Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Irt fel Nektek az orvos Ergam...

Irt fel Nektek az orvos Ergam cseppeket? Mire vagy mibe kell csepegtetni?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom Ergam cseppeket irt fel,mert 7 héttel a császár után még mindig vérzek,de nem mondta,hogy meddig szedjem és az utmutatóban nincs benne,hogy-hogy szedjem?nem szoptatok!
2009. aug. 10. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Az Ergam méh összehúzó hatású.

Szerintem 7 héttel szülés(császár) után már nem kell,de kérdezz rá a dokidnál.

6hetesen nem mondta a kontrollon?

2009. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia:)Most voltam a 6.heti kontrollon,ma irta fel!
2009. aug. 10. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ergam cseppek


Milyen hatóanyagot és segédanyagot tartalmaz a készítmény?


Hatóanyag: 0,60 mg ergotamini tartras ml-enként.

Segédanyagok: metil-parahidroxibenzoát, vízmentes glükóz, glicerin, propilénglikol, tisztított víz.


Gyártó és a forgalomba hozatali engedély jogosultja:

Richter Gedeon Rt., Budapest



1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT AZ ERGAM CSEPP?


Az Ergam csepp alkalmas tartós és erős méhösszehúzódás kiváltására. Az erős méhösszehúzódás a méhizomzatban futó ereket is szűkíti, így szülés utáni gyermekágyi és vetélés utáni vérzések hatékony csillapítója. Migrénes roham megszüntetésében is alkalmazható.



2. TUDNIVALÓK AZ ERGAM CSEPPEK ALKALMAZÁSA ELŐTT


Mikor nem szabad az Ergam cseppeket alkalmazni?

- Anyarozs-alkaloidok iránti túlérzékenység esetén,

- Terhesség, szoptatás,

- Magasvérnyomás,

- Érbetegségek,

- Súlyos máj- és vesefunkció zavarok,.

- Migrénes roham megelőzésére.


Mit kell tudni a kezelés megkezdése előtt?

Az Ergam cseppek alkalmazása során a végtagokban jelentkező zsibbadás vagy viszketés érzése a készítmény túladagolására utal, ilyen esetben a kezelést fel kell függeszteni.


Terhesség, szoptatás

Terhesség alatt alkalmazása szigorúan ellenjavallt a méhösszehúzódásokat fokozó hatása miatt.

Szoptatás alatt ismételt adagolása a tejelválasztást gátolja.



Szedhet-e egyéb gyógyszert az Ergam cseppekkel egyidőben?

Az Ergam cseppek nem adhatók, ha Ön egyidejűleg propranolol, oleandomycin tartalmú készítményt, valamint sympathomimetikumot, illetve dopamint kap.


Jelenleg, illetve közelmúltban szedett receptköteles vagy recept nélkül kiváltható gyógyszereiről tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét.


Hogyan hat az Ergam csepp a gépjárművezetéshez, veszélyes gépek kezeléséhez szükséges képességekre?

Nem történt vizsgálat az Ergam cseppek gépjárművezetésre és a gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre gyakorolt hatására vonatkozóan.



3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI AZ ERGAM CSEPPEKET?


Az orvos által előírt adagban, módon és ideig szabad alkalmazni.

Szokásos adagja naponta 2-3-szor 15-30 csepp (0.7-2 mg)

1 ml=kb. 25 csepp=0.6 mg hatóanyag.


Milyen tünetek jelentkeznek túladagoláskor?

Véletlen túladagolás esetén álmosság, zavartság, végtagviszketés, zsibbadás vagy fájdalom, vérnyomás-emelkedés vagy vérnyomásesés, légzészavar, görcsroham léphet fel.


Mi a teendő az Ergam cseppek túladagolása esetén?

Túladagolása esetén hánytatás, gyomormosás, hashajtó adása javasolt. Szükség esetén értágító adható. Szükséges lehet a légzés, keringés támogatása.



4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


Mint minden gyógyszernek, az Ergam cseppeknek is lehetnek mellékhatásai, amelyek a következők: émelygés, hányinger, hányás. Az Ergam cseppek érszűkítő hatása miatt bizonyos esetekben keringési zavarok léphetnek fel. Az erre utaló legkisebb jel esetén (végtagokban jelentkező zsibbadás vagy viszketés érzése, szívtájék fájdalom) a kezelést fel kell függeszteni.



5. TÁROLÁS


8°C - 15°C közötti hőmérsékleten, fénytől védve, az eredeti csomagolásban tartandó.

A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!



OGYI-T-11262/01

Betegtájékoztató OGYI.eng.száma: 12.531/55/2003

2009. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, bocs nem olvastam végig... tényleg bocs. Szóval nekem tavalyelőtt volt egy vetélésem, sokáig véreztem utána, és akkor kaptam ilyen cseppet. Addig szedtem, amíg nem enyhült a vérzés. Nekem kb 1,5 hét volt. Én simán kanálra cseppentettem és úgy vettem be. De biztos ami biztos, kezdd el szedni, aztán mikor látod hogy jobb kicsit a helyzet, hívd fel a dokit, hogy mi a teendő
2009. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy:)Nekem is ez volt a bajom a betegtájékoztatóval,vagy 3xelolvastam:)Vizzel iszom,ahogy enyhül,felhivom a dokimat:)
2009. aug. 11. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!