Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri kórházban szült anyukák,...

Győri kórházban szült anyukák, megosztanátok velem, hogy ténylegesen milyen dolgokból mennyi kell a kórházba?

Figyelt kérdés
Nemsokára itt a nagy nap és első babám, szeretném, ha mindenből eleget pakolnék be a kis tatyóba. Mennyi pelust, bodyt, rugit, zoknit, plédet esetleg valami mást rakjak? Október végén fog születni a babánk :-)
2012. szept. 16. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy közbeírok,de ezekre én is kíváncsi vagyok,egyébként én is októberben fogok ott szülni!:)
2012. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én reményeim szerint pár napon belül fogok ott szülni!:) Ha gondoljátok írok pontos adatokat,ha hazajöttünk. Egyenlőre annyit tudok biztosan,hogy napi 3 pelust adnak.Ruhát is viszek neki,ezt a védőnőm tanácsolta.

Az én baba-bőröndömben benne van 4 váltás body,rugi,2 kis zokni,egy kis kesztyű,3 tetrapelus,30db pelenka,popsitörlő,neogranormon,alkohol,steril vatta,biztonsági fülpiszkáló,napraforgóolaj,pléd,törölköző,/bár úgy tudom fürdetni elviszik a babákat/,és egy plüssmackó amit a nagy tesó adott oda. :D Aztán hogy ez kell e vagy sem,az majd a héten kiderül!

2012. szept. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Húú akkor nagyon sok sikert kívánok és könnyű szülést!! Szorítok érted!! Első válaszoló, lehet találkozni fogunk?? :-)) Kb. én is erre gondoltam, amit leírtál, én is ezeket fogom betenni. Kitartás lányok!!! Már nemsokára babázhatunk! :-)
2012. szept. 16. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Köszi a drukkot!Már nagyon készülök! :D Ő a második babám lesz,így már van némi fogalmam mi vár rám.Az elsőt vidéken szültem,nem volt jó élmény a szülés,most remélem szerencsésebb leszek!:)
2012. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én egész friss élményekkel szolgálhatok! :D

Pelus napi 2 jár csak,nem 3 sajnos.2-es méretűt adnak,én 1est vittem be,mert nagy volt még rá,és nem akartam,hogy nyakig kaki legyen mindene. Szóval ha nem használod a kórházi pelust,napi 4el legalább számolni kell,de szerintem felesleges bevinni egyszerre egy egész zsákkal,ha kell apa is tud később bevinni nektek.

Ami kell még: popsikrém,popsitörlő és ruha. Szülés után első fürdetésig a kórházi van rajta.Fürdetés este 8 után van. Sima szülésnél 3 napig tartanak bent,azaz ha nem történik baleset a ruhával akkor 3 rugi,3 body elég lesz,és a hazamenős ruhája. Plédet mindenképp vigyetek be neki. Törölköző,fürdetik,alkohol,vatta hintőpor nem kell,mert a csecsemősök ápolják le a köldökét,te nem is látod mert le van takarva gézlappal és el van szorítva egy műanyag csattal,amit 2-3.napon vesznek le.

Textilpelenka 2-3 db,melltartó betét mindenképp legyen és bimbóvédő krém.Első napokban iszonyat jó szolgálatot tett.

Ezen kívül év vittem bimbóvédőt,de nem kellett szanálnom.

Azt hiszem ennyi, ha bármi kérdésetek van írjatok szívesen válaszolok.

11 napos kicsi lány anyukája

2012. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Először is hatalmas gratula a picitekhez és jó egészséget kívánok nektek! Nekünk is kislányunk lesz :-)

A 3. nap jöhettél haza? Melyik dokinál szültél? Volt fogadott doki, vagy csak mentél és lesz ami lesz? :-)

Magadnak milyen dolgokat tettél/nem tettél be az utazóba, amire esetleg nem volt vagy lett volna szükséged? Bocsi a sok kérdésért, ha tudsz kérlek válaszolj! Köszi!

2012. szept. 17. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!Lehet hogy találkozunk,és 20.ára vagyok kiírva,bár reménykedem hogy elöbb jön a drágám!Második baba,és kislány lesz nekünk is:)(első fú)Az elsőt én sem győrben szültem ezért is voltam én is kíváncsi a válaszokra!

