Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszéses szülés után...

Gátmetszéses szülés után milyen hashajtót használtatok?

Figyelt kérdés

Első szülésem után kaptam a kórházban vmi tablettát, ami nem hatott vagy egy napig, utána bevettem még egyet, de akkor meg brutál hasmenés tört rám.

Ezt most nagyon szeretném elkerülni!

Szerintetek a Guttalax csepp, vagy hasonló nevű tabletta,vagy kúp jó ilyen helyzetben?

Más kórházban is erőltetik ezt a nagy Wc-zési projektet gátmetszés után? Ha belegondol az ember, egy beöntés és szülés után túl sokat nem eszik az ember, de az "alkotás" az persze kötelező...


2012. szept. 14. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy kötelező, hiába a beöntés, ott vagy a kórházban 3 napig, ennyi idő alatt muszáj kakilni.

Nálunk glicerines kúpot adtak a kismamáknak, akiknek ilyen gondjuk volt.

2012. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én Guttalax tablettát kaptam a kórházban, és elmondhatom, hogy borzasztó kíméletes volt.Nagyon féltem tőle, mert előtte életemben sosem vettem be 1 szem hashajtót sem..éjjel nem is mertem aludni, ne hogy baleset történjen :D, de reggel minden simán fájdalom és görcsmentesen távozott.Este adtak 2 bogyót, és reggelre hatott.
2012. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én 2db Stadalax-ot kaptam este kilenckor, és reggelre hatott. Meg délutánra is :)
2012. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Téényleg!Nem guttalax, hanem stadalax...bocsi csak olyan egyforma nevűek ezek.Köszi kedves utolsó!!

2. voltam

2012. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én glicerines kúpot kaptam, segített.
2012. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy kisember fejlődött 9 hónapig a pocakodban,és ezért odabent mindened átrendeződött a szerveidet is beleértve,és persze mindezek után meg is szülöd,és kijön belőled a babóca,és nagyon lassan minden visszavándorol a helyére.tudod az ilyen változások miatt szükséges hogy szülés után,még a szülőágyon ellenőrzik,hogy képes vagy-e pisilni,és egy két napon belül tudsz e nagy wc-zni.Tudod ezzel ellenőrzik,nem történt-e valami károsodás,és minden tökéletesen működik-e odabent.A gátmetszésnek semmi köze a széklet ürítéshez,max annyi,hogy kicsit fájdalmasabb a dolog tőle.hiszen amikor nyomni akarsz úgy érzed mintha a gátad újra szétakarna szakadni.Nah erre kapod a hashajtót,ezzel is megkönnyítve a dolgot,meg persze arra is hogy minél előbb beinduljanak azok a dolgok ott a belekben.


Tisztelt kérdező ezért kötelező,a te egészséged érdekében.

A másik a gyógyszert illevte a hashajtót nem te fogod kiválasztani,hanem azt kapod amit adnak,és csak azt ajánlatos megenni is.Max hozzásegíteni tudsz,teával,és azzal,hogy nem eszel vagy iszol olyan dolgokat amik felfogják a székletet.

2012. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk glicerines kúpot adtak. Meg voltam elégedve a hatással :D
2012. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első babával guttalax-ot kaptam, kíméletes volt.


Most lassan két hetes zültem a másodikat, stadalax-ot kaptam,olyan hasgörcsöt és hasmenést csinált,hogy valami borzasztó volt. És persze este kellett bevenni,3 óra múlva hatott. És mikor? Pont mikor mellre tettem a lányom, úgyhogy az ordító gyerekkel rohantam a csecsemősökhöz 3x is,hogy bocsi, de itt kell hagyjam, mennem kell wc-re...szörnyű volt

2012. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Duphalac-ot kaptam már a kórházban is, és itthon is szednem kellett, mert amúgy is masszívan szorulásosos vagyok, hát még szülés után ...

Nekem nagyon bevált, ajánlom!

Nem hat azonnal, de kíméletes, a szülészdoki kifejezetten ezt mondta, hogy szedjem már terhesen is.

2012. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én mindkétszer valami kanalas orvosságot kaptam a kórházban, szülés utáni 2. napon mindkétszer volt széklet, itthon nem volt gondom már.

Bajcsy-ban szültem (Bp), ott "erőltették" a nagy wc-zést.

2012. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!