Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adsz-e pénzt a fogadott...

Adsz-e pénzt a fogadott dokinak, ha (többi lent)?

Figyelt kérdés
...ha a vajudás alatt bent van, foglalkozik veled, vizsgál, de letelik az ügyelete mielőtt megszülnél, és neki el kell hagynia a kórházat emiatt (szabály), és átad egy másik dokinak, akinél végül megszületik a babád?
2012. szept. 20. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen ha "felfogadtad" akkor igen, végül is elmondta, hogy ez előfordulhat, ha nem tetszik akkor ne legyen fogadót orvosod. Szóval én igen mert előre mondta, hogy előfordulhat ha nem tetszik így akkor azt előre megmondanám.
2012. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Huu ilyet nem is hallottam. A fogadott azért fogadott h ő csinálja végig. valaki megint okosságot talált ki (aki a szabályt hozta). nekem a vajudás alatti szerep fontosabb, mint amikor már tényleg csak az van hátra h megszülöd a babát. igen, én neki adnék pénzt.
2012. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem.Az ugyanúgy jött ki mintha csak pont akkor vajúdsz mikor ügyeletes,ennyi erővel lehetett volna bárki bent ügyeletbe.A fogadott doki azért fogadott,hogy veled törődjön elejétől végéig.Legyen az 2 óra vagy akár 20 óra.


Máskülönben meg a doki szólt,hogy ilyen szabályok vannak a kórházukban?

2012. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem adnék neki semmit, gyakorlatilag mint ügyeletes orvos látott el szülés közben. Amúgy meg valószínűleg csak nem tudta magát beáldozni és ezzel magyarázta, ilyen szabály nincs szerintem.
2012. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szombathelyen pl. van vagy volt ilyen szabály

valamennyit adnék,de nem az egész összeget,max. 10.000Ft-ot

2012. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is csak egy kisebb összeget adnék neki.

Nálunk is ez volt a helyzet a kórházban amikor szültem, az orvos csak a munkaidejében vagy ügyeleti idejében tartózkodhatott bent.

Én ezt úgy kerültem ki, hogy az osztályvezető főorvost fogadtam meg, Ő bármikor megjelenhetett.

2012. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha a fogadott orvos nem lehet bent a szülésnél végig, akkor mi értelme fogadni? Ezt tényleg nem értem!


Mert ha jól értem, akkor a dokid semmivel sem csinált többet, mint bármelyik másik kismamával, ezért nincs is miért fizetned.


(A plusz pénz azért jár, hogy munkaidőn kívül is rendelkezésedre áll, nem? Én így gondolom. :))

2012. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a 7, értek egyet.A hálapénzt azért adjuk a szülésznek,mert munkaidőn kívül bejön levezetni a szülést és végig bent van.Ilyen esetben nem tekinthető fogadottnak,csak végigkísérte a terhességet.
2012. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos törvényileg nem lehet bent, ha lejár az ügyelete. Valami olyasmiért hozták ezt a rendeletet, hogy ne legyen annyi orvosi műhiba az orvos fáradtsága, kimerültsége okán.
2012. szept. 21. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!