Jó babázást aki már babázik,és könnyű szülést nekünk :)

2012. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Volt fogadott dokim,Dr. Maár Róbert,de ha ügyeletesnél kellett volna szülnöm velük is teljesen meg lettem volna elégedve,iszonyat kedvesek voltak a közel 24 óra alatt.Magzatvíz szivárgással mentem be,és nem tágultam elég gyorsan,szóval volt a nap folyamán pár váltás a műszakba,de nem tudok senkiről sem rosszat mondani.

Magadnak ami fontos:

-Betét,valami brutál nagy és vastag :D Bár nekem a nagyon erős vérzés mire hazamentünk már el is múlt és elég volt egy sima éjszakai betét,de ez változó lehet egyénenként.Szóval én vittem éjszakait is meg Tena-t is.Eldobható bugyi...hát nekem volt...igazából annyiból tényleg jó,hogy ha kell eldobod...de...óriási nagy,és aki vékonyabb testalkatú(pl én)annak mozog ide oda és semmit nem tart.

-Hálóing,legalább 2-3 db.

-Bugyi: napi 2-vel legalább számolj,hátha "baleset"ér,inkább legyen tiszta.

-Törölköző: 2 nagy,és én vittem 2 kicsit is.Egyik kéztörlésre,hogy a látogatók ne koszos kézzel tapizzák a babát,egyet pedig én arra használtam,hogy szopi előtt megmostam a melleimet,ugyanis iszonyat meleg volt.Fűtési szezonba is hasonlóra kell számítani majd.Vagy ami még jó a nedves törlőkednő.

-wc papír;Nedves wc papír...gátmetszésnél jól jöhet az első pár nap,nem dörzsöli a wc papír.Wc ülőke,eldobható,mindenképp ajánlom mert nem tudod magad megtartani és azért megfordul pár ember azokban a wc-kben,értem ezalatt a látogatókat is.

-Papírzsepi

-zokni 2-3 db

-mentes víz,szőlőcukor(bár nekem hányingerem volt minden édestől szülés után)

-szoptatós melltartó...nah én ezzel úgy jártam,hogy kicsi lett,annyira bedurrantak a melleim.sport melltartó vált be nekem nagyon,anyut küldtem el érte piacra(800ft),még mindig ezeket használom.

-Evőeszköz,pohár,szalvéta,esetleg kis tálca

-2 papucs,egy fürdéshez

-Melltartó betét,bimbóvédő krém

-fogkefe,fogkrém,fésű,hajgumi(nekem majdnem ezek maradtak itthon :P

-Apás szüléshez szett,ha az lesz.Nem érdemes a kórházba megvenni, 3000ft.Wolfba 900ft....

-mobil töltő

-fényképező gép

-tusfürdő,folyékony szappan

-köntös

-én vitettem be saját párnát,mert a kórházi eszméletlen puha,olyan mintha nem is lenne.

Babának még:

-sapka 2 db

-kis kesztyű

Huh hát remélem semmi fontosat nem hagytam ki.

Könnyű szülést nektek!És addig is boldog babavárást!

2012. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazán rendes vagy, hogy mindent leírtál, nagyon jól jön a segítséged, mert bár kaptam listát a védőnőtől, az aki benne van és ott töltötte mostanában azt a pár napot, az biztosan sokkal jobban tudja mi is, ami igazán fontos :-)

Nálatok apás szülés volt? Mi is ezen gondolkodunk, sőt igazából már el is döntöttük, hogy az lesz :-) És többiek: ti apás szülést terveztek? Fogadtatok dokit?

2012. szept. 17. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Apás szülés volt,sem a párom sem én nem bántuk meg.Bár mire odaért,elég sűrű fájásaim voltak,és tényleg ez egy teljesen más állapot,el sem tudja képzelni az ember.Időérzék elveszik,igazából annyira a babára koncentráltam,hogy igazából vele nem kommunikáltam közbe,de nagyon jót tett a jelenléte,és neki is egy felejthetetlen és hatalmas élmény volt.

Nem mellesleg iszonyat büszke rám,és nagyot nőttem a szemébe8Ezt Ő mondta),hogy végig csináltam,és hogy ő a részese lehetett.Én csak ajánlani tudom mindenkinek az apás szülést.

5.v

2012. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!