Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a császártól! Hogyan...

Rettegek a császártól! Hogyan tegyem magam túl rajta?!

Figyelt kérdés
Első babám spontán született, bár nem volt komplikációmentes, de életem legszebb élménye maradt. Most kiderült, hogy a baba egészsége miatt császározni kell, holnap reggel mennem kell a szülőszobára. Órák óta zokogok, már több császáros ismerősömmel is beszéltem, de még mindig a hideg kiráz, ha rágondolok. Az orvos azt mondta, hogy saját felelősségemre elutasíthatom a műtétet, de azzal a babám egészségét kockáztatnám. Valahogy az ösztönöm azt súgja, hogy próbáljam meg simán szülni, minden egyes porcikám ellenkezik a császár ellen, viszont ha a babámnak valami baja lenne sosem bocsátanám meg magamnak. Alig vártam, hogy újra szülhessek és most ez teljesen lesokkolt. Ráadásul még időm sincs ugye átgondolni, mert már holnap "túl kell esni rajta". :( Tudom, hogy sokan még fizetnek is azért, hogy császár legyen, de én halálosan meg vagyok rémülve!!!

2012. szept. 24. 15:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond a babával?

Én amúgy azt tudom mondani, hogy spontán szülésből is BÁRMIKOR lehet császár, nekem ez volt. Amikor már 6 órája vajúdtam, teljesen kitágulva, gyerek meg sehol, akkor megváltásként éltem meg, hogy a dokim közölte, megcsászároz! Utóbb kiderült, hogy ezzel kettőnk életét mentette meg.


Mi az, ami a császárban aggaszt? Nem mondom, hogy kellemes (maga a műtét semmi, én végigaludtam, vagyis aludtam volna, ha hagynak), utána kellemetlen, de azért ki lehet bírni. Ha választhatnék, legközelebb hüvelyi szülést választanék, de tudom, hogy ha kell a császár, akkor kell...

2012. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Na, azért nem kell ekkora drámát csinálni egy császárból! Tény, hogy műtét, és komolyan kell venni, de azért zokogni nem kell miatta! Egy a lényeg: Holnap magadhoz ölelheted a babád! Minden más felejthető körülmény lesz meglátod! Sok boldogságot!
2012. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értelek meg teljesen mivel nincs még gyerekem, és utban sincs, igy nem tudom min mész át. De én is rettegek attól hogy ha lesz picim császározni fognak.Egyszerüen nem merek rá gondolni kiver a viz, remegek, minden bajom van. Anyukámat 3szor nővéremet 1ből egyszer császározták.Félek én is oda jutok. DE!!!

Ne ez lebegjen a szemed előtt, a babád egészsége és a tied a legfontosabb, és ha ez császárt kíván hát legyen. Inkább gondolj arra hogy most nem lesz fájdalom és láthatod végre azt a pindurkát aki eddig belülről rukapált. Végre megfoghatod a kezét, meglátod az a arcát, mijét kitöl örökölte, a kezedben tarthatod.Ezt várd szerintem. És csak erre gondolj. Sok sikert.

2012. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

ne legyél,nyugodj meg! nekem most lesz a 3.,első sürgősségi volt,2.nál lepény a hegen,3.meg automatikusan az.


jobb ha felkészülsz lelkileg,de vehetsz homeopátiás szert is h megnyugodj. nekem beváltak: Aconitum h ne félj,ma este és holnap reggel 1x5,arnica h jobban gyógyulj,műtét előtt 1x5,utána 1 hétig még szintén



nem olyan szörnyű, főleg ha megnyugszol ez fontos!! a baba a lényeg!


a felkelés lesz csak fájdalmas,de az is könnyebb lesz,h ha amikor már kimegy az érzéstelenítő,akkor igyekszel mozgatni a lábad,csípőd. fejed ne emelgesd!


a többi dolog nem fáj jobban-utófájás pl. csak a seb amikor felkelsz,de mindenképpen vegyél gyorsan haskötőt-mellékelem milyet ami kifejezetten császárosoknak jó- és akkor a felkelés se lesz vészes. én a könnyebb felülésért a köntösöm kötőjét kötöztem az ágyvégéhez azzal húztam fel magam.



haskötő:


[link]

2012. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia, bár én császáros voltam, én is sokáig tiltakoztam belül ellene, aztán elfogadtam és minden relatíve zökkenőmentesen lezajlott, meggyőződésem hogy azért mert nem hagytam hogy a félelmeim eluralkodjanak (a hallottak és olvasottak miatt). Később olvastam a zárójelentésen hogy a baba nyakára rá volt tekeredve a köldökzsinór, valószínűleg ezért nem fordult le soha, pedig mennyi praktikát kipróbáltunk hogy megfordítsuk, ez lett volna a veszte. Én a helyedben az orvosra hallgatnék, hidd el mind túléltük és ő tudja most jobban ezt a dolgot.


Olvasgatni pedig nagyon ajánlom ezt, van még egy pici időd.


