Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben a gáz fájdalomcs...

Szülés közben a gáz fájdalomcsillapítás mennyire használ, és közben mennyire árthat a babának? Volt, aki így szült?

Figyelt kérdés
Még csak 24 hetes terhes vagyok, első babámat várom, és mostanában kezdtem el utánanézni a szülés körülményeiről, lehetőségekről stb. Alapvetően úgy állok hozzá, hogy nem szeretnék fájdalomcsillapítást (vagyis epidurálist), ezért kérdezem a gázt, hogy mennyire használ, hogyha nagyon nem bírnám majd mondjuk x idő vajúdás után, vagy hogy egyáltalán árthat-e?

2012. szept. 12. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én epidurál nélkül szültem gázzal..Nem sokat ért nekem, mert rosszul vettem a levegőt.De mikor megmutatták hogy hogy kell, akkor bekábultam tőle,de ez kb.1percig tartott.A mellettem szülő kismama még be is hányt a gáztól..Ártani nem árt a babának.
2012. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem árt.

Nekem azért kellett, mert a méhszáj nem puhult fel, a gátlások oldására kellett. Nem volt teljesen fájdalommentes idő, de könnyebb volt. Viszont utána, mikor levették a maszkot, az kínzás volt. Plusz oxigént kaptam és a dokim felemelte az oxitocint, így nagyon hirtelen jöttek a fájdalmak a gáz után.

Ha még egyszer fogok szülni, akkor nem szeretnék gázt fájdalomcsillapításnak. Inkább szenvedek.

Az első szülésem sokkal könnyebb volt, nem kellett gáz sem, fel sem merült e lehetősége.

2 fiús

2012. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem használt, sőt inkább ártott. Alapból úgy mentem szülni, hogy nem kell nekem gáz (sok ismerősömnek volt negatív tapasztalata), csak EDA. Aztán amikor már kb. a 10. óránál tartottam a vajúdással (de még nem kaphattam EDA-t, mert nem voltam kellőképpen kitágulva)a szülésznő úgymond "rábeszélt". Azt mondta, ha jól szívom, használni fog. Elmagyarázta hogy szívjam, sikerült is az első 4-5 alkalommal rendesen megszívni. Utána viszont egyre jobban gyengültem, így kezdtem rosszul szívni,ami ahhoz vezetett, hogy olyan kábult lettem, mintha bedrogoztak volna. Szörnyű volt, szinte teljesen magamon kívül voltam, a fájások viszont megmaradtak. A végén már annyi erőm sem volt, hogy a maszkot a számhoz vegyem...

Ha még szülök, tuti hogy a gázt messziről elkerülöm...

2012. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
uhh, köszönöm a válaszokat... ezek szerint nincsenek túl pozitív tapasztalatok róla. Észben tartom!
2012. szept. 12. 14:05
 5/7 anonim válasza:

Egyetértek az előzőekkel. Az első babámnál(3700g volt) kaptam gázt, de én se vettem rendesen a levegőt. Volt hogy csak szívtam ki meg nem sokat fújtam. Már annyira bekábultam a végére hogy a páromra is majdnem ráraktam. A fájdalmat viszont tényleg nem csökkentette.

A második babánál (4350g volt) nem kaptam és az érzés ugyan az volt.Szóval szerintem ki lehet bírni fájdalomcsillapító nélkül a szülést.

2012. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A babának nem árt.Nem is kértem mégis a kezembe adták.Az első pár szippantástól kicsit beájultam utána nem használt semmit.

Barátnőmnek rosszul volt beállítva és bealudt kitolás közben :D Utána beállították neki rendesen és megszült :D

2012. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az első szívásnál használt, a második után sugárban hánytam, nem valami kellemes fájások közben a wc-hez rohanni:D
2012. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!