Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hiszik azt, hogy a...

Miért hiszik azt, hogy a császár sétagalopp, és százszor könnyebb, mint a hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt olvasom,nekem az első császár volt,második hüvelyi.Mindkettővel rendesen megszenvedtem.

6 hetes és 3 éves lányok anyukája


2012. szept. 22. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért hiszik, mert ott effektív közben "nem csinálsz semmit". Csak azt felejtik el, hogy azért ez egy nagyhasi műtét, kockázatokkal, átvágott hasfallal, méhhel. Nekem is császárom volt, viszonylag gyorsan épültem fel belőle, ennek ellenére remélem a második "rendes" szülés lesz.
2012. szept. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt hasi műtét, az izmokat széthúzzák, megviseli a teljes szervezetet! Én sem értem, de itt én is ezt látom, hogy aki "nem akar szenvedni", ezt választja (programozott császár ok nélkül). Fogalma sincs, hogy mekkorát téved, és mennyivel több kockázatot vállal ezzel! Csak azért, mert meg akarja előzni azt a néhány órás fájdalmat. Nem sorolom fel a kockázati tényezőket, mindenki utána tud keresni. De semmi esetre sem szabad elbagatelizálni, mert ez akkor is egy műtét.
2012. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Én 2t szültem simán, harmadikat császárral. És az utóbbi 2-3 éveb vagy 20 anyuka ismerősöm szült császárral. Érdekes módon mindenki nagyon hamar felépült ugyanúgy jöttek mentek 2-3 naposan mint én amikor hüvelyi úton szültem.

Lehet pusztán véletlen is és a hosszú távú hatásait persze nem tudom a császárnak hogy milyen lesz 30-40 év múlva az egészségi állapotunk emiatt de nekem teljesen egyenértékű mindhárom szülésem. A császárosnál a rossz ez volt hogy félelem a műtéttől magától meg attól izgultam hogy nem indul be a tejem,de utána egy max. 2 nap volt nagyon rossz a többi simán elviselhető.

A hüvelyi szüléseimre máig emlékszem mennyire fájt tehát rám nem igaz hogy ahogy kibújik a baba elfelejtem a fájdalmat mert azóta is élénken él bennem pedig nem ma volt, csak igyekszem nem gondolni rá.

A gátam a másodiknál repedt is vágták is, HETEKIG alig bírtam ülni, de még fekve vagy állva is fájt! Nem kívánom ellenségemnek se.

Úgyhogy hüvelyi szülésnél is van "szívás" meg császárosnál is, nekem teljesen ugyanaz a kettő de tényleg.

Így hogy mindkettőt átéltem, egyáltalán nem csodálom hogy császárt szeretne valaki, persze tudom ez nem kívánságműsor. (nekem harántfekvés miatt lett császár a 3.)

2012. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3as vagyok ÉVBEN akart lenni...
2012. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem első sima, második császár. A harmadikat várom. Hát... Én soha nem mondanám, hogy a császár jobb vagy könnyebb mint a sima...
2012. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem két sima szülésem volt. Mindig is írtóztam a császártól, mert jobban féltem az epitől mint bármi mástól. Mivel mind a két szülésem gyors volt, most a 3.- iknál se szeretnék császárt, csak a doki gondolkodik rajta nem lenne e jobb. Az első két szülés után a gátnál nem állt el a vérzés, műtöttek is, majdnem ottmaradtam. Ezért gátvédelemmel se szülhetek, mert el van vékonyodva a sok varrástól. De én reménykedem, hogy nem lesz császár, persze hogy ne maradjak ott belemegyek, de sose választanám csak úgy.
2012. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Aki ezt elhiszi téved. Lehet hogy nem neked kell kitolni a babát, de egy komoly hasi műtétről van szó, ahol szó szerint felvágják a méhedet. A felépülés pedig nagyon fájdalmas, és tovább is tart mint hüvelyi szülésnél.
2012. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha most eltekintünk a "nagy hasi műtéttől" és a kockázatokról, és csak a fájdalomra koncentrálunk, akkor szerintem a császár utáni 24 óra és az első felállás fájdalma felér egy vajúdással! Én pl 5 percet nem bírtam aludni a császár utáni éjszaka. Csak azokat sajnálom nagyon, akik császár előtt órákat vajúdtak, mert ők aztán duplán szenvednek :(
2012. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem két hüvelyi szülésem volt... mindkettő borzalmas, mégsem cserélném császárra... az epidurálistól annyira félek, hogy bármilyen fájdalmat bevállaltam inkább.
2012. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én császár előtt 8 órát vajúdtam,ebből 4 óra tolófájások voltak.Több órán keresztül oxítocint is kaptam.Nem tudom milyen a gátmetszés és a hüvelyi szülés,de a császár utáni 48 óra nekem borzalmas volt.Reggel műtöttek az éjszakás nővér állított fel először és míg a simán szültek szinte azonnal a babájukkal lehettek,nekem 3x hozták be szopizni.Alig bírtam felállni,2. nap a férjem állított fel a székről,mert olyan fájdalmam volt.Egy 15cm-es vágással a hasamon egy élmény volt emelgetni a 4kg-os babámat.Nem beszélve arról,hogy lassan 10 hónapja történt,de a hegem mai napig érzékeny,frontokra is meg úgy általában,ha a babám belerúg csillagokat látok.

Ha valaki ehhez hasonlóakra vágyik akkor hajrá!Kérjen nyugodtan császárt.

Ez kimaradt:az itteni kórházban az a szokás hogy ha az előző szülés császár volt akkor a következő előtt (ha engedik a sima szülést) asszem 2 héttel be kell feküdni.Míg más otthon a nagyobb gyerekével foglalkozik az utolsó napokban és próbálja felkészíteni a pici jövetelére addig mi császárosok a kórházi ágyunkon ücsörgünk és várjuk,hogy apa hazaérjen a munkából és behozza a "nagy" gyerekünket!

2012. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!