Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora ruhákat érdemes venni...

Tibor215321 kérdése:

Mekkora ruhákat érdemes venni újszülöttnek? Ki mikor vitte először levegőzetni babakocsiban?

Figyelt kérdés

március elejére vagyok kiírva. Vacilálok miből mennyit mekkorát. Van már 80db bodynk 0-1évig

meg rengeteg apróság de pl. vékony overál, kiskabát mekkorát érdemes venni? reggel 7kor nekem vinnem kell majd a nagyot suliba.rég babáztam már 8éves a nagy és nála besegített anyukám még ott laktunk.A széltől is óvta ha jól emlékszem 8hétig ki sem engedte vigyem a szobából:) mert megfázik aztán rengeteget szenvedtem vele mert nagyon beteges lett a kicsi.


2012. okt. 16. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Jézusom!8 hétig?!Az nem teljesen normális dolog...az én legkisebb(3. gyerekem)16 napos,1 hetesen vittem ki,mivel a középsőt haza kell hozni az oviból...én 56-os ruhákat vettem,igaz,nekem nem túl méretesek a babáim(50-53 centivel,3-3.30 kilóval születtek)így várható volt,hogy a 3. sem lesz óriás(ő 51 centivel,és 3025 grammal született).
2012. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Szép súllyal születtek a babáid! Hát igen nem volt komplett az tuti mostmár nincs beleszólása külön vagyunk már 6éve és had legyen jó kis strapabíró gyerek mert a nagy egy széltől is képes megfázni sajnos.
2012. okt. 16. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! én 56-osokat vettem, 51cm-rel született a babám, de volt egy csomó használt ruha, így volt h 2 hét alatt, 53 cm-rel kinőtte az 56-osokat. Annyira el is vannak méretezve, h pl új ruhából vettem 2 bodyt neki múlthéten, 68-ast és kicsi az 59 cm-es babámra... Ugyh 56-al kezd azért, de szemre azért vizsgált meg, amennyire tudod. Én 3 hetesen vittem ki kb 10 perce a teraszra, 4 hetesen pedig már sétálni.
2012. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó babázást!
2012. okt. 16. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora babát vártok...

A miénk 3 kilósan elveszett az 50-es ruhákban, overálban, kabátban. De hamar belenőtt. Az első overálja 56-os volt, én abban vittem mindig, ha kellett, még betakartam mellé.


Először kb. 1 hetes volt, mikor kivittük. Szerintem inkább csak emberek közé ne vidd (értsd bevásárlóközpont, ilyesmik, nehogy elkapja a bacikat)

2012. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Ilyen helyekre tuti nem fogok menni vele de hát suli elé muszáj lesz reggel- délután.
2012. okt. 16. 18:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az első sétánkra 19 naposan mentünk, de előző napokban már voltunk rövidebb időkre az erkélyen hordozóban.

Ruhákat 56-62-eseket vettünk vegyesen, 56-osból tényleg csak párat, 1 hétig volt jó rá.

2012. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! 56-ból meg 62-ből vegyél jó párat, de, ha már 80 db bodyt vettél, akkor biztos, hogy van közte az is egy pár. Az én babám 52 cm-rel született és az 56 body és rugi is nagy volt rá. De nagyon gyorsan nő a pici lányunk. Most 10 és fél hetes és 62-68 ruhákat adok rá, az overálja 68-74-es, na az még nagy. Először 2 hetesen vittük ki sétálni babakocsiban, és 6 hetesen vittem magammal vásárolni.
2012. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is 56-ost vegyél,de nem kell belőle sok.Én javarészt 56-osokat vettem,anyós tanácsára vettünk 50-es rucikat is.A fiam 54 cm-rel és kereken 4 kilóval született :) így az 50-es rucik kicsik voltak :(

Először 10 naposan volt kint míg hazavittük a kórházból :) majd egy hét múlva amikor kontrollra mentünk (mind2x kocsival mentünk) a két időpont között néha ölben kivittem az udvarra pár percre.Amikor a kontrollon mondták,hogy minden ok utána már jártunk sétálni,de bevásárolni stb nem vittem magammal.Decemberi baba uh nem sétáltunk sokat mert januárban rettenet hideg volt.

2012. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!