Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki császárral szül annak a...

Aki császárral szül annak a magzatvíz hova távozik?

Figyelt kérdés
Burok repesztés, vagy mi?
2012. okt. 27. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem elfolyt a magzatvíz és vajúdtam is komplikációk miatt vittek a műtőbe.

Szerintem amikor kiveszik a babát utána amikor "takarítanak" kiszívják a magzatvizet,vagy mittomén :)

2012. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első gyereknél nálam is így volt, de most programozott császár lesz, és azt nem tudom hogy van.
2012. okt. 27. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha programozott császár, általában burokrepesztés, és akkor elfolyik a víz, ha nem, akkor leszívják.
2012. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam:


Mi történik császármetszéskor?


1. Először ugyanúgy borotválnak, mint a hüvelyi szülés esetén, majd pedig katétert vezetnek fel a hólyag kiürítésére.


2. A hasat szabadon hagyják, majd fertőtlenítő folyadékkal lemossák


3. Ezután infúziót kötnek be.


4. Ha a műtét altatásban történik, akkor elaltatják az anyát, ha nem, akkor epidurális érzéstelenítést kap és eltakarják a műtéti felületet, hogy ne lássa.


5. Ezután vágást ejtenek a has alsó részén, amit néha még érzéstelenítésben is lehet érezni, de nem fáj.


6. Majd a méh feletti szövetet metszik át és megnyitják a méhtestet.


7. Megrepesztik a magzatburkot és kiszívják a magzatvizet (ennek általában ijesztő szörcsögő hangja van)


8. Ezt követően általában kézzel kiemelik a magzatot. (nagyon ritkán ez fogóval történik)


9. A baba orrát és száját leszívják és jobb helyeken még a köldökzsinór átvágása előtt odaadják az anyának, majd elvágják a köldökzsinórt.


10. Az orvos ellenőrzi a műtéti területet, eltávolítja a placentát és összevarrja a hasat.


11. A műtét után oxytocin injekciót adnak az anyának a vérzés csillapítására és a még összehúzására.

[link]


Nekem burkot repesztettek, elfolyt a magzatvíz, aztán komplikáció miatt császároztak. De műtét közben éreztem, hogy így is leszívtak valamit.

2012. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek
2012. okt. 27. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:
4-eshez egy plusz kérdés lehetne? (Csak mert ez izgat már hetek óta...) Közben nézik monitoron is, hol a baba kis feje, nehogy belevágjanak? Mert nekem olyan lent van a kis buksija, és ettől rettegek, h mi van, ha császár lesz és véletlenül belevágnak.
2012. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Nem nézték közben, sem előtte uh-n a babát, de a doki eleget tapogatott vajúdás és műtét közben, úgyhogy abból biztos meg tudta állapítani, hogy hol a baba.

2012. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem nyugtattál meg - de erről nem Te tehetsz. :(
2012. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne már, nem túl gyakori, hogy belevágnak a babába. Sőt...

A dokikat nem uh készülékkel a hónuk alatt oktatják ki. Épp a lényeg az, hogy kézzel, érzéssel, tapasztalattal uh gép nélkül is tudniuk kell hol a baba, és vigyáznak rá.

Ne erősítsd magadban feleslegesen azt a félelmedet.

2012. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os, nem egyben metszik fel az egész hasfalat a babáig. Először felvágják a bőrt, utána szétválasztják a hasizmot, utána vágják a méhet és a legvégén a burkot. Amikor már feltárták a méhet és ott van a burokban a baba, akkor már elég egyértelműen tapintható (és gondolom látszik is), hogy hogyan helyezkedik el benne a baba.
2012. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!