Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A régi időkbe miért nem volt...

A régi időkbe miért nem volt divat, a kismama ruha vagy ami ma van?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert akkor még nem találták ki, hogy ebből piacot csináljanak. Régen felvettek egy 2 számmal nagyobb ruhát, és már mentek is tovább. Nem költöttek több ezret külön kismama ruhára.
2012. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1970-90-venes években, orvosi műszerek fénykép terheségről se volt, has tapizás.
2012. szept. 11. 15:38
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Én 50 éve szültem, de akkor is kismama ruhában jártunk. Sőt, volt kismama nadrág is!
2012. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahang vizsgálat,fényképezés valóban nem volt még,nem tudták megmondani,hogy fiú vagy lány lesz-e, mert nem voltak még megfelelő műszerek.

Azért mindenkit megvizsgált az orvos és le is vezették a szülést.

2012. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
régi időkbe más eszközökkel vizsgáltak,meg tippeltek,babonának hittek
2012. szept. 11. 15:45
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
hat nemtudom, de anyum megmutatta nekem az o kismama cipojet, ezek szerint volt kismama cucc akkor is:)
2012. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a magas szárú, végig fűzős volt a kismama cipő, nem?amit az én időmben az oviban a dadák viseltek. :)

Azért én örülök, hogy ma már van választék.


30hkm

2012. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Milyen terhes divatok voltak,régi időkbe?
2012. szept. 11. 19:41
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám azt mondta, hogy csak kismamaruha volt. Tehát az egész bő, hosszú ruha. Ami nyáron oké, de télen? Mert kismamaharisnya sem volt, szóval nem tudom, hogy nem fáztak meg benne. Ja, és igen, felvették a hosszú végig fűzős kismamacipőt, abban legalább a lábuk biztosan nem fázott.

Persze, jó dolog a választék, a hasbetétes kismamanadrág nagyon praktikus, és valóban csinosan lehet ma már kismamaként is öltözködni. A baj csak az, hogy tényleg nagyon elszálltak az árakkal. Mert nagyon gáz, hogy 20.000 Ft alatt nem lehet kismamanadrágot venni pl. nálunk.

Úgyhogy én kimentem a piacra, és a kínainál vettem jó bő fazonú felsőt, nem kismamára gyártották, de megteszi, és még csinos is. Nem fogok 20-30 e Ft-ot kifizetni egy pólóért, mondván, hogy kismama.

Nadrágot meg anyukám varrt nekem, sajnos én elég béna vagyok, de a védőnőm tudott szabásmintát adni, anyukám otthon összerakta. Így olcsón megúsztam.

2012. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem költöttem kismamaruhára.Nyáron amikor még dolgoztam vettem gumis derekú szoknyákat és abban jártam Még most is jók rám -22kg után) hosszított,sztreccses felsőkben jártam amik szintén jók most is.Utána meg fekete melegítőnaciban mentem dolgozni,senki nem vette észre hogy az milyen naci.

Régen is volt kismama ruha csak nem olyanok mint most.

2012. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!