Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vasárnap szültem császárral....

Vasárnap szültem császárral. Tegnap kezdtem a lazasodast. Normalis ez? Szoptatással mi legyen? Szabad?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szoptathatsz nyugodtan. De a láz nem normális, szerintem eü-kaparás kell. Menj orvoshoz rögtön.
2012. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mitől vagy lázas.

Szoptatni amúgy lehet, sőt, ha mellgyulladásod van, akkor az egyik legnagyobb segítség a gyógyuláshoz.


Jobbulást!

2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem tejlázam volt szülés után közvetlen és rá 2-3 héttel is.

Az elsőt észre se vettem, mert ahogy hazajöttünk a kórházból fejtem látástól vakulásig, mert iszonyatosan fájtak a melleim.


2-3 héttel később pedig azért volt, mert kevesebbet fejtem és megint begyülemlett a tej a mellembe.

Nekem 40,3 fokos lázam volt. Baromira fáztam és fáradt voltam.

Elmentem ügyeletre, de azt mondták, hogy nincs semmi bajom , nem tudják mitől lehet. Javasolták, hogy újra császározzanak meg. Gyógyszert sem adtak a szoptatás miatt.


Végül felhívtam az orvosom (120 km-re arrébb volt) és ő mondta, hogy tejlázam van. Vegyek be egy algopirint és szoptassak ill., fejjek minél többet.

Másnapra kutya bajom nem volt..


Igaz, közel 1 litert lefejtem 9 óra alatt + szoptatások.

2012. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és próbálj úgy szoptatni, hogy a gravitáció "lehúzza" a melled. Tehát te lógasd a gyermekednek a "büfés kocsit" :))
2012. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én elbocsájtó papíromra rá volt írva, hogy ha lázas lennék, menjek vissza azonnal az osztályra. Úgyhogy bármi légyen is, szerintem lásson doki. És jobbulást!
2012. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én beszélnék az orvosommal minden képpen mert a láz nem normális. Hőemelkedés lehet mert még gyógyul a seb.38.5 körülit még csillapítani sem szokták a fölött minden éppen lásson orvos. Van más tüneted is? Mellfájdalom stb?

Nekem mikor megszületett a lányom akkor lázasodtam be. Egy napig másnapra már csak hőemelkedésem volt. Szépen helyrejöttem valószínűleg kezdődő mellgyulladásom lehetett mert az ügyeleten semmit nem találtak. Ha nagyon magas akkor hűtőfürdő (testhőmérsékletű vizzel kezdve fokozatosan hűtve próbáld csíllapítani algopirin és úgy irány az orvos.

2012. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok fej egy kicsit egy átlátszó üvegbe és ha az nem zöldes nem rossz szagú akkor nyugodtan szoptathatsz de ha bármi furát látsz rajta akkor ne és akkor ugye amit mondtam irány az orvos.
2012. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem normális. Menj orvoshoz!!! (Nekem még a varratszedés után is azt mondta az orvos, hogy ha lázas lennék az első hat hétben, azonnal keressem meg. Még akkor is, ha szerintem egész más okozza a lázat.)
2012. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azt ajánlották, hogy szoptatás után fejjek. Sokat szopizott a fiam, utána fejtem és még jött bőven tej, úgyhogy ez is probléma volt. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 13. 08:06
 10/11 Milagros ***** válasza:
Nyugodj meg a tej miatt lazasodsz,viszont fejegesd amennyit csak tudsz mert az sem jatek ha begyzllad es lazas vagy,sooot!!! Szerezz be mellszivot! Lazaaasan ne etesd a babadat! Es amit lefejsz azt se add oda!! NEM SZABAD!!! NE HALLGASS ARRA AKI SZERINT SZABAD LAZASAN ETETNI!!
2012. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!