Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit éreztél, mikor császár...

Mit éreztél, mikor császár után felébredtél?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 19:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. császárom után amikor ébredeztem altatásból, azt hittem " te jó ég felébredtem a műtőasztalon pedig még vágnak..." Mert annyira fájt. De lehet csak azért volt az a nagy fájdalom mert 1 ilyen nagy műtétem volt, és ráadásul hosszában vágtak fel, a köldököm alól indulva hogy minél kíméletesebben emeljék ki a babám ( mert koraszülött volt)

Végülis amikor teljesen magamhoz tértem akkor már rájöttem hogy nem fekszem a műtőasztalon :-)

Hozzá kellett szokni.


A 2. császárom szintén altatásban történt, ezután már nem volt ilyen rémálmom. hamar fel is ébredtem a műtét után, viszont kába voltam. És hiába műtöttek ebéd után, kb. éjszakára tértem úgy magamhoz hogy már nem aludtam el percenként.


A felkelés az maga volt a pokol mind a 2-szer. ( másodszor is hosszanti vágásom volt, azt mondta a doki ha egyszer már így csinálta nem variál rajta mert nem akarja összekaszabolni az egész hasam :-)

A 2. császárom után úgy felrántottak az ágyról a nővérek félig ülő-félig fekvő helyzetbe hogy azt hittem elájulok. Már sötétedett minden előttem.

Még szerencse hogy 1 ágyasban voltam, így a párom bármikor bejöhetett hozzám.

Na és az ő erős karja kellett ahhoz hogy sikerüljön talpra állnom. Ő nem rángatott, hagyta hogy úgy legyen ahogy nekem a legjobb. Csak átkarolt és úgy segített ki az ágy szélére. Ott egy picit ücsörögtem ( már ahogy tudtam) és valahogy felnyomtam magam.

Az a legrosszabb hogy magas ágyon voltam, és nehezen ért le a lábam és sokáig kellett ügyeskednem mire lecsúsztam.

Ha alacsonyabb lenne egy kicsivel az ágy akkor könnyebben ment volna.

Minden nappal egyre könnyebben és könnyebben fogsz mozogni.

Az első napok azok tényleg kegyetlenek, nem szépítem.


Most várom a 3. babánkat és érzéstelenítéses császárra készülök. Bár legalább annyira félek tőle mint te, ha nem jobban :-)

Viszont nem akarok lemaradni arról a csodáról amikor az ember meghallja először a hangját a babájának.

És így ugye a párom is ott lehet mellettem, talán így majd csak rá tudok koncentrálni és arra amiket majd mondani fog hogy elterelje a figyelmem.

Viszont azt előre kijelentettem, hogy csak és kizárólag VELE tudom ezt végigcsinálni. Ha nem merne bejönni a műtétre akkor inkább altassanak.

De eddig úgy néz ki nagyon hősies, mert azt mondta ha 5-ször is ájul el, akkor is bent lesz.

De mondtam hogy azért nem kéne elájulnia, mert akkor én is el fogok. :-)


Na, szép kis szülés elé nézek, igaz?

2012. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
3 hónapja császároztak, indítás volt 40+6 napra, oxitocinnal. Semmi fájásom nem volt, nem tágultam, így szerencsére délután 5kor császároztak. Mivel vajúdás közben nem volt fájdalmam, EDA-t nem kaptam, így spinális érzéstelenítéssel császároztak, amit a műtőben szúrtak. Kérni semmi esetre sem kérném az altatást, meghallani amikor először felsír és az arcomhoz tartják......semmit nem érzel közben, és beszélgetnek veled, hogy ne a műtétre figyelj, hihetetlen az transz, amiben addig vagy, amíg oda nem tartják. Szopizni is hozták, amint a kórteremben voltam és utána 2 óránként reggelig, utána már végig együtt voltunk, mi is 1 ágyasban. A spinállal mellkastól lefelé semmit nem érzel és mozgatni sem tudod 6-8 órát a lábaidat, fokozatosan megy el a hatása, de addigra, mire fájna hat a fájdalomcsillapító.
2012. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha nem sürgősségi akkor nem fognak altatni :) mert az altató átmegy a babába is és emiatt bágyattabb lesz.

Ha csak érzéstelenítenek sokkal jobb szerintem.Hallod felsírni a babád,rögtön meg is mutatják és amikor kezd kimenni az érzéstelenítő hatása rögtön tudsz kérni fájdalomcsillapítót.

2012. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

10-esnek:

A méhlepény helye vérzett nagyon, fél óráig jegelték mire elállt. Ezért javasolta a dokim a csaszit, de nagyon tartok tőle:)

2012. okt. 13. 21:21
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszi! 10-es vagyok, ez milyen furcsa, hogy neked rögtön felajánlja, velem meg kísérletezni akarnak harmadjára is. Legalább a te dokid előrelátó, remélem az enyém is belátja, hogy nálam is így kellene. Szerintem ne félj a császártól, így biztos nem lesz baj!
2012. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!