Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurálist kértek? Kértetek?...

Epidurálist kértek? Kértetek? Nem volt gond? Nekem félelmeim vannak vele, de a sima szüléstől is. Lent bővebben.

Figyelt kérdés
Szóval. Második szülésem lesz, az első nagyon nehéz volt, 22 óra... mindegy. Most elhatároztam, hogy kérem az epit. Mondtam a dokinak. Ő nem nagyon pártolja. Elmondtam neki a félelmeimet, hogy nem bírom a fájdalmat, de nagyon (az első szülést végig hánytam a fájdalomtól), és attól is félek, h valami baja lesz a babámnak, hogy oxigén hiányos vagy valami. erre ő mondta, h ha kérem az epit, akkor ugyan valóban nem fog fájni annyira a szülés, de mondta, h az teljesen lelassítja a szülés folyamatát, és lehet a doki fogja kihúzni belőlem a fejénél a babát, vagy kinyomni belőlem, és épp itt fordulhat elő, h tovább lesz bent a szülő csatornában a baba mint kellene, és akkor lesz a baj. Na most mit tegyek?
2009. aug. 10. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én szülésem elég rossz volt, lelkileg sokára dolgoztam fel.Nem volt komplikáció csak erre nem voltam felkészülve. Sokat gondolkodtam hogy ha még egyszer szülök én ezt nem bírom ki és egész terhesség alatt a szüléstől fogok félni.Viszont az epidurálistól nagyon félek. Én nem merném.Szóval nagyon más pedig nem lenne, mert csak úgy nem császároznak hogy na lécci, mert félek az előző szülés miatt.Nem vagyok nagy tanácsadó de szerintem vágj bele minden nélkül és majd visznek magukkal az események.Én biztos ezt fogom tenni bármennyire is már most be vagyok tojva, pedig egyenlőre nem leszek terhes sem.Sosem tudhatod, lehet hogy ez sokkal könnyebb lesz:)Sok sikert:)
2009. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A mi kórházunkban nem lehet. Mondván, hogy nincs hozzá elegendő személyzet. Csak akkor, ha még annak a dokinak is fizetsz (anaszteziológus, azt hiszem). Én nem kértem, mert így is épp elég drága mulatság a fogadott orvos is.
2009. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Jajjj, én is tök para vagyok, nagyon nem volt jó az egész vajúdás...12 óra alatt 1 sz*ros centit tágultam, úgy, hogy azt hittem szétszakadok...nyilván nem történt volna meg, de úgy éreztem. Majd kaptam kéjgázt, ami segített ugyan, de tök holdkórossá tett, ami szintén nem baj, de mostmár tudom, hogy emiatt voltam a szülést követően tök koki...igaz, a nyomást meg ezeket már bírtam, mert erőt adott, hogy végre a végénél vagyok de ami előtte volt, azt hittem sosem lesz vége.

Mégsem kell epidurál, semmi pénzért. Hagyd a fenébe, túl leszünk rajta Ti is, mi is és örülni fogunk neki, hogy éreztük kibújni és tudtunk neki segíteni mi magunk, és nem a doki. Na én kb. erre jutottam néhány hónap alatt. És most még fogadott dokim sincs, imádni fogom a lányaimra elkölteni a félretett pénzt!!! Ne aggódjunk, Írj, hogy sikerült e magammal rántani az erőltetett nyugalomba:-)

2009. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hete szultem es ugy indultam neki h nem kell epidural meg semmi mert kifogom birni.

Hat nem igy tortent.

Reggel 7 orakkor rendszerezodtek a fajasaim 5 percesekke,bementunk a korhazba csak 2 cm-re voltam kitagulva.

Hazakuldtek h otthon vajudjak es kb 3-4 ora mulva menjunk vissza.Mikor 4 ora mulva visszamentunk akkor meg mindig csak 3 centi voltam es este 11 orakkor meg mindig csak 3 centi.De akkor mar osszeertek a fajasaim es csillagot lattam a fajdalomtol.

Na akkor bevonult egy rakas orvos meg az orvosom is es kozoltek h ha nem kapok epiduralt(mar azelott is ajanlgattak) akkor nem lesz erom kinyomni a babat.

Igy hat belementem.

Semmit nem ereztem mikozben beadtak.Szinte azonnal hatott es elvette a fajdalmat viszont a derekam meg mindig nagyon fajt,mint kesobb kiderult a baba arccal a hasam fele volt fordulva.

Szoval reggel 6 orara tagultam ki teljesen.

