Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéshez tényleg...

Császármetszéshez tényleg kell az osztályvezető főorvos engedélye? Akkor is ha nem az ügyeletesnél hanem a saját dokimnál szülök?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, kell. Az osztályvezető főorvos, illetve az ügyeletvezető főorvos engedélye kell.
2012. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen!


Mikor szültem, teljesen kitágultam, de nem jöttek a tolófájások!

Az orvosom hívott egy kollégát, próbálta az egyik nyomni a hasamat, a másik lent a fejét igazgatni, de semmi, nem indúlt el a baba!

Na akkor behívták. Főorvost, megint neki álltak hogy kinyomják belőlem a gyereket, de nem jött, na akkor meg 1 doki előkerült, 4-én tanácskodtak felettem, mondtam nekem nem gondd ha felvágnak:)) már van pár műtéti heg a hasamon, még 1 nem oszt nem szoroz!

Na ez után azt mondták még 1 órát várjunk, ha akkor sem jönnek a tolófájások, akkor műtét!

Alig vártam hogy leteljen az óra, és vége legyen a szemvedésnek!

2012. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már csak azt nem értem hogy aki óhaj császárt akar az hogy csinálja? Fizet mindenkinek??? Igazából ez érdekel,mert eddig azt hittem lezsírozza az orvosával és kész! De így.....

Én is császárral szültem(sajnos),és csak utólag tudtam meg hogy engedélyt kellett kérni! Nem is értettem minek van bent vagy 3orvos. Belőlem is próbálták kinyomni a gyereket,az egyik alak rám könyökölt,de hát 18órányi vajúdás után alig tágultam.:(

2012. okt. 31. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Akinek fogadott dokija van, nem fizet mindenkinek. Itt jön az, hogy nem mindegy ki a fogadott orvos.....Nekem indítás volt 40+6-ra és 7.30kor bekötötték az oxit, de nem tágultam, összehúzódásokat a gép szépen mutatta, de a derékfájáson és azon a pár percen kívül amikor feljebb állították a cseppszámot, azon kívül semmit nem éreztem szinte, fájásom nem volt. 11kor megvizsgált a dokim megint, már akkor mondta, hogy 2kor újra nézi, ha semmi akkor beszélnünk kell a császárról. Én már akkor mondtam neki, hogy most is beszélhetünk róla, ő türelmet kért. 2kor vizsgált, és mondta, hogy még 4kor vizsgál és dönt, de én kértem, hogy legyen császár, mivel tudtuk, hogy nagy a baba én ezt szerettem volna, voltak nálam sürgősebbek, ők előttem lettek műtve és 5kor, de fél 4kor már biztos volt. Hát nem mindegy, ki az ember dokija, ő osztvez főorvos, szólt az ügyeletvezetőnek, hogy nem haladunk és császár lesz. A szülésznőmmel beszélgettünk, és ő mondta, hogy ha nem lenne dokim, akkor még órákat hagynának: a kismama akinek velem együtt kötötték be csak hajnalban császározták....Persze hálásak voltunk a dokinak, minden értelemben, de egészséges a kisfiam és szép élmény maradt.
2012. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla,hogy tanácskoztak volna,Amikor mondtam h van fogadott dokim az ügyeletes ott is hagyott.9 előtt nem sokkal mondta a dokim h jön az anesztes és megyünk császárra,előtte meg v bent volt velem vagy a szülőszoba előtt járkált,levezetett 1 másik szülést stb.de nem beszélt senkivel,h mi legyen,pedig az oszt.vez nagyon császár ellenes.
2012. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abban a kórházban is így volt, ahol én szültem. 19 órát vajúdtam, de nem tágultam. Már sírva könyörögtem a dokinak, császározzon meg, szíve szerint ő is ezt tette volna, de csak akkor toltak be a műtőbe, amikor végre a főorvos is rábólintott.
2012. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!