Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többedszer szülőknél gátmetszés?

Többedszer szülőknél gátmetszés?

Figyelt kérdés
3. babámat várom, első két szülésnél csináltak gátmetszést, most is fognak? Tapasztalat?
2012. okt. 19. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 2.-nál se csináltak(Szt.István khz).Az elsőnél(a Péterfyben szültem,már elég régen)is csak azért,mert kötelező volt(a protokoll végett),holott kifért volna(abból is létszik,hogy 2 varratom volt,belül nem is sérültem)).A 3. pici 3 hetes,de szóba se került,hogy esetleg kell a gátmetszés(ő is a Szt. Istvánban született).
2012. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem orvos és kórház függő,nekem mind a négy szülésnél vágtak,az egyik ismerősöm most szülte a másodikat,másik kórházban,neki már most sem vágtak.
2012. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kórház, orvos és szülésznő függő. 2-t szültem, egyiknél se vágtak! Szigetvár :)
2012. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a másodiknál is kellett. Az elsőnél is csináltak, de csak kicsit, mert a szülésznő szerint repedt volna, a másodiknál meg azt mondta, határeset, döntsem el, de nem lefelé feszít a baba feje, hanem felfelé, ha mégis reped, akkor necces, így másodjára én mondtam, hogy inkább vágjanak, ne repedjek semmiképpen. Vágtak, megint csak egy picit, 2 öltés volt.
2012. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyukam 3at szult, a ket noveremet es engem. A ket noveremnel vagtak, nalam mar nem akart a doki, merthogy 3. gyerek vagyok, kiferek.

Hat nem is vagtak, de kb 3 helyen repedt,szakadt, fel a huvelyeeig, es a kis szemeremajka is szetrepedt.

Azt mondta barcsak inkabb vagtak volna. Sajnos ezt nem lehet kiszamitani.

En szeretnek gatvedelmet mar most az elso babamnal is, de rabizom az orvosomra es a szulesznmre, hogy ok hogy latjak:) azt nem akarom, hogy a protokolll miatt vagjanak, de ezt mar meg is beszeltem veluk:))

31 hetes kismami

2012. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen ragaszkodni nem szabad hozzá, azért vannak ott hozzáértők, hogy eldöntsék, kell-e. Nálam mindkettőnél látták, hogy ki fog férni, szép lassan engedték kifele, közben a szülésznő végig masszírozta a gátat.
2012. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy vagyok vele, hogy inkább vágjanak, mint repedjek, csak reméltem, hogy 3-jára már ki tudok annyira tágulni, hogy ne is repedjek, de ezek szerint ez nem törvényszerű!
2012. okt. 19. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én se magamtól tágultam annyira, hanem a szülésznő munkájának köszönhetően! A dokim mindkétszer kiemelte, hogy ez nem az ő érdeme, hanem a szülésznőé!
2012. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első két szülésemnél csináltak gátmetszést, a harmadiknál gátvédelmet szeretett volna a szülésznőm és a dokim, de nem jött össze, mert szanaszét repedtem, így hát még plusszba vágtak. 5hónapja szültem.
2012. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!