Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Harmadik babámmal vagyok most...

Harmadik babámmal vagyok most 33hetes terhes, és farfekvéses, sima szülés vagy császár?

Figyelt kérdés

Tudnátok adni tanácsot.

Félek a császártol is de attol is ha simán szülöm meg akkor baja lehet a babának!


A dokim engedi hogy megszüljem farfekvéssel,de én tanácstalan vagyok..a védőnő is azt mondta hogy a farfekvéses szülés nem veszélyesebb mint a fejvégű!


Szült itt már valaki farfekvéssel??


2012. szept. 24. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm első babával programozott császárra volt kiírva farfekvés miatt (az ő dokija nem akarta simán vállalni).

Aztán nagyon gyorsan indult be a szülés a progis időpont előtt jó pár nappal, és mire bérétek a kórházba jóformán meg is volt a baba. Tehát viszonylag könnyű szülése volt, de az is számított, hogy a baba jól feküdt, nem volt lábtartásos, nem akadt el stb.

A dokidra hallgass, bízz benne. Neked már nem az első babád, így a tested is valószínű "könnyebben" áll a szüléshez.

Ha pedig nagyon félsz, akkor kérdezd ki a dokit a lehetőségekről, amúgy meg ha esetleg valami gond van, pl. a baba az uh szerint rosszul fekszik, akkor a doki úgyis szólni fog.


Ja, és még valami: nekem 35. héten fordult be. :)

Úgyhogy még lehet neked is befordul!

2012. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

33 héten még simán megfordulhat! Nekem a 36. hétig naponta fordult meg a gyerek, utána már nyugton maradt.


Amúgy ha a dokid engedi a sima szülést, akkor válaszd inkább azt, ha menet közben gond adódik, akkor meg ott a műtő, 5 perc alatt ki tudják kapni a gyereket! (Nekem sürgősségi császárom volt, tényleg pillanatok alatt megvolt!)

2012. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kiírtam egy ilyen kérdést mikora 3. babámat vártam és ő is elég sokáig farfekvésben volt. :) De nekem a 34.héten már harántba feküdt, már mondta a doki, hogy be akar fárdulni, és sikerült is neki.

Végül fejvéggel született.

Ne aggódj, hanem minden este dumálj sokat vele, hogy forduljon meg, mert ő nagyon okos kisbaba, és tudja, hogy anya hogy fél a császártól.... beszéld csak meg vele, hidd el, hallgatni fog rád. RÁm is hallgatott a fiam! :)

2012. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
farfekvéses babám volt, és nem fordult be.Győri vagyok, itt ha kislány akkor szülsz, ha fiú alapból császár.
2012. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislánynál szülsz, fiunál császár??

miért? nem is hallottam még ilyet! :)

2012. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én két császárt éltem tul az elsö 19 órán keresztul vajudtam a másodikal 14 óra volt és egyik nél sem mondták hogy császár lesz belöle most várom a harmadik babámat ö rá se mondták hogy jobb lene ha császár lene 38 hetes kis mama vagyok
2013. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. gyerek elso ketto huvelyileg akkor ezt siman megszulod normalissan nem kell a mutet ha minden oke.

Ha a baba laba log elore akkor rizikos a dolog de ha a feneke van elore akkor huvelyileg meg lehet szulni.

2013. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megszültél, hogy alakultak a dolgok?
2013. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!