Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kérdés több gyermeke...

Császáros kérdés több gyermekesektől! Válaszra várok?

Figyelt kérdés

Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak, akiket császároztak elsőnek!


Az lenne a kérdésem, hogy az első császár után a második is császár volt?

Igaz, hogy jobban fáj, mint az első?

Ugyan azaz orvos végezte?

A 2. gyermek nagyobb lett?

Hosszabb volt a gyógyulási idő vagy rövidebb?



Sürgősségi császárral szültem kicsit több, mint 1 éves.

Szeretnénk még egy gyermeket majd 2-3 év múlva, de eléggé félek.

Eddig csak "rosszat" hallottam a második császárról.

Biztos, hogy császáros leszek, mert eredetileg a szívem miatt lett volna normál császár, csak a természet időközben beleszólt és meg kellett menteni az életemet. Szerencsére a lányunk egészségesen született, egyébként 40+5 napra.


2012. szept. 26. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. nem kell feltétlen császárnak lennie de jobban oda kell figyelni ha természetes szülést szeretnél

2. nem fáj jobban -- alkati kérdés h mennyire visel meg

3. nem

4. nem

5. kb ugyan annyi max már rutinosabban tudja az ember mit lehet és mit nem

2012. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 2. császár már programozott volt. Lelkileg és testileg is sokkal jobban viseltem. Ugyanúgy fájt, de valahogy kevésbé vettem fel. Hamarabb felgyógyultam.

Az orvosom ugyanaz volt. (és a 3. babánál is Ő lesz)

A fiam 3850 grammal és 59 centivel született a 42. héten. A lányomat a 38. héten kivették, Ő 3750 gramm és 59 centi volt. Majdnem ugyanakkora volt, pedig 4 héttel előbb jött a tesóhoz viszonyítva.

2012. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Az első császár indított szülésből lett sürgősségi, a második programozott.

2. Nekem nem fájt jobban, sőt, mintha jobban bírtam volna kicsit.(vagy csak megedződtem)

3. Igen, a fogadott orvosom.

4. Az első 41+4 napra 3840 grammal született a ketteske pedig 39+1 napra 3800 grammal. Tehát ha kivárjuk az idejét valószínűleg nagyobb lett volna valamivel.

5. Mindkettővel mire hazamentem jól bírtam magam de nem is vagyok az az elhagyom magam típus. Nem gondolom, hogy hosszabb lett volna a gyógyulási idő.


Amit nem kérdeztél: 25 hónap van a gyerekek közt :)

Szerintem nincs mitől félned úgyhogy hajrá!! :)

2012. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak programozott császárral szülhettem,előzetes nagy méh-műtét miatt(csecsemőfejnyi mióma a méhemen)Bár nekem az első császárom is pozitív volt minden tekintetben,a második még inkább az volt.Tudtam mire számíthatok,alatta és utána,pont ettől könnyebben ment a felkelés,felépülés.Nem fájt jobban egyáltalán,talán a méh összehúzó szuriktól tartó kis fájások erősebbek voltak.a babám 10dekával volt nagyobb az elsőnél 3300g lett.Én még ilyen véleménnyel nem találkoztam hogy a második rosszabb volt,főleg nem "értelemszerűen".Ne félj ettől,főleg ha az elsőnél életmentés is történt,akkor az nyilván ez nem fog megismétlődni,nagyon fognak vigyázni rátok!Más volt az orvos és a személyzet,de mindkét esetben kedvesek,figyelmesek voltak,igyekeztek oldani a félelmemet,poénkodtak.
2012. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1.: a második is császár lett. Az első sürgősségi volt, a másodikat végigvajúdtam, de a hegem feladta a kitolás előtt a szolgálatot, mert 4,5 kg volt a 2. babám. :)

2.: Nem fájt jobban, sőt.

3.: Igen

4.: első:3810g, második:4500g

5.: Szerintem hamarabb gyógyultam, bár mindkét babánál már pár óra után zuhanyoztam, és nekem nagyon magas a fájdalomküszöböm. Egyáltalán nem viseltek meg a műtétek szerencsére. :)

2012. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sszia.

Nem fájt jobban,mint az első,nem lett nagyobb a baba.

Nekem más orvos végezte.

Lehetett volna természetesen szülnöm (megpróbálni),de csak 1 év telt el

2012. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sszia.

Nem fájt jobban,mint az első,nem lett nagyobb a baba.

Nekem más orvos végezte.

Lehetett volna természetesen szülnöm (megpróbálni),de csak 1 év telt el a két szülés között...és még így is természetes szülésre készült az orvosok,csak más korábbi komplikáció miatt (trombozis műtétem volt) mégis császár lett

2012. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első hosszú vajúdás után lett császár, a másodiknál otthon, TV nézés közben szétvált a hegem, ezért szintén császár lett.

Nem fájt jobban, mint az első.

Nem ugyanaz volt a dokim. Az első hegem nagyon szépen gyógyult, a második még mindig elég csúnya, de mindkét dokival meg voltam elégedve.

A első baba 4080 g, 51 cm, kisfiú, 40+3-ra született, a második baba 3770 g, 49 cm, kislány, 39+5-re született.

A gyógyulási idő rövidebb volt. Már az elsővel is gyorsan regenerálódtam, de a másodiknál már 2,5 nap után hazaengedtek. A tejem is belövellt már második nap.

2012. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

sszerintem né aggódj,rosszabb biztos nem lesz,mint az első,talán könnyebb is valamivel,hiszen tudni fogod mi vár rád.

Sok sikert.

Előző voltam.

2012. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő császár volt.

Egyáltalán nem fájt jobban.

Nem ugyanaz a doki volt, de mindkettő szuper doki.

Az 1. gyerek 4300 g és 53 cm, a második 4000 g és 54 cm.

Nagyjából ugyanannyi volt a gyógyulási idő (1 hét).


Az első császár nekem is sürgősségi volt.

2012. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!