Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliai kismamak, szult...

Angliai kismamak, szult valaki kozuletek vizben itt? Megosztanatok velem a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Nemsokara (remelhetoleg napokon belul) szulok, es ezt szeretnem valasztani.Illetve van valakinek mas tapasztalata az itt valaszthato alternativ szules modokrol?

Koszonom


2009. febr. 3. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi Londonban elunk es ket honapja szultem. En is gyonyoruen elterveztem mindent, hogy vizben szeretnek vajudni, vagy labdan, eda-t kerek, stb. Nagyon szepen osszeallitottam a szulesi tervemet, de nem mentem vele sok mindenre. Konkretan tolem el sem vettek, hiaba mondtam, hogy van, nem erdekelt senkit. Sot, az alternativ szulesbol, a vizben valo vajudasbol, de meg az edabol sem lett semmi, mert nem is engedtek a korhazban vajudni. Ket baratnom epp igy jart itt, pedig az egyikuk nagyon kitarto volt, haromszor is visszament, de mindig leraztak es hazakuldtek. Altalaban az volt az erv, hogy otthon sokkal jobb vajudni, mint korhazban, otthon is beallhat a zuhany ala, beulhet vizbe, az edahoz pedig tul koran van, meg nem adjak be...

Felre ne erts, nem panaszkodni akarok, csak eppen mi mind a harman masik varosban, ezaltal masik korhazban szultunk es mindenhol ez volt a strategia, egyikunknek sem volt eselyunk elni azokkal a lehetosegekkel, amelyek a pregnancy bookban fel voltak vazolva. Hiaba voltak terveink, a szuleszeten mast terveztek.

Pedig amikor en szultem senki mas nem szult, tehat volt szabad ember, szabad volt minden, tehat nem a tulterheltseg miatt kuldtek haza.

Egyebkent meg voltam veluk elegedve, foleg, hogy nagyon mokas szulesem volt... A viz folyt el ejfel korul, berobogtunk a korhazba, megvizsgaltak, vettek kenetet es vert, minden negativ lett. Megvizsgaltak, zart voltam, fajasaim nem voltak. Hazakuldtek es mondtak, hogy egy nappal kesobb menjek be ismet vizsgalatra, egyebkent meg ne aggodjak, mert ebbol ket napon belul nem lesz baba, de max a masodik nap vegen rasegitenek. Hazaertunk fel haromkor, abban a pillanatban beindultak a fajasok, meghozza ket percesek, hosszuak es intenzivek. Fel hatkor nem birtam tovabb, betelefonaltam, hogy be szeretnek menni, de konkretan ramraktak a telefont es kozoltek velem, hogy biztosan tevedek, nem lehetnek mar most ket perces fajasaim, fekudjek le aludni. Aham, ekkor mar pipa voltam. Megis bementunk, hatra beertunk, lebaszarintottak, hogy miert mentem be, amikor nem hivtak, de epp jott egy fajas, szoval nem tul finoman megkertem oket, hogy nezzenek meg. Kiderult, hogy mar teljesen nyitva voltam es kezdodtek a tolofajasok. Ket midwife velem volt, a harmadik megprobalta elokeriteni a dokit, illetve a csecsemost. Beerkezestol szamitva fel oran belul kint volt a fiam. Vegul jol alakult, de ha rajuk hallgatok es nem az osztoneimre, akkor en itthon a ferjemmel szulom meg az elso babamat...

Egyebkent szuper volt a szuloszoba, vegig ott maradtunk, nem raktak at sehova, sajat furdoszoba volt hozza, a ferjem is velunk maradhatott. Nagyon ugyesen segitettek nekem, sikerult a gatvedelem, repedes es vagas nelkul volt kint a kozel negy kilos babam. Reggel fel hetkor szultem es delutan otkor mar otthon voltunk, hazakuldtek. Ez is kicsit szokatlan volt, de osszessegeben nem rossz. Sot, mi most ugy dontottuk, hogy a masodik babat is itt vallaljuk be, mert ugyan furcsa volt az instant szules, de nekem bejott az, amit kaptam.

Jah, igen. Semmilyen fajdalomcsillapitora nem volt mar ido, meg gas and air-re sem.

Sok sikert a szuleshez!

2009. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat most egy kicsit megijedtem...de koszonom a valaszodat...inkabb keszulok a legroszabbra
2009. febr. 3. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, en nem megijeszteni akartalak, tenyleg nem. Igazabol nincs is miert megijedni, mert teny, hogy mas a mentalitasuk, illetve a szuleslevezetes, mint otthon, de nem rosszabb. A midwife-ok is aranyosak voltak, egyetlen goromba no volt kozottuk, az, aki ramrakta a telefont es aki beszolt nekunk, amikor masodszor is bementuk.

De azt alairom, hogy a korhaz felszerelese, valamint a szaktudasuk maximalis volt, miutan mar bent tartottak egy percig nem ereztem ugy, hogy nem lennek a legjobb kezekben.

A baratnoim ugyanezt mondtak, mindannyiuk konnyen es komplikacio nelkul szult.

A baba szivhangjat is folyamatosan figyeltek, szerintem ha barmi gond lett volna, akkor azonnal lepnek az ugyben.

Egyedul tenyleg az volt nekem a furcsa, hogy mindent megtettek azert, hogy ne a korhazban vajudjunk es ez egy elso szulet elegge elbizonytalanit.

2009. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat ertem en...de mint elso babas, hat en is izgulok kicsit. Remelem mindenki kedves lesz. Igaz nekem voltam mult heten olyan josloim hogy azt hittem menten megszulok, es amikor felhivtuk a korhazat azt mondtak hogy menjek be ha 3-5 percesek a fajasok. De beaalltam a a zuhany ala es elmultak :)

Amugy nem ilyesztettel meg, ez is egy tapasztalat, amit a tobbi melle teszek, de orulok hogy oszinte voltal. Koszonom

2009. febr. 3. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ujsag? Milyen volt a szules, jol vagytok?
2009. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia

Koszi az erdeklodest, hat nagyon hosszu es fajdalmas, de barmikor vegig csinalnam ujra.

Roviden: 10 napot rahuztunk, majd 23 ora vajudassal lett meg a fiam. a kitolasi szakasz 2 ora 49 perc volt. epiduralissal, es inditassal szultem szoval a viz szoba sem johetett. De reszletesebben es kepekkel a : [link] blogomon olvashatsz :)

Most meg tanuljuk es probaljuk megismerni egymast...tobb kevesebb sikerrel...de naprol napra konnyebb, csak a hisztik ne lennenek amirol sok esetben azt sem tudommiert csinalja...de majd rajovok, nem adom fel :)

2009. ápr. 18. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!