Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti h viselkedtetek a szülőszob...

Ti h viselkedtetek a szülőszobán? Úgyértem, h kiabáltatok-e, nyögtetek-e stb?

Figyelt kérdés
Apás szülés volt egy ágyasba? Vagy ilyen több ágyasban voltatok? És hangoskodtatok?
2012. szept. 13. 14:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát én aztán végigordítottam az első perctől. Bár nem volt hosszú szülés, szülőszobába lépéstől számítva 1.5 óra alatt megvolt a kislányom, de sztem amilyen rövid volt, olyan fájdalmas is.
2012. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az első szülésnél kiabáltam, nyögtem, elküldtem sokakat melegebb éghajlatra.

A másodiknál megfogadtam, hogy ilyen nem lesz. Végig csendben voltam (csendben sírtam időnként), a kitolásnál meg hangosabban fújtam a levegőt, de ennyi.

Az első szülésem fokozatos 6 óra volt, a második 12 óra, amiből 10-ben másfél percesek voltak a fájások.

Mindkettő apás szülés volt.

2012. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem nagyon gyors szülésem volt. Reggel 8-kor egy ujjnyi tágulás, 4 perces fájások. Végig csendben szenvedtem a folyosón sétálgatva, de 9:30 kor összeestem és üvöltöttem, mert jöttek a toló fájások. 10 re meg lett a lányom, szóval csak fél órát kiabáltam :)
2012. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ja és apás szülés volt egy ágyasban, (utolsó voltam)
2012. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem kiabáltam. Azért a szülés nem olyan, mint az amcsi filmekben. :)

A vajúdás vége felé, mikor már nagyon fáj, a férjemnek odasúgtam, hogy nekem mára elég volt, menjünk haza, majd holnap folytatom. :)

A kitolásnál meg csukott szájjal nyögtem. 1x szóltak rám, hogy elpazarolom az erőmet, de egyszerűen képtelen voltam hang nélkül nyomni. Soha életemben nem fejtettem ki akkora erőt, mint nyomásnál. Ugye , a súlyemelők is nyögnek. :)

2012. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
az elsőnél csak nyöszörögtem, mondtam, hogy mindjárt meghalok, de nem kiabáltam. azt hittem ennél nem lehet rosszabb. na a második rosszabb volt, ott halkabban kiabáltam is egy kicsit, megint mondtam, hogy mindjárt meghalok, képtelen vok kitolni a gyereket meg hogy segítsen már vki... :D
2012. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pont ma 3 hete hogy szültem. 3 héttel ezelőtt, reggel 7kor battyogtunk a párommal a szülőszoba felé. Indított szülés volt. Rettenetes érzés volt végig sétálni a folyosón, mintha a saját mészárlásomra mennék. A doki fél8kor burkot repesztett és jöttek a fájások. De mivel előtte 3 nappal voltam oxitocin próbán, már voltak enyhébb görcseim és ezek erősödtek fel. Én egy gumilabdán vajúdtam, anyukám és a párom is bent volt. Végig csendben szenvedtem, ha kérdeztek nagy nehezen válaszoltam. Néha kértem egy kis vizet, de azt is már csak akkor amikor nem kaptam levegőt, úgy kiszáradtam. Két fájás között pedig becsuktam a szememet és pihentem, úgymond félálomban voltam. Ilyenkor sem beszéltem.

A legidegesítőbb az volt, amikor rám szóltak hogy vegyek levegőt. Egyszer csúnyábban rá is szóltam a páromra hogy hagyjon már békén. De természetesen nem haragudott. :)

A kitolás is tök csendben ment, csak a "nyomási hangot" lehetett hallani.

2012. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja, és egy ágyasban voltam. :) (Utolsó voltam)
2012. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tisztelt # 7/18 Időpont tegnap 15:06 24 órás vajúdás,0 tágulás és ezmiatt nem kaptál fájdalom csillapítót?!!!!!

Én mind 3 gyermekemet úgy szültem,hogy semmerre nem tágultam.Első lányommal kb 17 órát vajúdtam,egyfolytában kaptam az oxitocint,és a doki ezerrel repesztett félóránként,ezalatt két adak epidurálist kaptam,MIVEL ANNYIRA DERÉKTÓL LEFELÉ BÉNÍT EZÁLTAL HOZZÁSEGÍT A TÁGULÁSHOZ IS.Szóval nehezen hiszem el,hogy 24 óra alatt nem kaptál fájdalom csillapítot.és ráadásul ne írj olyan butaságot,hogy azért mert nem tágultál.Én nálam egyik gyermekemnél sem tágultam,és a másodiknál is kettőt kaptam a harmadiknál nem kellett semmi mert nem volt rá idő.


Tisztelt kérdező,én egyágyasban voltam mind három babónál,mivel fogadott orvosnál szültem.Az első két gyermekemnél nagyon hősiesen viselkedtem,persze én is néha felnyögtem de nem hangosan,viszont a kitolásoknál egy hangom sem volt.Az orvos megmondta első lányom szülésénél,minél több hangot adok ki fölöslegesen annál több erőt veszítek.megfogadtam a tanácsát.A harmadik babóm volt a legrövidebb szülésem 4 óra alatt kint volt,de ott nem kaptam semmi érzéstelenítőt.Igen itt megismertem azt,hogy mi a különbség az érzéstelenítős szülésnél,és az aznélküli szülésnél.Itt nagyon szenvedtem,férjem utána mondta is,hogy voltak olyan pillanataim mintha haldokoltam volna,nem azért mert kiabáltam vagy hangos lettem volna,hanem annyira kílódtam,hogy látszott rajtam,hogy inkább meghalnék.emlékszem énis hogy nagyon szenvedtem,felakartam adni,haza akartam menni,hogy majd máskor inkább,és amikor az orvos félóránként bejött és még mindig azt mondta hogy háát anyuka még nem szülünk,akkor rákiabáltam,hogy azonnal szedje ki belőlem.Jót mosolyogtak rajtam,de tényleg eszméletlen módon szenvdtem,doki szülésznő kiment,és én eszeveszett módon elkezdtem nyomni,úgy érzetem meghalok ha ez a gyerek nem jön ki hamarosan.Rá fél órára meglett a fiam.De itt sem kiabáltam,viszont őszintén mondom,ha nem tudnám,hogy az orvosok és a kórházi dolgógók mennyire utálják,énis legszívesebben üvöltöttem volna a fájdalomtól,de mint ahogy mondtam,magadnak sem teszel jót vele,mert elfecsérled az erődet,és nem tudsz akkor tolóerőt kifejteni.

2012. szept. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!