Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek nekem hogy zajlott...

Mesélnétek nekem hogy zajlott a szülés, mikor indult? Hogyan? és vetettetek e be praktikákat? (már rég volt ilyen kérdé azóta sokan szültek)

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:

első baba: 40+4-en, fájásokkal indult, este 7-re értünk be a kórházba, 8-kor elment a magzatvíz, 11-re megszületett a fiam. Praktikákat nem vetettünk be (csak szexeltünk, hátha:D), nem is ismertem ezen kívül mást:)


A második baba 2 héttel hamarabb jött, még a kiságy sem volt összerakva:S Pénteken született, a hétvégére terveztük, hogy mindent befejezünk - hát apa fejzte be egyedül:)

Utólag kiderült, hogy magzatvízcsorgással indult, amire azt hittem, hogy folyás, reggel derült ki, hogy nem az volt. Hajnalban kezdődtek a fájások, délre születtt meg a lányom.

2012. okt. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hajnal 3-kor arra ébredtem, hogy fáj a hasam meg a derekam. Elmentem wc-re távozott a nyákdugó. Onnantól voltak fájásaim, hol 3 perces, 10 perces, volt hogy fél óránként jött, aztán egyszer csak el is múlt. Egész nap nem is volt semmi bajom, aztán este fél 8-kor újra kezdődött, de akkor már telesen szabályos időközönként. Először 20, majd 15 percenként. Fél 10 után elfolyt a magzatvíz. Na onnantól jöttek az igazán kemény fájások. 10 után értünk a kórházba, akkor két ujjnyira voltam kitágulva. Annyi volt hogy rám rakták az nst-t, meg labdára akartak ültetni, de akkor már tolófájásaim voltak. 23:05-kor már a kezemben tartottam a kislányomat! Álmomban sem gondoltam, hogy ilyen gyorsan és könnyen meglesz.
2012. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hajnali 4kor arra ebredtem h leszakad a derekam... ezt kb 1 oran keresztul ereztem,hol fajt hol nem... kb 5 fele elkezdtem merni,3 percesek...maskor volt mar teves riasztas,igy nem indultunk azonnal,hanem furodtem langyos vizbe,hatha jonnenek a gorcsok,vagy erosebb fajasok... 7kor korhaz--->6cm-re nyitva, 10 ig meg nevetgeltem,huhh gondoltam nem is faj semmim,h fogok igy szulni? haaat... 10 utan majd megbolondultam,percenkent 3 fajas,de ekkor mar nagyon durvan fajt. burkot repesztettek,fel 2kor mar kitagultam rendesen,2-re meglett a fiam.
2012. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túlhordás miatt be kellett feküdnöm a kórházba 40+4. napon. Másnap, 40+5. napon párom és szüleim jöttek hozzám látogatóba, nagy beszélgetések közepette du. 3kor jöttek a fájások. Egyből tudtam h ezek már azok. Nagyon nehezen tágultam, csak hajnali 4kor mehettem be a szülőszobára, és délelőtt fél 11kor született meg a baba. Nagyon durva volt az a 19 óra hossza...
2012. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Első fiamnál 24 órát vajúdtam. Este 6 körül kezdődtek a fájások rendszertelenül, egész éjjel figyeltem azokat. Reggel 9- körül értünk be a kórházba, burokrepesztés, beöntés, oxi után jöttek az igazi fájások. nagyon kimerült voltam már a végére, de 17:35-kor 3850g, és 51 cm-rel megszületett.

Másodiknál este nagyon fáradtnak éreztem magam, ezért már 7-kor lefeküdtem aludni, éjjel 3 körül fájásokra keltem. Letusoltam, még egyszer megnéztem mi, hogy van bepakolva, keltettem apát, indulás a kórházba. Beöntés, burok repesztés, oxi, azt reggel 9:40-re 3720g, és 52 cm-vel megszületett a második kisfiam.

Most 32 hetes terhes vagyok, remélem még hamarabb túl leszek rajta.

2012. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!