[link]


Próbálj megnyugodni, holnap MEGSZÜLETIK A GYERMEKED!!! Lényegtelen hogy kibújik vagy kiemelik, a lényeg hogy erre a világra jön és most az a legfontosabb hogy egészségesen jöjjön a világra és egy mosolygós és nem lesokkolt anyuka nézzen rá vissza, amikor megpillant. Minden rendben lesz!!!

2012. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mitől félsz? A fájdalomtól, vagy attól, amit sok tudatlan mondd, hogy a császár nem is igazi szülés és nem alakul ki benned és a babában az igazi kötődés? Vagy attól, hogy nem lesz tejed? Vagy valami mástól?


Igen, a császár elég szar dolog. A műtét alatt semmit nem érzel, de az első felkelés az pokoli. Utána minden nappal jobb lesz, összességében nem hiszem, hogy fájdalmasabb, mint 10-12 órát vajúdni.


Programozott császárral szültem én is, és igenis ott, azonnal elöntött az anyai ösztön/érzés, a mérhetetlen szeret-hullám kisfiam iránt, amikor még magzatmázosan odatartották az arcomhoz. Azóta is imádjuk egymást és soha fel nem merült bennem, hogy kevesebb lennék azáltal, hogy császárral szültem. Nekem is orvosi okai voltak egyébként.

Tejem belövelt már másnap éjjel, az egyik csecsemős nővér mutatta meg, hogy kell masszírozni, hogy elinduljon. Tehát kisfiam már 1.5 naposan szopizott és még ma is (két éves). :)


Ne félj, én egy hónappal az időpont előtt tudtam, hogy császár lesz így végig idegeskedtem. Neked csak holnap reggelig kell és utána máris megismerheted, megfoghatod a pici babádat, hidd el, az majd mindenért kárpótol. És Te legalább elmondhatod, hoyg mindkét lehetőséget átélted a szüléssel kapcsolatban. Könnyű, gyors gyógyulást kívánok és sok-sok örömet!!! :)

2012. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az első szülésem sürgősségi császár volt, 36 órán át az intenzíven voltam utána.

A második progi volt és az egyik legszebb élmény az életemben.

Úgysem tudunk Téged 100%-osan megnyugtatni, és sokan riogatják az embert, hogy ez egy komoly hasi műtét, és úristen, hetekig tart felépülni. Én midkettőből egy hét alatt felépültem, a progi után 6 órával már szaladgáltam!

Ha lehet, akkor kérj VIP szobát, ha olyan ágy van, amit lehet elektromosan emelgetni, az nem árt egy császár után :)

Ne félj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A baba teljesen jól van, kifejlődve, minden rendben. Csak nekem lett olyan vírusfertőzésem, amivel ha áthalad a szülőcsatornán, akkor megfertőzhetem és rá nézve lesznek következményei. :( Azt persze nem tudom, hogy pontosan mi, annyit mondott a doki, hogy ezt egy gyerekorvos tudná pontosan megmondani. Félek magától a műtéttől, mert csak egy nagy hasi műtét. Félek, hogy sokáig fog tartani a felgyógyulás, sokáig leszek kórházban és itthon a 4 éves kisfiam, akivel még egy éjszakát sem töltöttünk külön. Mást én is mindig nyugtattam fordított esetben, hogy nem lesz semmi baj, ha muszáj, akkor muszáj, de mégis úgy érzem, hogy egy rémálom válik valóra... Egyszerűen nem bírok megnyugodni. Az eszemmel tudom, hogy butaság és bízzak az orvosban, de mégis... annyira rosszul érzem magam emiatt.
2012. szept. 24. 15:58
 9/21 anonim ***** válasza:

Streptoccocus fertőzés lehet... tényleg veszélyes.

Műtétnek műtét, ez tény. Tudod, nekem is a császár volt az első műtétem, de azóta már volt 2 nagyműtétem, és már nem tartom olyan vészesnek egyáltalán - pláne, hogy császárnál el sem altatnak, végig tudod, hogy mi történik, az úgy egészen más. Ha műteni kell, hát műteni kell, elkerülhetetlen...

A kórházi tartózkodás csak pár nappal több, mint hüvelyi szülés esetében.

A felépülés utána: hát az változó. Nekem tényleg nagyon sokáig tartott, extrémen sokáig, de az én vagyok, másoknak könnyebben ment. Ezzel együtt is azt mondom, ha újra gyereket vállalnék, akkor sem aggódnék a csaszi miatt, mert a baba mindenért kárpótol, akármilyen nehéz is utána egy darabig. Aztán hónapok, évek múlva meg már teljesen mindegy lesz, hidd el, hogy született. :)

2012. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

engem mind2 császár után a 4.napon hazaengedtek. a fiad ki fogja bírni,most magadra és a picire koncentrálj,ne stresszeld magad még ezen is


amúgy tuti nem streptococcus,azért nem császároznak,csak antibiotikumot adnak

2012. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!