Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hiszik azt, hogy a...

Miért hiszik azt, hogy a császár sétagalopp, és százszor könnyebb, mint a hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt olvasom,nekem az első császár volt,második hüvelyi.Mindkettővel rendesen megszenvedtem.

6 hetes és 3 éves lányok anyukája


2012. szept. 22. 08:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Én három gyerkőcöt szültem simán,hüvelyi úton,most vagyok 38 hetes a negyedikkel,de válaszolnék a kérdésre,mert sok császáros anyukát láttam:


A császár az egyik legnagyobb és legbonyolultabb hasi műtétek egyike!

Sokkal rosszabb,mint hagyományos úton szülni és lasabb a regenerálódási folyamat is.

Szóval aki azt állítja,hogy a császáros anyukának milyen jó,az TÉVED!

Nem könnyebb a császár,mint a sima szülés sőt!

2012. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én azért olvastam dúrva dolgokat a császárról, ahol a babának az arcocskáját megvágta az orvos és mai napig látszik. Nem biztos h sokan tudatában vannak dolgoknak, csak egyszerűbbnek tűnik. Mindenhol lehet komplikáció sajnos, de a császár azért nem annyira rutin műtét mint sokan gondolják. Rengeteg olyat olvasok, aki elsőre császárral szült és a 2. babát hüvelyi úton szeretné. Azért sokan vannak akik szeretnék megtapasztalni a szülést hüvelyi uton. Nekem hihetetlenül kicsi a fájdalomtűrő küszöböm, képes vagyok örjöngeni egy kis csípéstől h húúú de fáj, de nem fordult meg a fejemben a császár, sőt az érzéstelenítő sem. De mondjuk nekem azért, mert 1 babát szeretnénk a párommal hogy neki mindent megtudjunk adni és ez egy "élmény" volt, amit meg kell tapasztalni.
2012. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Aki szerint a császár könnyebb, az nem százas. Én mindkét babámat császárral szültem, az első sürgősségi volt, altatásban, még csak nem is láthattam, csak 12 órával a műtét után. A 2.Picúrkánál 16 órát vajúdtam, ebből kb.14 óra 2-4 perces volt, maximum feletti CTG értékekkel, épp csak a kitolás maradt el - megint császár lett. Sokkal könnyebb volt elviselni a szülés alatti fájdalmat, mint a császár utánit, ami után 2 hónapig gennyes volt a sebem... És akkor a lelki oldalról még nem is beszéltem, ez a legrosszabb az egészben, hogy nem sikerült a sima szülés - és az se könnyít rajta, hogy egyesek szerint a császárosok csak ne rinyáljanak, hisz NEM KELLETT szülniük...! :(
2012. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nagyon ki vagyok akadva már, mert itt rendszeresen szokták kérdésekbe fikázni és kritizálni a császáros anyukákat...Én 18 órát vajúdtam miután sürgősségi császár lett, amit még nekem kellett ott szülőágyon már szó szerint kikönyörögni...Az orvos még várt volna, én meg bepánikoltam egyrészt, hogy miközben már a fejét az orvos 4 órája látta, nehogy oxigénhiányos legyen, másrészt komolyan azt hittem már a fájások közben, hogy meg fogok halni. Kiderült, hogy feltolt arccal akart kibújni a lányom, és elakadt, tehát jó döntés volt a császár. Nem érzem magam kevesebbnek ettől, igenis megszenvedtem a szülést, és valóban, mikor először kel fel az ember...pfff...hááát, kemény volt, de én inkább császárral szülnék még egyszer, mintsem simán. Lehet a negatív élmények, nem tudom.

Aki pedig programozott császárral szül...Hát könyörgöm, ki az aki a gyereke életét kockáztatná azzal, hogy már pedig én kemény csaj vagyok, megszülöm simán, ha az orvos a legkisebb kockázat elkerülésére is a császárt javasolja?

Abban a percben mindenki a dokijára hallgatna!

2012. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is császárral születtem,mivel van egy ikertesóm(drága húgi szépen még keresztbe is feküdt).Anyumat a császár helyénél még kétszer műtötték(a császár miatt)és még néha most is fáj a helye+nem emelhet,nagy fizikai munkát nem végezhet,és a bőre is szegénykémnek régebben olyan volt,mint a nyers pogácsa tészta,mivel nem tornászhatott,hogy szebb legyen.
2012. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Arra hogy "az orvos a legkisebb kockázat elkerülésére is a császárt javasolja" csak annyit, hogy a biztosító többet fizet (jelenleg) egy császáros műtétre mint a természetesre. Ezt szeretnék visszaszorítani úgy hallom.


Egy másik oldalt nem vesznek figyelembe a császárosok: azt hogy szülés után egyből az anya hasára teszik a picit és az első órákban megpróbálhatja szoptatni, ami nagyon fontos a gyereknek. Arról nem beszélve hogy a párunk is bent lehet, elvághatja a köldökzsinórt, és az egész meghittebb, össze nem lehet hasonlítani egy műtéttel.

2013. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!