Nekem vegul ugy alakult h fogoval huztak ki de nem az epidural miatt hanem mert mint mar emlitettem a baba rosszul volt fordulva.A kitolasi szakasz igy is tartott 2 es fel oraig mire eszrevettek h baj van.

Vegul 7:50-kor,25 ora vajudas utan lett meg a fiam.

Szoval en csak ajanlani tudom az epiduralt.

Bar nem akarlak elkeseriteni de annak mellekhatasa lehet a hanyas,hanyinger foleg ha hajlamos vagy ra en nem hanytam,hanyingerem se volt,ez is embertol fugg.

Szerintem most meg ne kotelezd le magad majd ott fogod tudni h szeretned-e.

En mondjuk elhataroztam h ha megint terhes leszek akkor fogom inni a 36.hettol a malnalevel teat hatha segit,sokaknak segitett.Esetleg probald ki te is:).

Konnyu szulest neked:).

Amugy hanyadik hetbe vagy?

2009. aug. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja,meg annyit h en kulfoldon szultem(Kanada) itt szinte minden nonek adnak epiduralt.

Elozo voltam.

2009. aug. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A legjobb dolog a világon!!!!Hülyeség hogy azt mondják jaj nem természetes mert nem érzed a fájdalmat(de érzed egy kicsit)de miért kéne megpusztulni a fájdalomtól??Nekem nagyon sokat segitett a tágulási szakaszban,nélküle nem birtam volna mivel oxitocint kaptam.A dokim nagyon felkészült volt és semmi gond nem volt.Gondold meg.Könnyű szűlést
2009. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanígy vagyok, teljes mértékben megértelek. a szüléstől is félek, de az epitől is, mert a negatívumait hallva, hogy fejfájás, frontérzékenység maradhat utána, stb....,hát, én is dilemmázok, de majd ott eldől, illetve attól is függ, még, hogy kell -e érte fizetni, mert ahány anyuka, annyi vélemény, hogy kell/nem kell.
2009. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En epidurallal szultem a fiam, inditottak, szoval kellett, de nem bantam meg, a tagulasi szakaszban sokat segitett, majd a nyomasnal az orvos mondta, hogy ne adjak be magamnak, hogy jobban erezzek. A hatas kicsit mult, ereztem mikor jon az osszehuzodas, de nem fajt.

(Angliaban magadnak adagolod, egy gep segitsegevel. Az epiduralt bekotik a hatadba, es akkor nyomod a gombot amikor szukseget erzed...tuladagolni nem tudod, mert letilt a gep)

Nekem semmi bajom nem volt utana, 23 ora alatt lett meg a fiam, es szules utan 1.5 oraval a sajat labamon mentem pisilni...igaz segitseggel.

En biztos hogy a kovetkezo gyereket is igy fogom megszulni.

2009. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem igazán értem a dokidat.... Nekem első szülésem volt, edával szültem, hajnali 1-kor folyt el a magzatvíz és 06.09 perckor megszületett a kislányom. Mi ez, ha nem gyors szülés elsőre? Nem bántam meg,hogy kértem, mert maradt erőm a végére. A kitolásnál nekem valóban belém könyökölt a doki és úgy nyomta ki a babát, de azt nem tudom, hogy összefüggésben van-e az edával vagy sem. Ha a dokid jó szakember, mint ahogy az enyém az volt, akkor villámgyorsan felismeri azt a helyzetet, ha közbe kell avatkoznia, és szakszerű mozdulatokkal segít megszületni a babának.... Szóval szerintem ne félj az edától! 14 hós kislány anyukája.
2009. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én sem értem a dokidat. 3 hónapja amikor szültem, én is úgy indultam neki, hogy nem kell, anélkül is megy. Aztán amikor 12 óra után még mindig csak 1,5 ujjnyira voltam tágulva, és már a szülésznőm is mondta hogy lehet hogy segítene, belementem. Féltem tőle én is, de nem fáj egyáltalán. Nekem kicsit kevesebbet adtak mint kelett volna de így pont jó volt (így is ajánlom mindenkinek) mert minimálisan de éreztem a fájdalmat és ezáltal éreztem mikor kell nyomni és tutdtam is. persze a dokim így is rásegített, nyomta ki a babát a pocakomból a fájásoknál. De a legszuperebb az volt hogy mindenki ordított aznap este a szüléstől az én szülőszobám meg maga volt a nyugalom szigete. Én csak javasolni tudom.
2009. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!