "okoskodó anyuka"/ne vedd rossz néven/,akkor már tök másképpen fognak bánni a babáddal,márpedig S.O.S segítségre is szükség lehet.Az meg,hogy te majd szépen leviszed a gyerekorvoshoz 3 naposan a babád,a tömegbe,beteg emberek közé,igen jó ötlet.Na,meg a cukros víz.Az emberek többségének nincs egyből szülés után teje.Vagy,ha van is nem elég.Császárosoknak még nehezebben indul be.Akkor éhezteted?Mert,ha nem cukros víz,akkor tápszer.A szoptatás szempontjából,az sokkal jobb,vagy mi?

Sajnos,nem álomvilágban élünk.Könnyű szülést és boldog éveket!

2012. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!